Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Ożywienie klasyki

Alegra 9 to najczęściej wybierana przez inwestorów dachówka ceramiczna, zarówno ze względu na walory estetyczne, jak i ekonomiczne. Teraz dostępna jest w dwóch nowych kolorach.

Renesansowa Alegra 9 firmy Wienerberger, to klasyk. Trwała dachówka ceramiczna o wykroju z lekką falą, mocowana na szczelne zamki, w atrakcyjnej palecie kolorów to jeden z najpopularniejszych produktów w ofercie firmy, jak również na rynku dachówek ceramicznych. Wybór tego modelu to idealne rozwiązanie dla osób ceniących trwałe, naturalne materiały w rozsądnej cenie.W tym roku oferta Alegry 9 została wzbogacona o nowe kolory: kasztanową angobę szlachetną i szarą angobę.

Dlaczego warto wybrać Renesansową Alegrę 9?

  • Klasyczny kształt. Alegra 9 ma jeden z najbardziej popularnych kształtów, z falą charakterystyczną dla dachówek renesansowych. Jest więc bardzo uniwersalna, pasuje właściwie do każdego projektu.
  • Kolorystyka. W ofercie Wienerberger proponuje, aż 11 kolorów Alegry 9, w tym najnowsze – kasztanowa angoba szlachetna oraz szara angoba.
  • Ekonomiczne rozwiązanie. Alegra 9 jest największą na rynku polskim dachówką, na 1m2 przypada zaledwie 9 sztuk, między innymi dzięki temu możemy mieć szlachetny ceramiczny dach w bardzo przystępnej cenie.
  • Szczelność. Choć kształt ma historyczny, Alegra 9 to produkt nowoczesny. Ma szczelne podwójne zamki, dzięki którym łatwo się układa tworząc szczelne pokrycie. Wysoka jakość produktu i powtarzalność, to też dodatkowe ułatwienie pracy dla dekarza i imponujący efekt końcowy.
  • Kompletny dach. Alegra 9 to nie tylko piękna dachówka połaciowa, ale też dostępne od ręki dopasowane akcesoria, których zastosowanie gwarantuje szczelność i trwałość na lata. No i oczywiście estetykę – gąsiory czy dachówki szczytowe „zamykają” połać i chronią to, co jest na dachu niewidoczne, niezbędne i kryje się pod spodem – akcesoria techniczne.
  • Bezpieczny system. Często to co ukryte przed naszym wzrokiem, ma największe znaczenie. Tak jest w przypadku akcesoriów technicznych. Koramic to marka nie tylko dachówek ale i membran, folii, spinek i innych wysokiej jakości systemowych rozwiązań, służących do kompleksowego wykonania szczelnego dachu. Ich zastosowanie przez fachowego dekarza gwarantuje nam brak stresów i dodatkowych kosztów w przyszłości.
  • Wzmocniona ochrona. Alegra 9 jest jedną z 7 dachówek, które mogą być mocowane spinką Sturmfix – to innowacyjne rozwiązanie, które przyśpiesza pracę. ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo.  Element ten łączy dwie dachówki jednocześnie, co wzmacnia ich osadzenie i chroni dodatkowo przed wyrwaniem przez silniejszy wiatr. Sturmfix to trwały wkręt wykonany ze stali nierdzewnej wraz z uszczelką EPDB  odporną na promieniowanie UV oraz blaszką która mocuje dachówkę w kolejnym rzędzie. Alegra 9 mocowana na Sturmfix zapewni trwałość i funkcjonalność dachu na długie lata.

Dachówka Alegra 9 marki Koramic to najwyższej jakości produkt, który wybierają zwolennicy niezawodnych rozwiązań. Potwierdzenie tych standardów klienci znajdują w uznanej marce i trzydziestoletniej gwarancji na mrozoodporność, którą zapewnia firma Wienerberger.


 

Data publikacji: 25 stycznia 2019

Zobacz także

fot. VELUXAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Kołnierz do blach na rąbek

Od lutego br. w ofercie firmy VELUX dostępny będzie nowy kołnierz VELUX EDQ przeznaczony do montażu okien połaciowych w dachach krytych blachą na rąbek.
fot. BRAASAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Szkolenia BRAAS

Rozpoczyna się kolejna edycja szkoleń dla dekarzy organizowanych w Gdańsku, Radomiu i Zakopanem przez markę Braas.
fot. WIENERBERGER Terra Cotta Studio VietnamAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Brick Award 2019

Zbliża się termin nadsyłania zgłoszeń do tegorocznej polskiej edycji konkursu Wienerberger Brick Award 2019 – prace można przesyłać do 4 lutego.