Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Nanofala na rąbek

Wzmocnione drobnymi przetłoczeniami zatrzaskowe panele na rąbek NANOFALA to nowość w ofercie Blachy Pruszyński.

Blacha na rąbek stojący od lat cieszy się niezmienną popularnością. Wykończone w ten sposób dachy wyglądają lekko i nowocześnie - i z pewnością są jedyne w swoim rodzaju. Wadą klasycznej blachy, wymagającej profilowania i zaciskania rąbków na budowie, jest duża pracochłonność. Panele dachowe łączone na zatrzask, bez konieczności zaginania rąbka, znacznie ułatwiają pracę dekarzy, pozwalają też na skrócenie czasu montażu. Szeroka gama barw i powłok ochronnych pozswala optymalnie dopasować rozwiązanie do koncepcji architektonicznej budynku.

 (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)

NANOFALA to nowość, która sprawdzi się zarówno na nowo budowanych domach w stylu modernistycznym, jak i na budynkach klasycznych, a z racji niewielkiego ciężaru - także poddawanych renowacji. Faliste przetłoczenia, prawie niewidoczne, bo mające zaledwie 2 mm, służą wzmocnieniu arkuszy. Minimalizują efekt ich falowania, mogący występować zwłaszcza w długich panelach wkutek rozszerzalności blachy pod wpływem oddziaływania wysokiej temperatury. 

 (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)

Krawędzie paneli są ścięte pod kątem 450 pod podwinięcie przy mocowaniu na listwie startowej. Ścięcie po obu stronach umożliwia prowadzenie montażu w dowolnym kierunku. 

Dane techniczne:

  • grubość blachy 0,5 / 0,7 mm
  • szerokość użytkowa arkusza 510 mm
  • wysokość rąbka 25 mm
  • wysokość przetłoczenia 2 mm
  • minimalna i maksymalna zalecana długość arkusza od 0,5 m do 7 m
  • minimalne nachylenie dachu 80

Więcej informacji na stronie producenta.

 

Data publikacji: 24 października 2018

Zobacz także

fot. CREATONDACH

Dach, co się burzy nie boi

Planujesz pokrycie dachu dachówką ceramiczną lub cementową? Wybierz ją świadomie!  Estetyka to nie wszystko. Dostosuj rozwiązania do lokalnej strefy wiatrowej i zagrożeń burzowych.
fot. WIENERBERGERRÓŻNE TRENDY

Ceramiczni arystokraci

Dachy kryte dachówką ceramiczną emanują ponadczasową klasą i elegancją. Nieważne, czy masz malutki domek nad jeziorem, czy rezydencję w mieście - w szerokim wachlarzu pokryć znajdziesz coś, co Cię urzeknie. Daj się zainspirować!
Panele stalowe to lekki i trwały materiał do wykończenia komina (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)INNE

Lekka obróbka komina

Wykończenie komina panelami stalowymi wymaga od dekarza sporego kunsztu, ale efekt wart jest wysiłku. Zobacz, jak poprawnie wykonać taką obróbkę.