Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Energooszczędny refleks

Aluthermo Quattro to cienki wielowarstwowy i multirefleksyjny materiał do izolacji termicznej dachów, stref wokółokiennych i przewodów instalacyjnych.

Aluthermo Quattro składa się z siedmiu warstw o łącznej grubości 11,2 mm: czterech warstw aluminium, dwóch mat z pęcherzykami powietrza grubości 4 mm oraz 3-milimetrowego rdzenia z niepalnej i wodoszczelnej pianki polietylenowej. Zewnętrzne warstwy aluminium są zabezpieczone nitrocelulozą, wewnętrzne – polietylenem.

 
Aluthermo Quattro ma grubość 1 cm (fot. ALUTHERMO)

Jak działa ten cienki system? Wielowarstwowa struktura, w której zamknięte są suche pęcherzyki powietrza, dzięki wykorzystaniu zjawiska wielokrotnego odbicia zapewnia znakomitą izolacyjność termiczną w zakresie przewodzenia ciepła przez promieniowanie. W badaniach, przy zachowaniu warunku umieszczenia maty między dwiema pustkami powietrznymi, udaje się uzyskać rekordowo wysoki współczynnik oporu cieplnego Ri = 5,7 [m2.K/W]. Po przyłożeniu do aluminiowej powierzchni innego materiału, na skutek przepływu ciepła przez konwekcję, wartość ta drastycznie jednak spada, dlatego bardzo ważne jest, żeby w przegrodzie zarówno nad, jak i pod matą Aluthermo Quattro (albo w przypadku ścian po obu jej stronach) pozostawić pustkę powietrzną grubości minimum 2 cm.


Odbijając promieniowanie, warstwa izolacyjna skutecznie chroni dach i poddasze przed przegrzewaniem (fot. ALUTHERMO)

Mata jest półsztywna, elastyczna i łatwo dopasowuje się do krzywizn podłoża. Dzięki temu, że jest w całości zgrzewana na gorąco, nie rozwarstwia się nawet podczas cięcia. Przed utlenianiem chronią ją warstwy osłonowe na każdej powierzchni aluminiowej. Produkt jest odporny na korozję biologiczną, nietoksyczny i pozbawiony alergenów, antystatyczny i niepalny.


Materiał układa się z zachowaniem zakładów szerokości 5-10 cm, sklejając je aluminiową taśmą samoprzylepną (fot. KMR)

Aluthermo Quattro polecany jest głównie do izolacji dachów skośnych od wewnątrz i od zewnątrz (izolacja nakrokwiowa), podłóg, sufitów garaży, obiektów inwentarskich, a także przestrzeni za grzejnikami, stref wokółokiennych i przy roletach zewnętrznych oraz  przewodów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych. 

Dane techniczne:

  • grubość +/- 11 mm
  • współczynnik oporu cieplnego Ri = 5,7 [m2.K/W] (tylko między dwiema pustkami powietrznymi, w zamkniętej przestrzeni Ri = 0,279 [m2.K/W]) 
  • współczynnik emisyjności powierzchni ε < 0,5 (EN16012)
  • szczelność 0,26 l/s/m2 (EN13829)
  • klasa palności B-s1, d0 (EN13501)
  • zakres temperatury pracy od -40 do +800C
  • wymiary 1,2 x 25 m
  • ciężar 0,75 kg/m2
  • gwarancja 10 lat

Wszelkie informacje na temat produktu oraz dokumentacja dotycząca badań dostępne są na stronie producdnta: www.aluthermo.com.pl.


 

Data publikacji: 18 marca 2019

Zobacz także

Wełna czy pianka? Zobacz, czym się różnią (fot. URSA, fot. PUR DOM)DACH

Pianka vs wełna

Pianka czy wełna? Czym różnią się te dwa popularne materiały ociepleniowe? Który lepiej sprawdzi się jako termoizolacja Twojego poddasza? Porównujemy parametry techniczne i użytkowe.
Ocieplanie pianką natryskową ma wiele zalet użytkowych (fot. HONTER)ROZMOWY

Zgłębiamy ocieplanie pianką

Temat „wełna czy pianka – czym izolować poddasze” to na forach budowlanych przysłowiowy kij w mrowisko. Póki co pianka natryskowa coraz mocniej szturmuje rynek ociepleń. Z ekspertem z firmy Honter rozmawiamy o zaletach tego rozwiązania.
Najpopularniejsza jest wełna szklana (fot. KNAUF INSULATION)DACH

Wełna na poddasze

Wełna mineralna to najpopularniejszy materiał do ocieplania dachu. Ale którą wybrać? Superciepłą, naturalnie brązową, mniej pylącą, a może wystarczy najtańsza?