Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Dach idealny

  • INSPIRACJE Mulda na powierzchni dachówek ułatwia odprowadzanie wody i zapewnia ciekawy efekt wizualny (fot. CREATON)

    Dachówki z muldą

    Ceramiczne dachówki zakładkowe CANTUS i OPTIMA marki CREATON to modele popularne ze względu na swoje walory wizualne, ale też wyróżniające się specjalnym profilowaniem krawędzi - funkcjonalną i elegancką muldą.
  • MATERIAŁY POKRYCIOWE Dachówki barwione w masie są polecany na budynki o niskiej bryle i dachy o skomplikowanym układzie (fot. CREATON)

    Cięte pod kolor

    Dachówki ceramiczne barwione w masie mają w całym swoim przekroju odcień zbliżony do wierzchniego wykończenia. Jak powstają? Kiedy warto kupić taką dachówkę na swój dach? Radzą eksperci CREATON.
  • INSPIRACJE Czym się kierować wybierając blachodachówkę? (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)

    Kupujemy blachodachówkę

    Wybór pokrycia dachowego to jedna z ważniejszych decyzji podczas budowy czy remontu domu. Na co zwrócić uwagę dokonując zakupu materiałów?
  • DACH Jakie są popularne typy dachów? Którą dachówkę wybrać na dach o określonym kształcie? (fot. CREATON)

    Jakie znaczenie ma kształt dachu?

    Jak kształt dachu wpływa na wygląd domu i koszty inwestycji? Które dachówki najlepiej sprawdzą się na dachu kopertowym lub wielospadowym, a które przy wariancie nowoczesnej stodoły? Zobacz popularne rozwiązania.
  • INSPIRACJE Blacha trapezowa nadaje się na dachy, elewacje, ogrodzenia i bramy - i jest dotępna w różnorodnych profilach i powłokach (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)ot.

    Uniwersalna blacha trapezowa

    Lekka, trwała, stosunkowo tania i łatwa w montażu, dostępna w różnych profilowaniach i wykończeniu, a do tego nadaje się i na dachy, i na elewacje. Blacha trapezowa coraz śmielej wkracza w nowoczesne projekty.
  • PIĘKNY DETAL Ozdoby dachowe stanowią piękne i oryginalne zwieńczenie połaci (fot. CREATON)

    Ceramiczne ozdoby dachowe

    Pozwalają spersonalizować wygląd dachu, wyróżnić go lub spójnie wkomponować w otaczającą przestrzeń, oddają też w pewien sposób charakter domowników. Wieńczące dach piękne ceramiczne ozdoby cechuje jakość i trwałość właściwa dachówkom, a ich montaż jest łatwy i stabilny.
  • MATERIAŁY POKRYCIOWE Minimalistyczne wzornictwo dachu pasuje do nowoczesnej architektury (fot. CREATON)

    Nowoczesność tkwi w prostocie

    Oszczędna stylistyka, prostota i minimalizm formy, a jednocześnie niebanalna elegancja wpisująca się w aktualne trendy architektoniczne. Płaskie dachówki mają teraz swój czas.
  • STALOWE POKRYCIA MODUŁOWE Faliste pokrycia panelowe to doskonała alternatywa dla tradycyjnej blachodachówki (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)

    Pokrycia faliste

    Na pozór typowe, a jednak mają w sobie "to coś". Bierzemy na tapetę pokrycia modułowe o wzorach falistych - ich modele, budowę, sposób montażu i okres gwarancji.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. WIENERBERGER

    Ożywienie klasyki

    Alegra 9 to najczęściej wybierana przez inwestorów dachówka ceramiczna firmy WIENERBERGER. Teraz dostępna jest w dwóch nowych kolorach.
  • INSPIRACJE fot. BLACHY PRUSZYŃSKI

    Komin w karo

    Nie chcesz wykańczać komina cegłą ani tynkiem? To może stalowe panele układane w karo?
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. BLACHY PRUSZYŃSKI

    Nowatorska IRYD

    Blachodachówka modułowa IRYD marki Pruszyński to proste i szybkie w montażu pokrycie przypominające klasyczną dachówkę płaską.
  • MATERIAŁY POKRYCIOWE Barwienie sprawia, że po przycięciu dachówka nie jest czerwona i nie odróżnia się na tle ciemnego dachu (fot. KMR)

    Dachówki barwione w masie

    Masa ceramiczna zazwyczaj jest czerwona. Wierzchnie powłoki, czyli angoba albo szkliwo, mogą mieć różne kolory. Co zrobić, aby po przecięciu dachówki jej czerwony przekrój nie odcinał się na tle pokrycia?

  • MATERIAŁY POKRYCIOWE Gonty bitumiczne są łatwe w montazu i pasują na każdy dach (fot. STEMA)

    A może gonty bitumiczne?

    Rozmaite wzory i kolory, giętka i elastyczna struktura, bardzo łatwy montaż – gonty pasują do różnych stylów architektonicznych i sprawdzają się na dachach o dowolnej geometrii.
  • MATERIAŁY POKRYCIOWE Wzór i kolor można dobrać do swoich upodobań (fot. BRAAS)

    Cechy dachówek betonowych

    Często mówi się o nich w kontekście dachówek ceramicznych - że są od nich lepsze, gorsze albo że trudno je odróżnić. A to przecież zupełnie inny produkt! Zamiast porównywać, lepiej po prostu poznać ich cechy.
  • MATERIAŁY POKRYCIOWE Delikatna faktura dachu nie przytłacza bryły budynku (fot. WIENERBERGER)

    Dachówki ceramiczne płaskie - przegląd

    Szukasz płaskiego pokrycia i nie wiesz, które dachówki wybrać? Zobacz, jakie cechy wyróżniają poszczególne modele i wybierz optymalne dla swoich oczekiwań.
  • DACH Poruszanie się po dachu bez stopni czy ław bywa niemożliwe (fot. CREATON)

    Stopnie kominiarskie - tak czy nie?

    Montaż anteny? Konserwacja komina? Naprawa pokrycia? Niezależnie od tego, czy posyłamy na dach kominiarza albo serwisanta, czy sami wspinamy się umyć niedostępne okno dachowe – bez stopni albo ław kominiarskich nie ma mowy o bezpiecznym przemieszczaniu się po połaci.
  • INSPIRACJE Stuprocentowa ręczna robota (fot. HERITAGE ROOF TILES)

    Dachówki ręcznie formowane

    Duch tradycyjnego rzemiosła. Elementy przechodzące z rąk do rąk. Piece opalane węglem, jedyne, które pozwalają wydobyć z gliny pstrej jej piękną unikatową grę kolorów.

  • MATERIAŁY POKRYCIOWE Mnich-mniszka to pokrycie typowe dla klimatu śródziemnomorskiego (fot. KMR)

    Dach w stylu śródziemnomorskim

    Charakterystyczny wzór pokrycia typu mnich-mniszka możemy osiągnąć wybierając tradycyjne pary dachówek, bardziej nowoczesne dachówki zakładkowe albo szybką w montażu blachodachówkę modułową.