Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Jakość z długoletnią gwarancją

Okno dachowe FTP - V U5 od Fakro z kołnierzem uszczelniającym Thermo  to pakiet zalecany do domów energooszczędnych i rekomendowany w programie Czyste Powietrze. Teraz producent daje możliwość wydłużenia gwarancji aż do 20 lat.

Od początku roku obowiązują nowe Warunki Techniczne, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie. Zaostrzają one m.in. wymogi dotyczące lepszej izolacyjności przegród zewnętrznych, co skutkuje niższym zapotrzebowaniem na energię. Przepisy odnoszą się również do współczynnika przenikania ciepła dla okien dachowych, którego maksymalna wartość została obniżona do poziomu Uw = 1,1 W/(m2.K). Z tej okazji warto przypomnieć flagowy produkt firmy Fakro - trzyszybowe okno dachowe FTP - V U5. Okno obrotowe z pakietem U5 charakteryzuje się współczynnikiem przenikania ciepła na poziomie Uw = 0,97 W/(m2.K), a przy montażu z kołnierzem uszczelniającym Thermo 0,86 W/(m2.K), spełnia więc wymagania z nawiązką.

W oknach FTP-V U5 zastosowano automatyczny nawiewnik V40P, regulujący ilość powietrza dostarczanego do pomieszczenia (fot. FAKRO)
W oknach FTP-V U5 zastosowano automatyczny nawiewnik V40P, regulujący ilość powietrza dostarczanego do pomieszczenia (fot. FAKRO)

Wyśrubowany parametr termoizolacyjności czyni produkt dobrym wyborem do budynków energooszczędnych. Trzyszybowe okna dachowe na poddaszu są rekomendowane w programie Czyste Powietrze, jako zmniejszające zapotrzebowanie na energię cieplną podczas chłodnych dni przy jednoczesnym przyczynianiu się do ograniczania zanieczyszczenia powietrza. Technologia ThermoPro, w której produkowane są okna, zapewnia maksymalną szczelność i trwałość.

Okno FTP-V U5 wyposażone jest w system topSafe, zwiększający bezpieczeństwo antywłamaniowe i użytkowe (fot. FAKRO)
Okno FTP-V U5 wyposażone jest w system topSafe, zwiększający bezpieczeństwo antywłamaniowe i użytkowe (fot. FAKRO)

Pakiety szybowe stosowane w oknach dachowych mają wieczystą gwarancję na gradobicie, a wszystkie okna dachowe są objęte 10-letnią gwarancją. Teraz na drewniane obrotowe okna z pakietem trzyszybowym U5 możliwe jest wydłużenie gwarancji aż do 20 lat. Szczegóły dostępne >>> TUTAJ.

Należy pamiętać, że dobre okna to nie wszystko. Równie ważny jest dobry montaż, który pozwoli na trwałe i szczelne połączenie okna z pokryciem dachowym. Aby wyeliminować mostki termiczne i przedłużyć trwałość stolarki, prace montażowe najlepiej przeprowadzić za pomocą dedykowanych systemowych rozwiązań, takich jak kołnierze w wersji Thermo czy pakiety kołnierzy izolacyjnych, które oferują producenci okien dachowych. Należy też dbać o regularny serwis.


ZOBACZ WIĘCEJ NA
www.fakro.pl


Źródło: materiały prasowe FAKRO.

Data publikacji: 26 marca 2021

Zobacz także

W zgodzie z Matką Naturą - ecoFAKROAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

W zgodzie z Matką Naturą - ecoFAKRO

W obecnych czasach ochrona środowiska naturalnego oraz stworzenie warunków do zdrowego życia ludzi to już norma. Producenci ograniczają negatywny wpływ na środowisko i projektują coraz bardziej energooszczędne produkty. Jakie proekologiczne działania podejmuje firma FAKRO?
Dom w Młynisku - case study (fot. FAKRO)INSPIRACJE OKIENNE

Dom w Młynisku - case study

Elegancki, nowoczesny dom w miejscowości Młynisko wypełniony jest światłem i harmonijnie współistnieje z pięknem naturalnego otoczenia. To między innymi zasługa optymalnie ulokowanych przeszkleń. Projektant postawił na komplet stolarki Fakro. Zobacz opis realizacji.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowa markiza

VELUX wprowadza do oferty solarną markizę zaciemniającą.