Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Elegancki dach w wersji DURATOP PRO

Innowacyjna powłoka DURATOP PRO, zaprojektowana specjalnie dla dachówek cementowych CREATON, jest odpowiedzią na potrzeby wymagającego rynku nowoczesnych pokryć dachowych. Zastosowana technologia skutecznie chroni przed wpływem czynników atmosferycznych, a dachówki w każdych warunkach zachowują swoje walory funkcjonalne i estetyczne.

Co wyróżnia dachówki cementowe marki CREATON wykończone powłoką DURATOP PRO? Ich wygładzona powierzchnia nabiera eleganckiego połysku, a dodatkowo, jako że jest mniej szorstka, wykazuje wzmożoną odporność na zabrudzenia, co na długo zapewnia połaci świeży, efektowny wygląd. DURATOP PRO podkreśla ponadto intensywność barwy i wydobywa głębię modnych kolorów, w których dostępne są dachówki (gama atrakcyjnych odcieni wpisuje się w obecnie panujące trendy architektoniczne). Niezwykle istotną cechą nowoczesnej powłoki jest również umożliwienie dachówkom samooczyszczania bez konieczności dodatkowej pielęgnacji. Hydrofobowe właściwości DURATOP PRO sprawiają, że woda łatwo spływa z dachówki w postaci kropel, nie rozlewając się powierzchniowo i tym samym ograniczając wnikanie i osadzanie się na dachu zanieczyszczeń. Deszcz nie tylko nie pozostawia smug, nawet na dachówce o czarnej barwie, ale także w sposób naturalny ją czyści.

Wyróżniająca gładkość ułatwia usuwanie z niej pyłu, kurzu oraz mchu, także z dopracowanych, pozbawionych ostrych kantów krawędzi bocznych i czołowej (fot. CREATON)
Wyróżniająca gładkość ułatwia usuwanie z niej pyłu, kurzu oraz mchu, także z dopracowanych, pozbawionych ostrych kantów krawędzi bocznych i czołowej (fot. CREATON)

Atrakcyjny wygląd dachówek cementowych CREATON idzie w parze z ich zwiększoną trwałością, bo powłoka DURATOP PRO wzmacnia je i skutecznie chroni zarówno przed wpływem silnych opadów deszczu oraz śniegu czy nagłych zmian temperatury, jak i mocnego nasłonecznienia, w tym szkodliwego promieniowania UV. Dzięki powłoce DURATOP PRO dachówki na długo zachowują intensywną barwę. 

W ofercie marki CREATON dostępne są dwa modele dachówek cementowych w wersji DURATOP PRO: KAPSTADT oraz GÖTEBORG. Obie dachóki są trwałym i estetycznym rozwiązaniem w korzystnej cenie (fot. CREATON)
W ofercie marki CREATON dostępne są dwa modele dachówek cementowych w wersji DURATOP PRO: KAPSTADT oraz GÖTEBORG. Obie dachóki są trwałym i estetycznym rozwiązaniem w korzystnej cenie (fot. CREATON)

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz wnikliwej kontroli na każdym etapie produkcji, powstają dachówki o wysokim standardzie z okresem gwarancji wynoszącym do 30 lat (zgodnie z warunkami określonymi na www.creaton.pl). Oryginalne rozwiązanie CREATON – zapory wodne, podwójny zamek boczny i wypustki wspierające - gwarantują maksymalną szczelność. Dachówki podstawowe wraz z oryginalnymi dachówkami funkcyjnymi oraz akcesoriami tworzą spójny i funkcjonalny system dachowy.


Dodatkowe informacje na temat dachówek cementowych marki CREATON w wersji DURATOP PRO dostępne są na stronie:
>>> 
https://www.creaton.pl/produkty/dachowka-cementowa.

Więcej rozwiązań dachowych oraz ciekawe inspiracje na temat dachów wykonanych z dachówek ceramicznych lub cementowych CREATON można znaleźć na stronie:
>>> 
www.creaton.pl/blog.


Źródło: materiały prasowe CREATON POLSKA.

Data publikacji: 27 maja 2022

Zobacz także

Jak prawidłowo wykonać opierzenie attyki? (fot. TR)BUDOWLANE DETALE

Opierzenie murka attyki

Jak powinna być zrobiona obróbka blacharska attyki, czyli przedłużonej ponad poziom dachu ściany szczytowej?
Wiatrownica to ukośne stężenie dachu, spinające krokwie (fot. Simpson Strong-Tie)BUDOWLANE DETALE

Ukośna wiatrownica w dachu

Połacie dwuspadowych dachów bez deskowania warto usztywnić wiatrownicami z desek lub stalowych taśm, mocowanymi ukośnie do krokwi.
Dlaczego w jednym dachu płatew kalenicowa jest, a w innym nie? Przeczytaj artykuł (fot. TR)BUDOWLANE DETALE

Płatew kalenicowa

Dlaczego jedne dachy dwuspadowe mają płatew kalenicową, a inne nie? Jakie jest jej zadanie, w czym pomaga i jak ją mocować do krokwi?