Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Inne

  • DACH Regularna kontrola robót jest w przypadku dachu szczególnie istotna (fot. TR)

    Dziennik budowy - odbiór dachu

    Ile razy kierownik budowy powinien pojawić się u nas na sprawdzanie dachu? Im częściej, tym lepiej. Wariant oszczędnościowy i wizyta „na gotowo” nie daje gwarancji, że w dachu wszystko jest zrobione poprawnie.
  • DACH TRWALE SZCZELNY Butyl nie jest wymagający - wystarczy mu czyste podłoże i odpowiednia temperatura podczas aplikacji (fot. KMR)

    Właściwe warunki pracy z butylem

    Znakomite parametry i trwałość butylu to jedno, ale szczelność połączenia zależy jeszcze od prawidłowego zespolenia z podłożem. Na co zwrócić uwagę podczas prac uszczelniających na dachu?
  • ROZMOWY Co powinna zawierać umowa z dekarzem? (fot. SŁODKI LIVE)

    Poprawna umowa z dekarzem

    Własny dach nad głową to synonim bezpieczeństwa i komfortu. Co powinniśmy zawrzeć w umowie na wykonanie pokrycia, żeby uniknąć problemów? Rozmowa z Mistrzem Dekarskim.
  • DACH TRWALE SZCZELNY Butyl to niezastąpiony klej potrzebny przy wielu obróbkach dekarskich (fot. KMR)

    Gdzie znajdziemy butyl?

    Na naszych dachach ten strażnik szczelności najczęściej ukrywa się w sznurach, wstęgach i różnego typu taśmach, przypisanych konkretnym obróbkom dekarskim.
  • DACH TRWALE SZCZELNY Im bardziej skomplikowany dach, tym więcej miejsc wymagających obróbki (fot. AIB)

    Trudne miejsca w dachu

    Nawet na nieskomplikowanych dachach znajdziemy newralgiczne miejsca, w których może pojawić się przeciek. Im więcej załamań, okien, przebić, tym ryzyko większe. Zobacz, które strefy wymagają szczególnej uwagi i jak je trwale zabezpieczyć. 
  • DACH TRWALE SZCZELNY Zobacz, jak produkuje się butyl i jakie ma parametry (fot. AIB)

    Klej wiecznie żywy

    Doskonale się lepi, trudno go oderwać od podłoża, jest trwały i stale plastyczny. Jak produkuje się butyl i czemu zawdzięcza on swoje fenomenalne właściwości?
  • DACH TRWALE SZCZELNY Butyl jest najtrwalszym i bardzo prostym w aplikacji materiałem uszczelniającym (fot. DSNM)

    Eksploatacja ekstremalna

    Z jakimi obciążeniami musi sobie radzić dach? Jakie zagrożenia dla szczelności niesie nasz niestabilny klimat? I dlaczego butyl może być antidotum na dekarskie kłopoty? Zapraszamy na pierwszy, wprowadzający w temat odcinek cyklu.
  • INNE Panele stalowe to lekki i trwały materiał do wykończenia komina (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)

    Lekka obróbka komina

    Wykończenie komina panelami stalowymi wymaga od dekarza sporego kunsztu, ale efekt wart jest wysiłku. Zobacz, jak poprawnie wykonać taką obróbkę.
  • ROZMOWY Prawidłowo wykonana obmurówka przez lata nie wymaga interwencji (fot. WIENERBERGER)

    Klinkierowa obmurówka komina

    Cegły pełne czy drążone? Jakiej użyć zaprawy? Jak przygotować płytę wspornikową? Co z obróbkami? O prawidłowe wykonanie obmurówki komina zapytaliśmy ekspertów.
  • DACH fot. EXTRADOM.PL

    Dach dwuspadowy vs kopertowy

    Czym, poza ogólnym wyglądem, różnią się te dwie popularne konstrukcje i jak wpływa to na budowę oraz późniejszą eksploatację domu? Najlepiej sprawdź to jeszcze zanim wybierzesz projekt.
  • DACH Poruszanie się po dachu bez stopni czy ław bywa niemożliwe (fot. CREATON)

    Stopnie kominiarskie - tak czy nie?

    Montaż anteny? Konserwacja komina? Naprawa pokrycia? Niezależnie od tego, czy posyłamy na dach kominiarza albo serwisanta, czy sami wspinamy się umyć niedostępne okno dachowe – bez stopni albo ław kominiarskich nie ma mowy o bezpiecznym przemieszczaniu się po połaci.
  • DACH (fot. MONIER BRAAS)

    Pierwsza na rynku gwarancja systemowa

    Kupując kompletny system dachowy od jednego producenta otrzymujemy gwarancję systemową, obejmującą nie tylko materiał, ale też wykonawstwo.

  • MATERIAŁY POKRYCIOWE Gdzie ciąć dachówki - na dachu, na rusztowaniu, czy na ziemi? (fot. Michał Widuliński)

    Cięcie dachówek

    Cięcie dachówek na dachu skutkuje niszczeniem zarówno już ułożonego pokrycia, jak i jeszcze odsłoniętej folii dachowej. Z drugiej strony bieganie na dół z każdą dachówką to absurd. Jak to rozwiązać - wymagać od dekarza, żeby ciął na dole, czy pozwalać mu pracować na dachu?