Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Materiały ociepleniowe

  • POROZMAWIAJMY O WEŁNIE Hydrofobizacja sprawia, że krople nie wsiąkają w strukturę wełny, tylko spływają po powierzchni (fot. MIWO)

    Po co wełnie hydrofobizacja?

    Proces hydrofobizacji, któremu podczas produkcji poddawana jest wełna mineralna, zapewnia jej ochronę przed absorbowaniem wilgoci.
  • POROZMAWIAJMY O WEŁNIE Czy lambda jest najważniejsza? - nagranie studyjne w ramach cyklu

    Czy lambda jest najważniejsza?

    Jakie znaczenie dla materiału termoizolacyjnego ma współczynnik lambda? Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę rozpatrując parametry przegrody? Rozmowa z ekspertem MIWO.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE fot. ALUTHERMO

    Energooszczędny refleks

    Aluthermo Quattro to cienki wielowarstwowy i multirefleksyjny materiał do izolacji termicznej dachów, stref wokółokiennych i przewodów instalacyjnych.
  • POROZMAWIAJMY O WEŁNIE

    Ciepło zawsze na miejscu

    Czego oczekujemy od materiałów wykorzystywanych do termoizolacji przegród zewnętrznych budynku? Przede wszystkim, by zapewniały skuteczną izolację przez długie lata ich użytkowania. Wełna mineralna skalna i szklana świetnie spełnia te wymagania.
  • DACH Wełna czy pianka? Zobacz, czym się różnią (fot. URSA, fot. PUR DOM)

    Pianka vs wełna

    Pianka czy wełna? Czym różnią się te dwa popularne materiały ociepleniowe? Który lepiej sprawdzi się jako termoizolacja Twojego poddasza? Porównujemy parametry techniczne i użytkowe.
  • AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

    Znajdź styropian na mapie!

    Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) udostępniło interaktywną mapę Polski, dzięki której konsumenci mogą szybko znaleźć dostawcę styropianu w swojej okolicy.
  • ROZMOWY Ocieplanie pianką natryskową ma wiele zalet użytkowych (fot. HONTER)

    Zgłębiamy ocieplanie pianką

    Temat „wełna czy pianka – czym izolować poddasze” to na forach budowlanych przysłowiowy kij w mrowisko. Póki co pianka natryskowa coraz mocniej szturmuje rynek ociepleń. Z ekspertem z firmy Honter rozmawiamy o zaletach tego rozwiązania.
  • DACH Czym ocieplać poddasze? Wełną czy pianką? (fot. URSA, fot. PUR DOM)

    Wełna czy pianka?

    Co wybrać na ocieplenie poddasza? Kiedy lepiej sprawdzi się wełna, a kiedy pianka? Jakie są zalety, wady i konsekwencje dokonanego wyboru? Zobacz tabelaryczne zestawienie.
  • POROZMAWIAJMY O WEŁNIE Na rynku mamy bardzo dużo wyrobów z wełny mineralnej w różnych formach i o odmiennych właściwościach (fot. MIWO)

    Wełna mineralna jest wszechstronna

    Czy kiedykolwiek zastanawialiście się nad tym, jaką moc kryje w swojej ciepłej strukturze wełna mineralna? Jak wiele ma zastosowań? W branży ociepleń nie wymyślono dotąd innego równie wszechstronnego i długowiecznego materiału. Zresztą oceńcie sami.
  • SZCZYPTA TEORII Przewodność, przenikalność, opór - wszystkie parametry są ze sobą powiązane (fot. EkoPur)

    Cechy cieplne materiałów budowlanych

    Lambda, opór cieplny, współczynnik przewodzenia ciepła, strumień, wartość deklarowana i obliczeniowa... Jakie parametry kryją się pod tymi określeniami - i jak to się ma do tego wszechobecnego współczynnika przenikania ciepła U?

  • PYTANIA I DYLEMATY

    Wymiary płyt styropianowych

    Jakie są standardowe wymiary płyt styropianowych używanych w systemach ociepleń?
  • MATERIAŁY Szkło piankowe jest bardzo trwałe i odporne na degradację (fot. GEOCELL)

    Ocieplenie ze stłuczki

    Produkowane z odpadów szklanych, dostępne w formie kruszywa i granulatu szkło piankowe to ekologiczny i bardzo trwały materiał termoizolacyjny.
  • MATERIAŁY To w końcu jest szkodliwa czy nie...? (fot. PUR DOM)

    Pianka - fakty kontra mity

    Jest szkodliwa dla zdrowia czy nie? Jaką ma lambdę? Kiedy aplikować? Czy więźba nie będzie gniła? Zwolennicy ocieplania poddasza pianką widzą w niej same zalety. Pianosceptycy powątpiewają i straszą. Jak jest naprawdę?
  • MATERIAŁY Prace ociepleniowe mogą wykonywać tylko certyfikowani specjaliści (fot. PUR DOM)

    Ocieplanie pianką natryskową

    Szukasz sprawdzonego rozwiązania na trwałe, szczelne ocieplenie dachu, fundamentów albo podłogi? Pianka natryskowa to efekt gwarantowany przez certyfikowanych wykonawców.
  • FUNDAMENTY Płyty muszą być przeznaczone do stosowania na fundamentach (fot. SWISSPOR POLSKA)

    EPS na fundamenty - czemu nie?

    Kto powiedział, że nadaje się tylko na fasady? Styropian o zmniejszonej nasiąkliwości jest przeznaczony do ocieplania fundamentów i ścian piwnic.