Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Znajdź styropian na mapie!

Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu (PSPS) udostępniło interaktywną mapę Polski, dzięki której konsumenci mogą szybko znaleźć dostawcę styropianu w swojej okolicy. 

Mapa pokazuje zakłady produkcyjne 29 przedsiębiorstw zrzeszonych w PSPS, reprezentujących ponad 70% polskiego rynku. Rozmieszczenie fabryk we wszystkich regionach kraju klientom ułatwia nabycie styropianu, a przedsiębiorcom pozwala racjonalizować koszty dostawy.

"Dostawy płyt styropianowych opierają się zazwyczaj na transporcie własnym producentów, zarówno do dystrybutorów, jak i wprost na place budowy. Styropian jest lekki, zależnie od rodzaju metr sześcienny tego wyrobu waży od 10 do 40 kilogramów, można więc go łatwo przewozić i przenosić. Ze względu na niską cenę produktu, a co za tym idzie także marżę, jego ekspedycja na większe odległości zwyczajnie się nie opłaca. Z tego względu przedsiębiorcy, którzy dążą do rozszerzenia zasięgu swoich produktów, produkują styropian w kilku fabrykach w różnych regionach kraju. Firmy posiadające jeden zakład produkcyjny ograniczają się zwykle do rynków lokalnych." – tłumaczy Kamil Kiejna, prezes PSPS. "Nasza mapa ułatwi konsumentom znalezienie producenta w najbliższej okolicy, nie tylko w celu zakupu wyrobu, ale także uzyskania wsparcia technicznego".

Przygotowana przez PSPS mapa pokazuje wszystkie zakłady produkcyjne zrzeszonych w PSPS firm. Są to: Albaterm, Arbet, Arsanit, Austrotherm, Dom-Styr, Ekobud, Enerpor, Genderka, Izolbet, Izoterm, Knauf Therm, Krasbud, Neotherm, NTB, Paneltech, Piotrowski, Polstyr, Promax, Sonarol, Steinbacher Izoterm, Styr-Bud, Styrmann, Styropak, Styropian Plus, Styropmin, Styropoz, Swisspor, Termex, Tyron.


OTWÓRZ MAPĘ


 

Data publikacji: 14 grudnia 2018

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Edmont Dobry

Do kampanii „DOBRY MONTAŻ” dołączył Edmont - postać nowoczesnego specjalisty utożsamiająca profesjonalnego montera stolarki budowlanej.
fot. CREATONAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Brąz z połyskiem

TITANIA – najpopularniejszy model ceramiczny z oferty marki CREATON debiutuje w kolorze kasztanowym z powierzchnią glazurowaną FINESSE.
fot. BLACHY PRUSZYŃSKIAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Wybitny Eksporter Roku

Firma Blachy Pruszyński została przez Stowarzyszenie Eksporterów Polskich odznaczona nagrodą "Wybitnego Eksportera Roku".