Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Nowy standard w klejeniu płytek

Nowoczesna zaprawa klejowa oparta na technologii żelowej, która zapewnia płytkom średniego i dużego formatu doskonałą przyczepność i trwałość wykonanych prac.

Baumit Baumacol FlexUni Gel wyróżnia się na tle innych zapraw klejowych przede wszystkim wyjątkową łatwością aplikacji. Unikalna formuła żelowa zapewnia świetne właściwości robocze, co ułatwia i przyspiesza układanie okładzin ceramicznych. Dzięki temu jest to rozwiązanie idealne zarówno dla profesjonalistów, jak i osób samodzielnie wykonujących prace remontowe.

Adaptacyjna konsystencja

Baumit Baumacol FlexUni Gel, klasyfikowana jako C2 TE wg PN-EN 12004:2002, umożliwia dostosowanie konsystencji kleju do różnorodnych zastosowań i preferencji wykonawcy. Można ją nakładać zarówno w formie gęstej, kremowej zaprawy, przeznaczonej do powierzchni pionowych, jak i w formie płynnej, wygodnej pod płytki na podłogach. Co ważne, można uzyskać zużycie mniejsze nawet o ok. 10% w porównaniu do standardowych produktów, co przekłada się na oszczędność materiału i kosztów.

Baumit Baumacol FlexUni Gel umożliwia dostosowanie konsystencji zaprawy klejowej do konkretnego zastosowania  (fot. Baumit)
Baumit Baumacol FlexUni Gel umożliwia dostosowanie konsystencji zaprawy klejowej do konkretnego zastosowania (fot.Baumit)

Żelowa formuła ułatwia rozprowadzenie zaprawy klejowej na podłożu (fot. Baumit)
Żelowa formuła ułatwia rozprowadzenie zaprawy klejowej na podłożu (fot. Baumit)

Test pokrycia powierzchni zwykłym klejem C2 TE i Baumit Baumacol FlexUni Gel (fot. Baumit)
Test pokrycia powierzchni zwykłym klejem C2 TE i Baumit Baumacol FlexUni Gel (fot. Baumit)

Uniwersalne zastosowanie

Baumit Baumacol FlexUni Gel jest wszechstronnym klejem, który sprawdzi się w szerokim zakresie grubości (2-15 mm). Można go stosować do przyklejania różnego rodzaju okładzin średniego oraz dużego formatu, w tym płytek ceramicznych, gresowych, mozaiki ceramicznej, glazury i terakoty. Elastyczność kleju pozwala redukować naprężenia wynikające ze zmian temperatury, minimalizując ryzyko pęknięć i uszkodzeń połączeń. Produkt sprawdza się na wszelkich podłożach mineralnych oraz powierzchniach o zwiększonych obciążeniach mechanicznych i termicznych, wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Elastyczna, żelowa zaprawa klejowa sprawdza się przy układaniu różnego rodzaju okładzin ceramicznych i kamiennych średniego oraz dużego formatu (fot. Baumit)
Elastyczna, żelowa zaprawa klejowa sprawdza się przy układaniu różnego rodzaju okładzin ceramicznych i kamiennych średniego oraz dużego formatu (fot. Baumit)

Ekologiczny certyfikat

Baumit Baumacol FlexUni Gel ma certyfikat EMICODE EC1PLUS, przyznawany niskoemisyjnym materiałom budowlanym przez organizację GEV. Oznacza to, że nie tylko jest rozwiązaniem, które spełnia najwyższe standardy jakości, ułatwia pracę i zapewnia trwałość wykonanych prac, ale jednocześnie dba o zdrowie użytkowników i środowisko.


Chcesz zobaczyć różnicę, jaką w praktyce oferuje Baumit Baumacol FlexUni Gel? Zobacz krótki film na stronie:

>>> http://baumit.pl/flexuni-gel

 


Źródło: materiały prasowe Baumit.
Opracowanie: Magdalena Madej

Data publikacji: 8 lipca 2024

Zobacz także

Wyróżnienie dla KRISHOME przyznane podczas Gali Kongresu Stolarki Polskiej (fot.KRISHOME)AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Sukcesy marki KRISHOME

Wyróżnienie na Kongresie Stolarki Polskiej i nowe salony. KRISHOME umacnia swoją pozycję w branży.
Śruby do betonu i podłoża murowego (fot. Würth Polska)AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Śruby do betonu i podłoża murowego

Würth Polska prezentuje innowacyjne rozwiązanie w zakresie mocowania zarówno w betonie, jak i w podłożu murowym. Nowe śruby łączą wytrzymałość, łatwość montażu oraz wszechstronność zastosowania.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Jubileusz Nowodvorski Lighting

Wszystkie światła na Nowodvorski Lighting! Marka świętuje 30-lecie istnienia.