Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Dachówki półpłaskie

Dachówki płaskie dominują w nowoczesnej architekturze już od lat. Coraz częściej szukamy jednak rozwiązań, które – pozostając w tradycyjnym wymiarze estetyki - zmieniają oblicze dachu. W takim kontekście alternatywą i inspiracją staje się dachówka półpłaska KODA lub KIOTO.

Dachówki płaskie, ze względu na minimalistyczny design i nowoczesny wygląd, są jednym z najczęściej wybieranych pokryć dachów współczesnych domów jednorodzinnych. Jednak ich jednolity charakter i dominująca rola na rynku sprawiają, że coraz częściej decydując się na budowę swojego wymarzonego domu poszukujemy oryginalnej alternatywy, która wyróżni nasz budynek spośród innych. Dachówka półpłaska, łącząc cechy klasycznych i nowoczesnych pokryć dachowych, staje się odpowiedzią na te potrzeby.

Dachówki półpłaskie – w poszukiwaniu nowoczesnej alternatywy

Dachówki półpłaskie wprowadzają do architektury elementy, które przyciągają wzrok. Ich forma przypomina klasyczne rozwiązania, ale z awangardowym akcentem. W dobie, kiedy każdy detal budynku ma znaczenie, chętniej sięgamy po dachówki, które mogą być zarówno funkcjonalne, jak i eleganckie. Dachówka półpłaska - model ceramiczny KODA oraz cementowy KIOTO - taka właśnie jest. Jej wyjątkowy design przydaje nowym budynkom unikalności, która przyciąga wzrok i wyróżnia dom na tle otoczenia.

Dachówki półpłaskie – połączenie elegancji z funkcjonalnością

Ceramiczna dachówka KODA wyróżnia się minimalistycznym stylem, który dobrze współgra z nowoczesnymi projektami architektonicznymi. Jej charakterystyczny profil umożliwia efektywne odprowadzanie wody deszczowej, co jest kluczowe w kontekście szczelności i trwałości dachu. Jednocześnie pod względem estetycznym dach staje się elementem wyróżniającym dla całego budynku.

Dachówka ceramiczna KODA ma delikatnie zagłębioną powierzchnię i wyraźnie zaakcentowaną boczną krawędź (fot. CREATON)
Dachówka ceramiczna KODA ma delikatnie zagłębioną powierzchnię i wyraźnie zaakcentowaną boczną krawędź (fot. CREATON)

Z kolei dachówka cementowa KIOTO to propozycja dla tych, którzy szukają odrobiny industrialnego klimatu. Jej surowa faktura i neutralna, grafitowa barwa harmonijnie korespondują z nowoczesnymi, minimalistycznymi formami architektonicznymi. KIOTO zyskuje na popularności wśród inwestorów, którzy cenią sobie nowoczesne podejście do budownictwa i estetykę w stylu loftowym. Dachówka cementowa jest też bardzo praktyczna ze względu na wysoką odporność na zmienne warunki atmosferyczne.

Dachówka cementowa KIOTO wyróżnia się ciekawym profilem i proporcjami, które po ułożeniu pokrycia zbliżone są do kwadratu - to unikalne rozwiązanie estetyczne wśród dachówek (fot. CREATON)
Dachówka cementowa KIOTO wyróżnia się ciekawym profilem i proporcjami, które po ułożeniu pokrycia zbliżone są do kwadratu - to unikalne rozwiązanie estetyczne wśród dachówek (fot. CREATON)

Dachówki półpłaskie – w odpowiedzi na współczesne oczekiwania

Nowoczesna architektura coraz częściej zwraca uwagę na zrównoważony rozwój i wykorzystanie materiałów, które wpisują się w ekologiczną filozofię budownictwa. Wybierając dachówki półpłaskie CREATON, stawiamy na produkt wysokiej jakości, który nie tylko wygląda świetnie, ale także spełnia wymagania związane z ekologicznymi standardami. 

Dachówki ceramiczna KODA i cementowa KIOTO były tworzone z myślą o minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko, dla świadomych klientów. Ceramika, wykorzystywana w produkcji dachówki KODA, ma długotrwałą żywotność i produkowana jest z lokalnych złóż gliny. Z kolei dachówka KIOTO, wytwarzana z zastosowaniem nowoczesnych technologii, charakteryzuje się niskim poziomem emisyjności, co ma pozytywny wpływ na środowisko naturalne.

Dachówki półpłaskie KIOTO dobrze się sprawdzają również w zestawieniu z panelami fotowoltaicznymi (fot. CREATON)
Dachówki półpłaskie KIOTO dobrze się sprawdzają również w zestawieniu z panelami fotowoltaicznymi (fot. CREATON)

Warto również zwrócić uwagę na aspekt finansowy. Inwestycja w dachówkę półpłaską z czasem przynosi realne oszczędności. Wyższa jakość materiałów oraz ich długotrwałość oznacza mniejsze wydatki na serwisowanie i konserwację. Dodatkowo, oryginalny wygląd budynku z dachówką półpłaską może przyczynić się do zwiększenia jego wartości rynkowej.

To rozwiązanie może stać się inspiracją dla architektów i inwestorów pragnących tworzyć budynki, które nie tylko spełniają oczekiwania dzisiejszych użytkowników, ale być może staną się ikonami architektury.


Źródło: materiały prasowe CREATON.

Data publikacji: 6 listopada 2024

Zobacz także

Poznaj kulisy szkolenia w Akademii Rzemiosła - blachodachówkaROZMOWY

Akademia Rzemiosła w Centrum Szkoleniowym Blachy Pruszyński

Co dzieje się na szkoleniu dekarskim? Co mówią kursanci? Które miejsca połaci są dla nich szczególnie kłopotliwe? Czy praca na makietach przekłada się na efekty na dachach inwestorów? Zobaczcie sami.
Jaką dachówkę wybrać na dach? (fot. BMI BRAAS)DACH IDEALNY

Dachówka ceramiczna na dach dwuspadowy – jak wybrać odpowiedni materiał do wykończenia połaci?

Producenci materiałów na pokrycia dachowe stale inwestują w innowacyjne technologie, zmienia się także charakterystyka dostępnych produktów. Coraz popularniejszym wyborem są dachówki ceramiczne, jak karpiówka, która świetnie prezentuje się na dachach budynków w klasycznym stylu.
Którą blachodachówkę wybrać? Zobacz, czym się różnią blachodachówki (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)DACH IDEALNY

Odmiany blachodachówek na rynku

Blachodachówka jest obecnie najczęściej wybieranym pokryciem dachowym. Jednak czy takie stwierdzenie jest wystarczająco konkretne? Zobacz, jakie są rodzaje blachodachówek i czym się między sobą różnią.