Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Świecąca cegła

Ręcznie odlewaną z trawionego szkła oprawę BRICK LIGHT ze zintegrowanym oświetleniem LED po prostu wmurowuje się w ceglaną elewację. 

Forma odlewana jest ręcznie, dzięki czemu jej powierzchnia nie jest idealnie gładka, są na niej widoczne drobne zarysowania i przebarwienia. Trawione szkło jest dwukrotnie pokrywane farbą proszkową. Dobrze komponuje się to z ceramiczną teksturą elewacyjnych cegieł licowych lub klinkierowych. 

 (fot. SIMES)

Oprawa ma wymiary odpowiadające włoskim modelom cegieł: 25 x 12 x 5,5 cm. Wbudowuje się ją w mur w tradycyjny sposób, tak, jak klasyczną cegłę. Nie ma obaw o pęknięcie czy uszkodzenie - wytrzymałość na ściskanie oprawy wynosi 100 N/mm2, czyli ponad połowę więcej, niż cegły pełnej (60 N/mm2). Zachowana jest też maksymalna wytrzymałość mechaniczna na uderzenia - najwyższa w skali pomiarowej IK 10 - oraz szczelność, czyli odporność na wodę i przenikanie ciał stałych. Stopień uszczelnienia produktu montowanego na zewnątrz - IP65.  

Oprawa jest zasilana zewnętrznie. Od tyłu ma podpięty neoprenowy przewód zasilający o długości 5 m, który należy przeprowadzić przez termoizolację i warstwę konstrukcyjną ściany i podłączyć do zasilacza. Producent celowo zrezygnował z umieszczenia zasilacza bezpośrednio w oprawie. To zasilacz jest bowiem elementem najbardziej awaryjnym. Zastosowanie łatwego w wymianie zasilacza zewnętrznego oraz przewodu jest rozwiązaniem znacznie trwalszym i gwarantuje dłuższą żywotność oprawy. Szacuje się ją na 50 tysięcy godzin, po tym czasie sprawność LED-ów spada o około 20 % (80% nadal świeci). LED-y w BRICK LIGHT są niewymienialne, więc kiedy żywot oprawy dobiegnie końca, należy "wydłubać" ją z muru i wymienić na nową - albo zastąpić klasyczną cegłą murową.

Oprawy powinny być rozdzielone przynajmniej jedną warstwą cegieł (fot. SIMES) 
Oprawy powinny być rozdzielone przynajmniej jedną warstwą cegieł (fot. SIMES)

W zależności od użytego statecznika oprawa może świecić w trybie ON / OFF albo natężenie oświetlenia może być regulowane. 


Więcej informacji na stronie producenta (SIMES).

Dystrybutor: QUEST.

 

 

Data publikacji: 30 listopada 2019

Zobacz także

Ozdoby dachowe stanowią piękne i oryginalne zwieńczenie połaci (fot. CREATON)PIĘKNY DETAL

Ceramiczne ozdoby dachowe

Pozwalają spersonalizować wygląd dachu, wyróżnić go lub spójnie wkomponować w otaczającą przestrzeń, oddają też w pewien sposób charakter domowników. Wieńczące dach piękne ceramiczne ozdoby cechuje jakość i trwałość właściwa dachówkom, a ich montaż jest łatwy i stabilny.
Dekoracja ściany na najwyższym poziomie (fot. OVO)PIĘKNY DETAL

Artystyczna modułOVOść

OVO+ i SHAPES to unikatowe kolekcje modułowych paneli ściennych z segmentu premium - udany efekt współpracy polskiej marki OVO ze znanymi projektantami.
PIĘKNY DETAL

Umywalki betonowe

Betonowa galanteria zawojowała rynek wnętrzarski. Również w łazience nie brakuje pomysłów na mocny surowy akcent.