Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Umywalki betonowe

Betonowa galanteria zawojowała rynek wnętrzarski. Również w łazience nie brakuje pomysłów na mocny surowy akcent.

Firma PRB-Art Pracownia Rzemiosła Betonowego proponuje fascynatom industrialnych i loftowych wnętrz rozwiązanie absolutnie nietuzinkowe - umywalki z betonu architektonicznego w kształtach, rozmiarach i kolorach dopasowanych indywidualnie do naszych potrzeb.

Co mamy do wyboru? Ciężko wyliczyć, bo jedynym ograniczeniem pozostaje tak naprawdę... wyobraźnia. Umywalki mogą mieć formę nablatową, wpuszczaną w blat albo podwieszoną na wbudowanym stelażu. W zależności od potrzeb i możliwości instalacyjnych możemy zdecydować się na odpływ tradycyjny - umieszczony w dnie miski - bądź nowoczesny liniowy, schowany wzdłuż krawędzi. Nie ma problemu z uformowaniem pobocznego blatu, wgłębienia na mydło, otworu na baterię czy nietypowo wyoblonej czy nawet rzeźbionej miski. Dzięki wykorzystaniu zarówno szarego, jak i białego cementu oraz rozmaitych pigmentów, gama kolorystyczna jest szeroka, chociaż największym powodzeniem cieszą się jednak produkty o naturalnych odcieniach jasnej lub ciemnej szarości.


Powierzchnia może być naturalna, piaskowana, wytrawiana chemicznie, w połysku lub matowa (fot. PRB-Art)

Temat betonu jako materiału na elementy wyposażenia łazienek wciąż budzi pewne kontrowersje. Czy krawędzie nie będą się odłupywały? Czy umywalka nie popęka, jeśli upuścimy w nią coś twardego? Jak utrzymywać powierzchnię w czystości? Nie ma obaw, producenci zadbali o wszystko. Zbrojony włóknami rozproszonymi beton ma bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną i odporność na uderzenia, a nakładane kilkuwarstwowo środki hydrofobowe zamykają pory i chronią powierzchnię umywalki przed wnikaniem brudu, zadrapaniami i promieniowaniem UV. 

Więcej informacji na stronie producenta.

Data publikacji: 10 czerwca 2019

Zobacz także

fot. Maciej DanajPIĘKNY DETAL

Rękodzieło prosto z... kuźni

Te pieczołowicie dopracowane cudeńka wyczarowane są z metalu, metodą kucia na gorąco. Kowalstwo artystyczne wraca do łask, nareszcie!
fot. DRZWI PRZESUWNE BARN DOORSPIĘKNY DETAL

Zamierzona niedoskonałość

Jeśli szukacie nietuzinkowych drzwi przesuwnych do awangardowego wnętrza, to koniecznie zerknijcie na te drzwi stodołowe!
fot. JAGAPIĘKNY DETAL

Superbohater wśród grzejników

Jaga Vertiga to grzejnik, który wygląda jak luksusowa dekoracja, ale nie przeszkadza mu to wydajnie ogrzewać pomieszczeń.