Mogą pełnić funkcję obrazu albo być wykorzystane w kompleksowej zabudowie, ich różnorodne wzory i kompozycje pasują zarówno do swobodnych, jak i luksusowych wnętrz, a autentyczne materiały ożywią każdą przestrzeń. Panele ścienne marki OVO to rozwiązanie wyjątkowe. Każdy z modeli jest autorskim dziełem konkretnego projektanta, stanowi jego wizytówkę i niesie ze sobą jego określony przekaz.
Kolekcja OVO+ , flagowa linia marki OVO, to panele o stałym wymiarze 50 x 50 cm i grubości od 12 do 30 mm. Ich bazę stanowi wysokiej jakości płyta MDF barwiona w masie. W zależności od modelu pokryta jest różnego rodzaju fornirami, laminatami, stabilizowanym mchem itp. (wszystkie dekory pochodzą od renomowanych producentów polskich i zagranicznych).
Panele dekorowane stabilizowanym mchem pięknie wyglądają, uspokajają wzrok i niosą powiew natury, a dodatkowo poprawiają akustykę pomieszczenia (fot. OVO)
Podstawowy zestaw składa się z 6 sztuk o różnym układzie wzoru. Można zestawiać je w dowolne kompozycje i modyfikować, kiedy przyjdzie nam ochota na zmiany. Można też łączyć ze sobą poszczególne zestawy paneli o różnych wzorach, uzyskując ciekawy, zróżnicowany efekt wizualny (np. panel z mchem połączony z panelem pokrytym fornirem). Projektując wystrój warto pamiętać, że nie jest to rozwiązanie rekomendowane do pomieszczeń wilgotnych (łazienki), panele nie powinny też wisieć w pobliżu kominka.
Przykładowe modele kolekcji OVO+:
1. panel Raas - mech płaski i laminaty, projektanci: Michał Kozłowski i Klaudia Żmuda, koordynator projektu Michał Biernacki
2. panel Cell - mech chrobotek reniferowy (stabilizowany) i laminaty, projektanci: Michał Kozłowski i Klaudia Żmuda, koordynator projektu Michał Biernacki
3. panel SEAambio #089 - fornir z naturalnymi algami, projektanci: Daniel Elkayam & OVO
4. panel SEAmbio #092 - laminat z naturalnymi algami, projektanci: Daniel Elkayam & OVO
5. od lewej: panel 91 Brick Lane by MIXD i panele 159 Brick Lane by MIXD - fornir kamienny, projektanci: Piotr Kalinowski i Joanna Mazurek
6. panel Flat - laminat lustrzany, projekt: OVO
7. panel Ru5t - efekt rdzy, projekt OVO
8. panel Sora - laminat lustrzany + naturalne drewno, projekt: Jack Fahrer
Kolekcja SHAPES jest efektem synergii trzech kształtów (koła, kwadratu i heksagonu) oraz wyselekcjonowanych dekorów: stabilizowany mech, fornir (w tym fornir kamienny), surowy beton, postarzane drewno, rdza czy połyskujące złoto. Wszystkie panele mają stałą grubość 18 mm, a ich bazowym materiałem, podobnie jak w kolekcji OVO+, jest płyta MDF.
Panele łatwo utrzymać w czystości. Ich powierzchnię wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, podobnie jak wycieramy meble. O miejsca „porośnięte” mchem nie trzeba się martwić – nie przyciągają kurzu (fot. OVO)
Do wyboru mamy dwa warianty - „SHAPES selected” to zestaw gotowych kompozycji stworzonych przez projektantów marki, natomiast „SHAPES unlimited” umożliwia stworzenie w pełni spersonalizowanego produktu.
W obu kolekcjach do każdego produktu dołączony jest przyjazny dla użytkownika punktowy system montażowy typu "click", mocowany do ściany na wkręty lub klej (złącze tworzy 10 mm dystans między ścianą a panelem). Dzięki możliwości swobodnego łączenia można łatwo modyfikować kompozycję albo multiplikować panele, wykorzystując je w całościowej zabudowie ściennej.
Więcej informacji na stronie producenta.
Data publikacji: 10 października 2019
...czyli inny niż wszystkie, unikatowy, ciekawy, dopracowany artystycznie albo po prostu taki, obok którego trudno przejść obojętnie. Są takie przedmioty, które ozdabiają każde wnętrze. Z którymi zaprzyjaźniamy się w codziennych rytuałach albo które podobają nam się "nie wiadomo czemu". Istnieją jako sprzęty użytkowe albo bibeloty. Postaramy się pokazywać te, do których uda nam się dotrzeć. I z przyjemnością przyjmiemy wszystkie propozycje!