Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Artystyczna modułOVOść

OVO+ i SHAPES to unikatowe kolekcje modułowych paneli ściennych z segmentu premium - udany efekt współpracy polskiej marki OVO ze znanymi projektantami.

Mogą pełnić funkcję obrazu albo być wykorzystane w kompleksowej zabudowie, ich różnorodne wzory i kompozycje pasują zarówno do swobodnych, jak i luksusowych wnętrz, a autentyczne materiały ożywią każdą przestrzeń. Panele ścienne marki OVO to rozwiązanie wyjątkowe. Każdy z modeli jest autorskim dziełem konkretnego projektanta, stanowi jego wizytówkę i niesie ze sobą jego określony przekaz.

Kolekcja OVO+ , flagowa linia marki OVO, to panele o stałym wymiarze 50 x 50 cm i grubości od 12 do 30 mm. Ich bazę stanowi wysokiej jakości płyta MDF barwiona w masie. W zależności od modelu pokryta jest różnego rodzaju fornirami, laminatami, stabilizowanym mchem itp. (wszystkie dekory pochodzą od renomowanych producentów polskich i zagranicznych).


Panele dekorowane stabilizowanym mchem pięknie wyglądają, uspokajają wzrok i niosą powiew natury, a dodatkowo poprawiają akustykę pomieszczenia (fot. OVO)

Podstawowy zestaw składa się z 6 sztuk o różnym układzie wzoru. Można zestawiać je w dowolne kompozycje i modyfikować, kiedy przyjdzie nam ochota na zmiany. Można też łączyć ze sobą poszczególne zestawy paneli o różnych wzorach, uzyskując ciekawy, zróżnicowany efekt wizualny (np. panel z mchem połączony z panelem pokrytym fornirem). Projektując wystrój warto pamiętać, że nie jest to rozwiązanie rekomendowane do pomieszczeń wilgotnych (łazienki), panele nie powinny też wisieć w pobliżu kominka.

Przykładowe modele kolekcji OVO+:


1. panel Raas - mech płaski i laminaty, projektanci: Michał Kozłowski i Klaudia Żmuda, koordynator projektu Michał Biernacki


2. panel Cell - mech chrobotek reniferowy (stabilizowany) i laminaty, projektanci: Michał Kozłowski i Klaudia Żmuda, koordynator projektu Michał Biernacki


3. panel SEAambio #089 - fornir z naturalnymi algami, projektanci: Daniel Elkayam & OVO


4. panel SEAmbio #092 - laminat z naturalnymi algami, projektanci: Daniel Elkayam & OVO


5. od lewej: panel 91 Brick Lane by MIXD i panele 159 Brick Lane by MIXD - fornir kamienny, projektanci: Piotr Kalinowski i Joanna Mazurek


6. panel Flat - laminat lustrzany, projekt: OVO


7. panel Ru5t - efekt rdzy, projekt OVO


8. panel Sora - laminat lustrzany + naturalne drewno, projekt: Jack Fahrer 


Kolekcja SHAPES jest efektem synergii trzech kształtów (koła, kwadratu i heksagonu) oraz wyselekcjonowanych dekorów: stabilizowany mech, fornir (w tym fornir kamienny), surowy beton, postarzane drewno, rdza czy połyskujące złoto. Wszystkie panele mają stałą grubość 18 mm, a ich bazowym materiałem, podobnie jak w kolekcji OVO+, jest płyta MDF.


Panele łatwo utrzymać w czystości. Ich powierzchnię wystarczy przetrzeć wilgotną ściereczką, podobnie jak wycieramy meble. O miejsca „porośnięte” mchem nie trzeba się martwić – nie przyciągają kurzu (fot. OVO)

Do wyboru mamy dwa warianty - „SHAPES selected” to zestaw gotowych kompozycji stworzonych przez projektantów marki, natomiast „SHAPES unlimited” umożliwia stworzenie w pełni spersonalizowanego produktu.


W obu kolekcjach do każdego produktu dołączony jest przyjazny dla użytkownika punktowy system montażowy typu "click", mocowany do ściany na wkręty lub klej (złącze tworzy 10 mm dystans między ścianą a panelem). Dzięki możliwości swobodnego łączenia można łatwo modyfikować kompozycję albo multiplikować panele, wykorzystując je w całościowej zabudowie ściennej.

Więcej informacji na stronie producenta.

 

Data publikacji: 10 października 2019

Zobacz także

PIĘKNY DETAL

Umywalki betonowe

Betonowa galanteria zawojowała rynek wnętrzarski. Również w łazience nie brakuje pomysłów na mocny surowy akcent.
fot. Maciej DanajPIĘKNY DETAL

Rękodzieło prosto z... kuźni

Te pieczołowicie dopracowane cudeńka wyczarowane są z metalu, metodą kucia na gorąco. Kowalstwo artystyczne wraca do łask, nareszcie!
fot. DRZWI PRZESUWNE BARN DOORSPIĘKNY DETAL

Zamierzona niedoskonałość

Jeśli szukacie nietuzinkowych drzwi przesuwnych do awangardowego wnętrza, to koniecznie zerknijcie na te drzwi stodołowe!