Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Silikaty S – swoboda, stabilność, system

Fasada wykonana z silikatowych elementów elewacyjnych H+H Silikaty S to dowolność kompozycji, trwałość użytkowania, wygoda i bezpieczeństwo.

Ceglana elewacja pasuje do każdego stylu architektonicznego. Daje wiele możliwości aranżacyjnych, pozwala w łatwy sposób zestawiać kolory i faktury, jest też bardzo trwała i niepodatna na biologiczną degradację.

Produkty elewacyjne H+H Silikaty S to system, w którym mamy do wyboru elementy o jednakowym module, ale zróżnicowane pod względem koloru, grubości i faktury
(fot. H+H)


W grupie produktów elewacyjnych H+H znajdziemy: cegły elewacyjne, kształtki elewacyjne i narożne o zróżnicowanych grubościach oraz płytki elewacyjne. Dostępne są elementy białe, grafitowe, żółte, czerwone i zielone, wszystkie w wersji gładkiej lub o strukturze łupanej. Możemy zestawiać je w dowolnych konfiguracjach, bo dzięki zastosowaniu jednego modułu zawsze będą do siebie pasować i tworzyć spójną całość. Umiejętnie zaprojektowane połączenia kolorystyczne oraz zróżnicowana faktura poszczególnych fragmentów budynku pozwala akcentować wybrane partie elewacji i uzyskiwać odmienne efekty światłocieniowe, zaś dobór trzech grubości kształtek łupanych umożliwi stworzenie dekoracyjnych uskoków poziomych lub pionowych (tzw. lizen). Silikaty sprawdzą się również jako wykończenie ścian od środka – stosując najcieńsze elementy z serii H+H Silikaty uzyskamy imitację ceglanego muru.

Decydując się na ceglaną elewację z silikatów eliminujemy konieczność przeprowadzenia zewnętrznych prac ociepleniowych. Elewacja stanowi część ściany trójwarstwowej – ocieplenie znajduje się wewnątrz przekroju. Wybierając to rozwiązanie warto też pamiętać o bezpieczeństwie pożarowym - cegły silikatowe zaliczane są do produktów niepalnych o najwyższej euroklasie reakcji na ogień A1. Nie bez znaczenia są również niska nasiąkliwość (poniżej 15%), odporność na porastanie, zielenienie i rozwój mikroorganizmów oraz wysoka wytrzymałość mechaniczna i trwałość. Elewacja z silikatów nie wymaga remontów i odnawiania.


Opracowanie na podstawie materiałów prasowych H+H.

Data publikacji: 30 września 2020

Zobacz także

Ściany z betonu komórkowego murowane na zaprawę klejową wymagają ścisłego przestrzegania wytycznych i dbałości o czystość podczas prac (fot. H+H)BUDOWLANE DETALE

Technika cienkich spoin

Ściany z betonu komórkowego i silikatów muruje się na zaprawę do spoin cienkowarstwowych. Nie jest to trudne, ale wymaga przestrzegania kilku istotnych zaleceń oraz wykonawczej staranności.
Gotowe nadproża wymagają zachowania wskazanej przez producenta minimalnej długości oparcia na ścianie (fot. SOLBET)BUDOWLANE DETALE

Oparcie nadproża prefabrykowanego

Osadzając nad otworem okiennym lub drzwiowym gotowe zbrojone nadproże z betonu komórkowego, musimy pamiętać o zachowaniu po obu stronach minimalnej długości podparcia oraz o wypełnieniu spoin pionowych na krawędziach belek.
fot. WIENERBERGERAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Drobna rewolucja

Wienerberger rozszerzył ofertę ceramicznych rozwiązań ściennych o kolejną nowość - pustaki ceramiczne Porotherm 25 3x1/3 Dryfix.