Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Nowa płyta Rigips PRO z nadrukiem

Oszczędność czasu i stuprocentowa precyzja – czyli płyta gipsowo-kartonowa Rigips PRO typ A w udoskonalonej wersji, z wygodnym nadrukiem linii pomocniczych.

Nowe rozwiązanie przeznaczone jest do zabudowy typowych konstrukcji z profili rozmieszczonych co 40 cm. Umożliwia precyzyjny montaż sufitów podwieszanych, ścian działowych, okładzin ściennych i sufitowych czy zabudowy poddaszy jeszcze łatwiej i szybciej, niż dotychczas. 

Płyta gipsowo-kartonowa Rigips PRO typ A w udoskonalonej wersji, z wygodnym nadrukiem

Do tej pory, aby poprawnie zamontować płytę gipsowo-kartonową do profili stelaża, najpierw trzeba było zaznaczyć na powierzchni płyty linie, wzdłuż których mają być umieszczone wkręty. Robiło się to za pomocą sznura traserskiego, ołówka lub lasera. Przy braku doświadczenia lub niestaranności mogło to prowadzić do błędu, poza tym było dodatkową czynnością, która przekładała się na dłuższy montaż suchej zabudowy. Obecnie dużym ułatwieniem są dla wykonawców płyty gipsowo-kartonowe Rigips PRO typ A o grubości 12,5 cm w nowej, udoskonalonej wersji. Zostały wzbogacone o przerywane linie, nadrukowane w odległości co 40 cm, dzięki którym nie trzeba samodzielnie nanosić oznaczeń. To zdecydowanie przyśpiesza precyzyjny montaż do profili o takim rozstawie. Na płytach są ponadto inne pomocnicze nadruki, takie jak miarka przy krawędziach, ułatwiająca cięcie bez użycia centymetra, czy kropka, wskazująca centralny punkt płyty. Warto dodać, że przez środek płyty także przebiega miejsce na wkręt. 

W udoskonalonej wersji dostępne są cztery warianty długości produktu RigipsW udoskonalonej wersji dostępne są cztery warianty długości produktu Rigips: 

  • RIGIPS PRO typ A (GKB) - 1200x2000x12,5
  • RIGIPS PRO typ A (GKB) - 1200x2600x12,5
  • RIGIPS PRO typ A (GKB) - 1200x2750x12,5
  • RIGIPS PRO typ A (GKB) - 1200x3000x12,5

Nowa płyta gipsowo-kartonowa Rigips PRO Typ A nadal ma 2 spłaszczone krawędzie PRO, umożliwiające poprawne wykonanie spoin i uzyskanie gładkich powierzchni ostatecznych. 

Produkty Rigips są zgodne z normą EN520:2004+A1:2009 i sprawdzą się przy wykonywaniu: sufitów podwieszanych, ścian działowych, okładzin ściennych i sufitowych czy zabudowy poddaszy. Produkt przeznaczony jest do pomieszczeń, w których wilgotność względna powietrza nie przekracza 70%.


Źródło: materiały prasowe marki RIGIPS (Saint-Gobain).

Data publikacji: 29 listopada 2022

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

MONTERIADA 2023 na targach BUDMA

Już teraz zapraszamy do udziału w MONTERIADZIE 2023, która odbędzie się w dniach 31.01-03.02 2023 roku podczas Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury BUDMA w Poznaniu.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Stop zapachom z syfonu!

Zawory napowietrzające HypAir Uponor – prosty sposób na wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Rekuperacja VASCO na szlaku instalatora!

Firma VASCO stworzyła dla instalatorów wyjątkową okazję do spotkań. W trasę po Polsce wyruszył VASCO Truck Ventilation ze specjalną misją edukacyjną.