Nowe rozwiązanie przeznaczone jest do zabudowy typowych konstrukcji z profili rozmieszczonych co 40 cm. Umożliwia precyzyjny montaż sufitów podwieszanych, ścian działowych, okładzin ściennych i sufitowych czy zabudowy poddaszy jeszcze łatwiej i szybciej, niż dotychczas.
Do tej pory, aby poprawnie zamontować płytę gipsowo-kartonową do profili stelaża, najpierw trzeba było zaznaczyć na powierzchni płyty linie, wzdłuż których mają być umieszczone wkręty. Robiło się to za pomocą sznura traserskiego, ołówka lub lasera. Przy braku doświadczenia lub niestaranności mogło to prowadzić do błędu, poza tym było dodatkową czynnością, która przekładała się na dłuższy montaż suchej zabudowy. Obecnie dużym ułatwieniem są dla wykonawców płyty gipsowo-kartonowe Rigips PRO typ A o grubości 12,5 cm w nowej, udoskonalonej wersji. Zostały wzbogacone o przerywane linie, nadrukowane w odległości co 40 cm, dzięki którym nie trzeba samodzielnie nanosić oznaczeń. To zdecydowanie przyśpiesza precyzyjny montaż do profili o takim rozstawie. Na płytach są ponadto inne pomocnicze nadruki, takie jak miarka przy krawędziach, ułatwiająca cięcie bez użycia centymetra, czy kropka, wskazująca centralny punkt płyty. Warto dodać, że przez środek płyty także przebiega miejsce na wkręt.
W udoskonalonej wersji dostępne są cztery warianty długości produktu Rigips:
Nowa płyta gipsowo-kartonowa Rigips PRO Typ A nadal ma 2 spłaszczone krawędzie PRO, umożliwiające poprawne wykonanie spoin i uzyskanie gładkich powierzchni ostatecznych.
Produkty Rigips są zgodne z normą EN520:2004+A1:2009 i sprawdzą się przy wykonywaniu: sufitów podwieszanych, ścian działowych, okładzin ściennych i sufitowych czy zabudowy poddaszy. Produkt przeznaczony jest do pomieszczeń, w których wilgotność względna powietrza nie przekracza 70%.
Źródło: materiały prasowe marki RIGIPS (Saint-Gobain).
Data publikacji: 29 listopada 2022
Na tej stronie znajdziecie materiały, technologie i wytyczne wykonawcze dotyczące prac odbywających się po zamknięciu stanu surowego, ale jeszcze przed zamieszkaniem w domu, czyli na etapie tak zwanej wykończeniówki. Tynki, szpachle, kleje, jastrych, sucha zabudowa - wspólnie z ekspertami podpowiemy, jak przygotować podłoże, w jakich warunkach prowadzić prace, na co zwrócić uwagę i czym się kierować wybierając konkretne rozwiązania.