Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Stop zapachom z syfonu!

Zawory napowietrzające HypAir Uponor – prosty sposób na wyeliminowanie nieprzyjemnych zapachów z kanalizacji.

Nieprzyjemne zapachy wydobywające się z kanalizacji podczas zasysania powietrza przez syfon to częsty problem. Niejednokrotnie świadczy o jej niewłaściwym napowietrzeniu. Firma Uponor właśnie rozszerzyła portfolio swoich produktów dedykowanych hydraulice i kanalizacji o zawory napowietrzające HypAir. Dzięki temu, że otwierają się w przypadku podciśnienia w instalacji kanalizacyjnej, umożliwiając napływ powietrza, a następnie zamykają, pozwalają skutecznie zatrzymać wydobywanie się przykrych zapachów z instalacji kanalizacyjnej. 

Zawory napowietrzające HypAir UponorZawory napowietrzające HypAir Uponor to produkt, który pozwala na wyeliminowanie podciśnienia w przewodach kanalizacyjnych i tym samym zapobiega uwalnianiu się gazów i nieprzyjemnych zapachów z syfonów. Zawory HypAir dostępne są w dwóch wielkościach, pasujących do większości średnic rur kanalizacyjnych wykonanych z metalu lub PVC. Dzięki uniwersalnemu adapterowi łatwo można je zainstalować na różnych rodzajach i średnicach rur: 

  • duży zawór, o wysokości 108 mm, jest odpowiedni dla rur o średnicach 70, 75, 90, 100 oraz 110 mm, 
  • mały zawór, o wysokości 80 mm, pasuje do rur o średnicach 32, 40, 50 i 63 mm. 

Zawory HypAir nadają się do zastosowania w zakresie temperatur od -20°C do +60°C. Produkt ma też certyfikat TÜV dopuszczający do montażu poniżej poziomu zalania podłączonych urządzeń sanitarnych. Z kolei membrana silikonowa zapewnia doskonałą szczelność, odpowiednie napowietrzenie instalacji kanalizacyjnej oraz bezzapachowe odprowadzanie ścieków. 

Zawory napowietrzające HypAir Uponor doskonale sprawdzą się zarówno w przypadku renowacji, jak i budowy nowych obiektów. Ponieważ nie wymagają użycia dodatkowych narzędzi oraz pozwalają na dużą swobodę projektową, minimalizują czas montażu i planowania instalacji, a tym samym obniżają ich koszty. W przypadku nowej instalacji zastosowanie zaworów zwiększa możliwości konstrukcyjne (dłuższe podejścia kanalizacyjne). HypAir Uponor mogą też być montowane na końcach pionów niewentylowanych, redukując potrzebną liczbę dachowych odpowietrzników w każdym pionie kanalizacyjnym. Ograniczenie ingerencji w pokrycie dachowe obniża koszty inwestycji i minimalizuje ryzyko ewentualnych uszkodzeń. 

W przypadku renowacji istniejących instalacji, zawory HypAir Uponor często eliminują konieczność ich przebudowy, pozwalając na zwiększenie odległości między urządzeniami sanitarnymi a pionami i tym samym zwiększając swobodę przy projektowaniu łazienki. Rozwiązanie to dodatkowo eliminuje bulgotanie związane z pracą podciśnieniową kanalizacji.


Więcej informacji  na temat zaworów napowietrzających HypAir firmy Uponor można znaleźć na stronie producenta:
>>> PRZEJDŹ DO STRONY


Źródło: materiały prasowe Uponor.

Data publikacji: 26 października 2022

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Rekuperacja VASCO na szlaku instalatora!

Firma VASCO stworzyła dla instalatorów wyjątkową okazję do spotkań. W trasę po Polsce wyruszył VASCO Truck Ventilation ze specjalną misją edukacyjną.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowa blacha trapezowa

W ofercie firmy Blachy Pruszyński dostępna jest nowa dachowa blacha trapezowa TP26 SUPER.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Tymczasowy dom z lekkich prefebrykatów

Klimas Wkręt-met wspiera Politechnikę Wrocławską w budowie prototypu domu tymczasowego dla uchodźców i ofiar katastrof.