Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Drzwi według własnego projektu

Linia INDIVIDUAL firmy AWILUX to wychodząca poza ramy katalogu możliwość samodzielnego zaprojektowania drzwi wejściowych – od strony technicznej, przez ogólny design, po dobór wszystkich detali.

Firma AWILUX, w ramach nowej kolekcji drzwi AWIDOOR, stworzyła kreatywną linię INDIVIDUAL. Jest to opcja skierowana do osób, które poszukują zupełnie nowych, jedynych w swoim rodzaju rozwiązań, do projektantów, a także do inwestorów, którzy mają dokładnie sprecyzowane oczekiwania dotyczące stylizacji domowego wejścia. Nie znajdziemy tu gotowych modeli drzwi wejściowych. Wszystkie elementy dobiera się według własnego zamysłu. Dzięki temu powstają oryginalne, jedyne w swoim rodzaju drzwi, które odzwierciedlają charakter domowników i w awangardowy sposób uzupełniają projekt architektoniczny.

Jak powstaje projekt? Najpierw musimy się zastanowić, co nam się podoba i jakiego efektu końcowego oczekujemy. Oczywiście nie możemy zapominać, że konstruujemy drzwi wejściowe – to narzuca pewne ograniczenia materiałowe, dlatego na podstawie naszych inspiracji fachowcy z firmy AWILUX doradzą optymalną konfigurację modelu oraz dobór elementów takich jak wypełnienia, zamki i akcesoria. Inwestor ma wpływ na dobór każdej ze składowych, począwszy od decyzji dotyczącej zastosowanego systemu – ALU lub PVC – wymiarów drzwi i szerokości okuć, przez zaplanowanie wypełnienia, klamek, pochwytów, listew wykończeniowych, koloru profilu czy montażu szyb dekoracyjnych. Kolejnym krokiem jest określenie wszelkich elementów wyposażenia, jak ukryte zawiasy, zabezpieczenie antywłamaniowe czy systemy elektroniki drzwiowej.

Możliwości wypełnienia drzwi z linii INDIVIDUAL są niemal nieograniczone. Doradcy AWILUX korzystają z setek dostępnych rozwiązań, które adaptowane są do projektu inwestora. Ciekawą opcją jest stworzenie specjalnej numeracji na szkle lub wypełnienie drzwi szkłem piaskowanym według wzoru inwestora – w tym na przykład w geometryczne kształty lub wybrany napis. Podczas samodzielnej konfiguracji drzwi wejściowych z linii INDIVIDUAL od AWILUX możliwa jest także zabawa kolorem, która dodatkowo wyróżni model na tle sąsiedztwa. Inwestor może jednocześnie zdecydować się na inne wykończenie kolorystyczne wypełnienia, jak i profilu. Na życzenie kupującego możliwe jest nawet wyklejenie drzwi wejściowych kryształkami Swarovskiego, które nie tylko stworzą niepowtarzalny wzór, ale także podkreślą ekskluzywność danej inwestycji. 

Własna aranżacja drzwi pozwala na zrealizowanie oryginalnych projektów, które sprawdzą się zarówno w przypadku domów oraz mieszkań, jak i miejsc pracy. Właściciele salonu kosmetycznego lub gabinetu dentystycznego mogą zaprojektować spersonalizowane drzwi wejściowe, które będą odpowiadać charakterowi miejsca i już od progu wywołają uśmiech na twarzy klienta bądź pacjenta.

 


Więcej informacji na stronie producenta:
https://www.awilux.pl/>>> awilux.pl 


Źródło: materiały prasowe Awilux Polska.

Data publikacji: 14 grudnia 2020

Zobacz także

Maty ArmaGel HT są ultracienkie, chronią instalacje przed korozją i zachowują stabilność nawet pod działaniem bardzo wysokiej temperatury (fot. ARMACELL)AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Aerożele – z kosmosu na budowę

Aerożele do niedawna były wykorzystywane głównie w lotnictwie i technologiach kosmicznych. Dziś, dzięki ArmaGel HT, możemy je zastosować również w przemyśle budowlanym - wszędzie tam, gdzie wymagane są produkty izolacji technicznej dedykowane specjalistycznym potrzebom.
Kolekcja SET to sposób na ciekawe zaakcentowanie wybranych fragmentów przestrzeni dzięki precyzyjnemu ukierunkowaniu światła (fot. NOWODVORSKI LIGHTING)AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Światło pięknie ukierunkowane

Zastosowanie odpowiedniego oświetlenia pozwala w prosty sposób wykreować unikalną atmosferę domowego wnętrza – niezależnie od metrażu. Kolekcja SET to sposób na ciekawe zaakcentowanie wybranych fragmentów przestrzeni dzięki precyzyjnemu ukierunkowaniu światła.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowe pustaki Porotherm D

Wienerberger rozszerza ofertę ceramicznych rozwiązań ściennych i wprowadza na rynek nowe, lżejsze pustaki ceramiczne Porotherm D.