Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Czyste szpilki

Aby wypuszczone z wieńca szpilki pod murłatę nie zostały zachlapane betonem, można osłonić ich końcówki plastikowymi rurkami. 

Podczas betonowania wieńca nie sposób nie pobrudzić wystających z niego szpilek. To utrudnia nasunięcie na nie później drewnianej belki. Czasami pręty są tak zachlapane mieszanką, że wręcz nie da się zdjąć z nich nakrętek - a tym samym poprawnie zamocować murłaty. Aby tego uniknąć, wykonawcy nakładają na końcówki prętów plastikowe rurki i po zakończeniu betonowania po prostu je zsuwają.


Rurki opierają się na drewnianych przekładkach, które jednocześnie trzymają deskowanie wieńca (fot. red.)

 

 

 

Data publikacji: 19 grudnia 2019

Zobacz także

Stawia się je szybko, są czyste, suche, ciepłe i paroprzepuszczalne - mowa o ścianach Porotherm T Dryfix (fot. WIENERBERGER)JEDNOWARSTWOWE Z CERAMIKI

Sukces murowany… na sucho

Dzisiejszy inwestor szanuje czas i środowisko. Szuka rozwiązań dobrej jakości, energooszczędnych, ekologicznych, zdrowych, ale też szybkich i wygodnych w budowie. Nowoczesna ceramika budowlana, ze szczegółowo dopracowaną technologią murowanych na sucho ścian jednowarstwowych, doskonale wpisuje się w ten pozytywny trend.
Zamiast poziomować szalunki, można wytrasować linię na murze (fot. Adam Penger)WYKONAWCÓW SPOSOBY NA...

Wysokość wieńca

Dysponując miarą i elementami szalunkowymi o stałej szerokości, można łatwo wyznaczyć górną powierzchnię wieńca bez żmudnego poziomowania. Jak to zrobić?
Nawet podczas kilkudniowej przerwy w pracach dobrze jest przykrywać z góry ściany warstwą folii (fot. SOLBET)BEZBŁĘDNY BETON KOMÓRKOWY

Mury. Przerwa w pracach

Bez względu na to, czy zejście z placu budowy zaplanowane było w harmonogramie, czy podyktowane nieprzewidzianymi okolicznościami, ściany budynku i materiały powinniśmy na czas przerwy w pracach odpowiednio zabezpieczyć.