Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Zagięcia przewodów elektrycznych

Zaginane w narożach przewody instalacji elektrycznej zawsze odstają od ściany mocniej niż proste odcinki. Rozwiązaniem są gniazda.

Mało który fachowiec wykonuje bruzdy pod przewody elektryczne, zwłaszcza w dobie naszpikowanych elektroniką domów, gdzie efekt bruzdowania można by porównać do drążenia przez korniki... Niestety, instalacja rozciągana na powierzchni muru wymaga zastosowania odpowiedniej grubości tynku - minimum 5 mm nad przewodami. O ile na powierzchni ściany nie jest to specjalnym problemem, o tyle w narożnikach trudno jest ten warunek spełnić bez szpetnego zgrubienia. Rozwiązaniem jest chowanie zagięć przewodów w gniazdach.

Wykonanie gniazda jest znacznie łatwiejsze niż bruzdowanie całej ściany, a również pozwala uzyskać estetyczny efekt wykończenia (fot. TR)
Wykonanie gniazda jest znacznie łatwiejsze niż bruzdowanie całej ściany, a również pozwala uzyskać estetyczny efekt wykończenia (fot. TR)

 

Data publikacji: 21 listopada 2019

Zobacz także

Dobry jastrych cementowy - rozmowa z ekspertem firmy Weber (fot. WEBER)DOBRY JASTRYCH CEMENTOWY

Dobry jastrych cementowy

Czy jastrych cementowy jest rozwiązaniem uniwersalnym? Na jakim etapie budowy najlepiej go wykonywać? Co zrobić, jeśli wykonawca nie dopilnuje warunków i świeży podkład popęka? Na te i inne pytania odpowiada ekspert z firmy Weber.
fot. WINEOAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Profile schodowe wineo

Firma wineo wprowadziła do oferty 3 warianty funkcjonalnych profili schodowych, ułatwiających stworzenie wykończenia spójnego wizualnie z podłogą.
Co nazywamy posadzką, a co podłogą? (rys. Eryka Rakoczy)PYTANIA I DYLEMATY

Posadzka czy podłoga?

Jak powinno się nazywać jastrych, a jak parkiet albo terrakotę - co jest posadzką, a co podłogą?