Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Zabezpieczenie starterów

Czym osłonić końcówki wystających z podłogi prętów zbrojeniowych?

Wystające z podłogi startery, czyli wypuszczone pod słupy pręty zbrojeniowe, stanowią potencjalne zagrożenie dla poruszających się po budowie ludzi, bo łatwo nadziać się na ich ostre końce. Inspektorzy BHP rzadko wprawdzie zaglądają na indywidualne budowy, jednak (nie tylko w obawie przed mandatem) warto końcówki zbrojenia zabezpieczyć. Na rynku dostępne są specjalne "czapeczki", ale z powodzeniem można też wykorzystać inny materiał, którego na placu budowlanym z pewnością nie brakuje - plastikowe butelki. 

Plastikowe butelki świetnie się trzymają na prętach i skutecznie chronią przed urazami, a do tego nie trzeba dodatkowo za nie płacić (fot. Adam Penger)
Plastikowe butelki świetnie się trzymają na prętach i skutecznie chronią przed urazami, a do tego nie trzeba dodatkowo za nie płacić (fot. Adam Penger)

 

 

Data publikacji: 21 sierpnia 2020

Zobacz także

Dobra drabina to bezpieczeństwo i wygoda użytkownika (fot. KRAUSE)INNE

Drabina na miarę

Profesjonalna drabina to atrybut zawodowego instalatora, ale jej zalety z pewnością doceni każdy, kto w domu lubi samodzielnie „podłubać” przy czynnościach remontowo-budowlanych. Jaki model wybrać?
Bloczki silikatowe, ze względu na swoje właściwości, doskonale nadają się do budowy kanałów wentylacyjnych (fot. red.)ŚCIANY

Kanały wentylacyjne z silikatów

Przeznaczone do budowy pionów wentylacyjnych bloczki silikatowe są mocne i równe, a po zestawieniu tworzą kanały o gładkiej powierzchni odpornej na wilgoć, grzyby i pleśń.
Schody należy wstawić zanim wykona się konstrukcję dachu (fot. DENNERT)INNE

Wstawiamy bieg

Prefabrykowane schody są wygodne, ale wymagają logistycznej konsekwencji i nie tolerują zmian. Sprawdź, co musisz wiedzieć podczas ich zamawiania i jak przygotować się do montażu, aby wszystko przebiegło sprawnie.