Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Nowa jakość okien do domów pasywnych

Aluminiowy system okienny SCHÜCO AWS 120 CC.SI z wewnętrzną żaluzją jako pierwszy na świecie otrzymał certyfikat Instytutu Domów Pasywnych.

System SCHÜCO AWS 120 CC.SI​ ma profile o wyjątkowo niskim jak na aluminium współczynniku przenikania ciepła 0,85 W/(m2.​K) i szerokości umożliwiającej montaż dwukomorowych pakietów szybowych o grubości do 5 cm. Te grube aluminiowe ramy są jednocześnie bardzo wąskie w świetle szyby, co nadaje konstrukcji lekkości i zwiększa dopływ światła. Między dwiema zewnętrznymi taflami przeszklenia jest umieszczona sterowana elektrycznie aluminiowa żaluzja, indywidualnie dopasowana do wymiarów i konstrukcji profilu. W pozycji zamkniętej żaluzja szczelnie przesłania okno, chroniąc przed nadmiernym nagrzewaniem i nasłonecznieniem wnętrza, a w pozycji uniesionej pozostaje praktycznie niewidoczna. System sterowania (Tahoma) jest kompatybilny z innymi rozwiązaniami okienno-drzwiowymi fimry Awilux, dzięki czemu drzwi wejściowe, brama garażowa i okno mogą być programowane za pomocą jednego urządzenia. Okno ma podwyższone parametry ochrony antywłamaniowej (do RC3) i akustycznej (do 53 dB). Jest dostępne w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach, również w wersjach dwukolorowych - inne wykończenie wewnątrz i na zewnątrz - co pozwala optymalnie dopasować je do stylistyki wnętrza i elewacji.

W Polsce system można kupić tylko w firmie Awilux Polska.

Data publikacji: 20 kwietnia 2017

Zobacz także

Profil parapetowy ILLBRUCK to wygodne i szczelne połączenie okna z murem (fot. ILLBRUCK)OKNA, DRZWI

Ciepły parapet

Profil parapetowy z XPS to wygodny sposób na uszczelnienie dolnego złącza okna z murem. I bez obawy - na pewno będzie pasował!

Markizy solarne FAKRO można ustawiać w różnym położeniu (fot. KMR)INSPIRACJE

Markizy solarne

Markizy zewnętrzne chronią przed słońcem ośmiokrotnie lepiej niż rolety montowane od wewnątrz. Pozwalają też odpocząć oczom od jaskrawego słońca, nie zakłócając widoczności. A jeśli są to markizy solarne, to nie wymagają przygotowania żadnych instalacji i działają automatycznie, kiedy trzeba.
Ciepłe wypełnienie i osłona według zasady OKNA, DRZWI

Ciepły montaż okien na pianę i taśmy

Najbardziej uniwersalny na polskich budowach jest system trójwarstwowy, czyli termoizolacyjne wypełnienie i ochrona przed wilgocią - paroszczelna od środka, a paroprzepuszczalna na zewnątrz.