Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Płyta pilśniowa na dachu

Skrót w nazwie płyty od razu wskazuje jej zastosowanie. RWH, czyli Roof - dach, Wall - ściana, Humid - wilgoć.

Płyta jest nienasiąkliwa, a dzięki temu stworzona do stosowania w przegrodach narażonych na większe zawilgocenie. Jej przewagą nad tradycyjnymi płytami o podobnych właściwościach jest paroprzepuszczalność, która umożliwia odprowadzenie wilgoci na zewnątrz przegrody. Dzięki temu ocieplenie jest suche, poszycie trwalsze i wolne od grzybów. Nie ma też potrzeby zostawiania pustki wentylacyjnej między płytą a ociepleniem, izolacja może wypełniać całą dostępną pod poszyciem przestrzeń, co korzystnie wpływa na parametry cieplne ściany czy dachu. Płyty mają długość 251 cm i szerokość 63,5 lub 126 cm. Wyprofilowane w pióro-wpust krawędzie ułatwiają montaż, prosty dach można przekryć nawet w jeden dzień, a następnie bez obaw zostawić na krótki okres czasu bez pokrycia jako prowizoryczny dach.

Płyty są dostępne w sprzedaży wyłącznie na indywidualne zamówienie (zobacz listę partnerskich punktów dystrybucyjnych firmy Pfleiderer).

Data publikacji: 27 marca 2017

Zobacz także

(fot. MONIER BRAAS)DACH

Pierwsza na rynku gwarancja systemowa

Kupując kompletny system dachowy od jednego producenta otrzymujemy gwarancję systemową, obejmującą nie tylko materiał, ale też wykonawstwo.

Gdzie ciąć dachówki - na dachu, na rusztowaniu, czy na ziemi? (fot. Michał Widuliński)MATERIAŁY POKRYCIOWE

Cięcie dachówek

Cięcie dachówek na dachu skutkuje niszczeniem zarówno już ułożonego pokrycia, jak i jeszcze odsłoniętej folii dachowej. Z drugiej strony bieganie na dół z każdą dachówką to absurd. Jak to rozwiązać - wymagać od dekarza, żeby ciął na dole, czy pozwalać mu pracować na dachu?

Bezmostkowe ocieplenie i usztywniony dach (fot. UNIDEX)DACH

Izolacja nakrokwiowa - dobry przełom

Ocieplenie umieszczane po zewnętrznej stronie przegrody uważa się za najbardziej efektywne. W przypadku dachu długo trzeba było czekać na materiały, które poradzą sobie z ekstremalnie trudnymi warunkami. Od kilku lat ten rynek coraz prężniej się rozwija.