Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Współpraca z PZITB

Nasz portal "Dom szyty na miarę" rozpoczął współpracę z Polskim Związkiem Inżynierów i Techników Budownictwa PZITB Oddział Warszawski.

Elementem inicjującym współpracę są wspólne cele w postaci promowania dobrych praktyk budowlanych i właściwej roli inżyniera budownictwa. Po serii rozmów, przypieczętowaniem decyzji o rozpoczęciu wspólnych działań stało się oficjalne założenie Koła PZITB przy Domu szytym na miarę. 

Z ramienia Związku nasze dotychczasowe działania redakcyjne chcielibyśmy poszerzyć o inicjatywy wkraczające mocniej w sferę edukacji oraz wsparcia ze strony eksperckiego środowiska branży budowlanej. Duży nacisk położymy na kreowanie świadomości inwestorów, ale również przedstawicieli branży budowlanej, w zakresie ważnej roli inżyniera w każdym procesie inwestycyjnym.

Wspólnie z PZITB organizować będziemy cykliczne spotkania z uczniami szkół budowlanych i studentami kierunków budowlanych na warszawskich uczelniach. Planujemy szereg inicjatyw skierowanych do inwestorów i projektantów. Bardzo zależy nam na budowaniu mądrych i wartościowych relacji z architektami, którzy zawodowo z inżynierami są nierozerwalnie połączeni. Postaramy się również wspierać inicjatywy nie powiązane bezpośrednio z tematyką budownictwa indywidualnego, ale na wielu płaszczyznach wspomagające ocieplanie wizerunku branży i odrodzenie rangi zawodu zaufania publicznego. 

Liczymy na to, że współpraca urozmaici i wzbogaci dotychczasowe działania, a dzięki szerszym horyzontom wniesie w nie szereg bezpośrednich korzyści dla naszych czytelników. 


mgr inż. Karolina Matysiak-Rakoczy, założycielka portalu i przewodnicząca Koła PZITB przy Domu szytym na miarę: "Jako redaktor naczelna portalu Dom szyty na miarę odczuwam dumę i niekłamaną radość z nawiązania tak perspektywicznej współpracy. Mam nadzieję, że obopólny wkład w założone strategie pozwoli nam na przestrzeni lat osiągnąć wytyczone cele, a przynajmniej stanie się w nich wartościową cegiełką. Budowanie świadomości inwestorów i przedstawicieli branży budowlanej, ułatwianie rozsądnego weryfikowania kompromisów, wdrażanie potrzeby współpracy i wzajemnego szacunku na wszystkich szczeblach inwestycji to wartości, o które chcemy wspólnie zabiegać - a które towarzyszą przesłaniu portalu od samego początku jego istnienia. Dlatego wierzę, że razem uda nam się wypracować coś dobrego".

W szeregach członków Koła PZITB przy Domu szytym na miarę mamy sporo miejsca - chętnych inżynierów i techników budownictwa z województwa mazowieckiego zapraszamy do współpracy!
Kontakt: redakcja@domszytynamiare.pl, 694 301 378


Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa jest kontynuatorem Polskiego Związku Inżynierów Budowlanych utworzonego w 1934 roku. Jest to twórcze samorządne stowarzyszenie naukowo-techniczne zrzeszające inżynierów i techników oraz studentów kierunków budowlanych. Zajmuje się problematyką budowlaną, sprawami zawodowymi i społecznymi swoich członków oraz kształtowaniem i integracją środowiska budowlanego. Więcej informacji na stronie PZITB.

Data publikacji: 15 listopada 2019

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

K-Uni w SSO

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) przyjęło w poczet swych członków firmę K-Uni, europejskiego producenta profili tworzywowych stosowanych jako zintegrowane rozwiązania w systemach ETICS.
fot. WINEOAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Profile schodowe wineo

Firma wineo wprowadziła do oferty 3 warianty funkcjonalnych profili schodowych, ułatwiających stworzenie wykończenia spójnego wizualnie z podłogą.
fot. DOBRY MONTAŻAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

„DOBRY MONTAŻ” po raz szósty

Fachowa instalacja stolarki budowlanej, tak ważna z punktu widzenia inwestora, dla producentów, dystrybutorów i monterów powinna być sprawą obligatoryjną. Wyczerpująco traktuje tę kwestię kampania „DOBRY MONTAŻ”, organizowana już od 5 lat przez Związek POiD. Najnowsza odsłona będzie realizowana do końca maja 2020 roku.