Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Tymczasowe odwodnienie dachu

Rury spustowe najlepiej montować dopiero po wykonaniu ocieplenia elewacji. Co zrobić, żeby do tej pory nie dopuścić do zalewania ścian?

Przed przystąpieniem do prac ociepleniowych i w ich trakcie powinniśmy chronić ściany budynku przed zalewaniem wodą opadową. O ile rynny najczęściej montuje się razem z pokryciem dachowym, o tyle rury spustowe są problematyczne, bo mocuje się je przecież do ścian, które mają być ocieplane. Bez rur spustowych z kolei woda z rynien płynie strumieniem po murach, a do tego chlapie na cokół odbijając się od ziemi. Ciekawym i niekłopotliwym dla ekipy ocieplającej - a bardzo skutecznym i wygodnym rozwiązaniem - jest zainstalowanie tymczasowego odprowadzenia wody z dachu w postaci giętkich przewodów.

 
Tymczasowe giętkie przewody zamocowane w miejscach przewidzianych pod rury spustowe bezpiecznie odprowadzają wodę na grunt, zapobiegając zalewaniu elewacji z góry i chlapaniu od dołu (fot. KMR)

 

 

Data publikacji: 21 lipca 2020

Zobacz także

Właściwie dobrany i używany sprzęt do prac na wysokości zmniejszy ryzyko nieszczęśliwego wypadku, a przy tym zwiększy komfort prac i skróci czas ich wykonania (fot. KRAUSE)DACH

Z drabiną na dach

Montaż paneli fotowoltaicznych na dachu domu wymaga przygotowania odpowiedniego sprzętu do prac na wysokości. Instalatorzy - zadbajcie o swoje bezpieczeństwo!
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Wytyczne dekarskie

PSD wydało nowe opracowania „Wytycznych dekarskich” – zeszyt 3 i 4.
Jakie są popularne typy dachów? Którą dachówkę wybrać na dach o określonym kształcie? (fot. CREATON)DACH

Jakie znaczenie ma kształt dachu?

Jak kształt dachu wpływa na wygląd domu i koszty inwestycji? Które dachówki najlepiej sprawdzą się na dachu kopertowym lub wielospadowym, a które przy wariancie nowoczesnej stodoły? Zobacz popularne rozwiązania.