Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Rozwiązania systemowe dla dachówek cementowych CREATON

Dachówki cementowe CREATON są cenione przez inwestorów za doskonałą jakość oraz wiele zalet użytkowych, takich jak wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych, duża trwałość i atrakcyjna estetyka. Uzupełnieniem pokrycia są systemy funkcyjne: komunikacji dachowej oraz ochrony przeciwśnieżnej. 

Systemowe rozwiązania uzupełniające służą poprawie bezpieczeństwa i ułatwieniu serwisowania dachu. Są starannie zaprojektowane pod kątem specyfiki dachówek cementowych CREATON. Gwarantują pewność zamocowania oraz najlepszy efekt wizualny. Każdy z nich spełnia inne zadanie. System komunikacji dachowej umożliwia bezpieczne przemieszczenie się po połaci, a system antyśniegowy chroni przed niekontrolowanym zsuwaniem się z połaci śniegu z lodem. 

System komunikacji dachowej

Jego zadaniem jest zagwarantowanie bezpieczeństwa w trakcie prowadzenia na dachu wszystkich koniecznych prac remontowych, montażowych oraz związanych z czyszczeniem połaci. Elementy systemu muszą wyróżniać się bardzo dużą wytrzymałością i wysoką funkcjonalnością. W przypadku pokryć cementowych marki CREATON podstawę systemu komunikacji stanowią specjalne dachówki kominiarskie. Mają one uchwyty pozwalające na montaż stalowych ław oraz stopni, a ciężar osoby poruszającej się po połaci przenoszą na konstrukcję dachu. Dodatkowo, za pomocą strzemion,  którymi ławy mocowane są do dachówek, możliwa jest regulacja kąta nachylenia ław oraz stopni, co jeszcze skuteczniej zwiększa bezpieczeństwo w trakcie prac na dachu.

Podstawę systemu komunikacji dachowej CREATON stanowią specjalne dachówki kominiarskie (fot. CREATON)

W skład systemu komunikacji dachowej CREATON wchodzą:

  • Ławy kominiarskie – zapewniają dużą wygodę podczas poruszania się po połaci. W ofercie CREATON znajdują się modele o rozmiarach 0,8 metra (długie) oraz 0,4 metra (krótkie). 
  • Stopnie kominiarskie – pozwalają tworzyć ciągi komunikacyjne wzdłuż spadku połaci. 

System ochrony przeciwśnieżnej

Służy zabezpieczeniu dachu oraz bezpośredniego otoczenia budynku przed potencjalnymi problemami powodowanymi przez osuwający się śnieg czy lód. Pozwala uniknąć dotkliwych szkód takich jak wygięcie orynnowania, zniszczenie roślin ogrodowych, uszkodzenie zaparkowanego w pobliżu budynku samochodu. 

System przeciwśnieżny CREATON chroni przed problemami powodowanymi przez osuwający się śnieg czy lód (fot. CREATON)

W skład systemu ochrony przeciwśnieżnej CREATON wchodzą:

  • Dachówki z hakami do bali przeciwśnieżnych – umożliwiają zamocowanie na połaci atrakcyjnych wizualnie i łatwo demontowalnych na lato drewnianych zabezpieczeń. Belki zatrzymują zsuwające się duże pryzmy śniegu, a generowane obciążenia bezpiecznie przenoszone są na elementy konstrukcyjne dachu.
  • Dachówki ze wspornikami dla drabinki śniegowej wraz z drabinkami śniegowymi są jednym z popularniejszych rodzajów zabezpieczeń. Da się je wykorzystać na każdym rodzaju dachu, a dzięki różnym wariantom długości mogą zostać dopasowane do rozmiaru połaci.
  • Noski śniegowe – te niewielkie metalowe akcesoria rozbijają osuwające się fragmenty lodu oraz śniegu na drobniejsze kawałki. Dzięki temu posłużyć mogą do osłony innych typów zabezpieczeń przed przeciążeniem. Noski montowane są w kilku rzędach lub na całej połaci dachu, bezpośrednio na dachówce podstawowej.

Systemy przeciwśnieżne i komunikacyjne pełnią na dachach niezwykle istotną rolę, a ich funkcjonowanie przekłada się bezpośrednio na nasze bezpieczeństwo. Dlatego też do stworzenia rozwiązań marki CREATON wykorzystano najlepsze materiały, gwarantujące wysoką trwałość oraz długą żywotność wszystkich akcesoriów. Co więcej, są one w pełni kompatybilne i spójne (zarówno pod kątem konstrukcyjnym, jak i estetycznym) z pozostałymi produktami firmy.


ZOBACZ TEŻ:
>>> Jak bezpiecznie zatrzymać śnieg?


Więcej informacji na temat rozwiązań dachowych CREATON oraz ciekawych inspiracji na temat dachówek ceramicznych i cementowych można znaleźć na stronie www.creaton.pl/blog


Źródło: materiały prasowe CREATON Polska.

Data publikacji: 24 października 2022

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowa blacha trapezowa

W ofercie firmy Blachy Pruszyński dostępna jest nowa dachowa blacha trapezowa TP26 SUPER.
Specjalistyczne taśmy naprawcze do membran dachowych pozwolą szybko zakleić rozdarcie albo przymocować krawędź arkusza (fot. AIB)WIĘŹBA I POSZYCIE

Taśmy do membran dachowych

Co zrobić, gdy membrana odstaje po bokach albo ulegnie miejscowemu rozdarciu czy przebiciu? Z pomocą przychodzą specjalistyczne taśmy naprawcze. Czym powinny się charakteryzować dobre taśmy i gdzie je wykorzystać?
Jakie dachówki kupić na swój dach i czym się kierować przy wyborze? Ekspert CREATON radzi (ft. CREATON)INSPIRACJE

Jakie dachówki wybrać?

Czym się kierować przy doborze pokrycia dachowego z ceramicznych lub cementowych dachówek? Ekspert CREATON radzi.