Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

NoVa Koramic V9

Marka Koramic rozszerza ofertę dachówek ceramicznych o wielkoformatowy model Koramic V9 – kolejny efekt współpracy Wienerberger z uznanym Studio F. A. Porsche.

Wszechobecny we współczesnej architekturze minimalistyczny trend wykreował zapotrzebowanie na harmonię i jednolitość bryły, a w konsekwencji na proste dachówki. Dla projektantów, dla których znaczenie ma detal, wybór takiego rodzaju pokrycia może nie być w pełni satysfakcjonujący. W odpowiedzi na ich potrzeby, marka Koramic rozszerzyła swoje portfolio o wielkoformatową dachówkę V9, która wyróżnia się nietuzinkowym designem.   

Marka Koramic rozszerzyła swoje portfolio o wielkoformatową dachówkę V9 (fot. WIENERBERGER)

Unikalny wygląd dachówki Koramic V9 to zasługa pierwszej w historii firmy Wienerberger współpracy projektowej ze Studio F. A. Porsche. Główną cechą wyróżniającą ten model jest opatentowany i niedostępny u innych producentów kształt litery “V”, który stanowi istotną cechę konstrukcyjną i dekoracyjną. Z jednej strony zapewnia optymalne odprowadzanie wody z połaci, z drugiej – gwarantuje niesamowity efekt i grę światła.  Ten subtelnie łączący się z estetyką budynku i ponadczasowy element architektoniczny, zdobył już uznaną na świecie nagrodę German Design Award 2020 w kategorii „Doskonały design produktu - budynek i elementy”. Dachówka Koramic V9 jest więc prawdziwą “perłą” wśród pokryć dachowych, która łączy w sobie funkcjonalność z niepowtarzalnym wzornictwem.

Koramic V11 czy V9 – różnice w formacie

Wienerberger nieustannie inwestuje w rozwijanie nowoczesnych technologii i kreowanie nowych wzorów. W 2021 roku firma wprowadziła na rynek model dachówki ceramicznej Koramic V11. Pod względem wykroju jest on identyczny z najnowszą propozycją marki – V9, ale nowa dachówka jest większa (48,7 x 31 cm). Co to daje? Przede wszystkim do ułożenia 1 m2 połaci potrzebne jest jedynie 9 dachówek. To znacznie przyśpiesza proces układania dachu, sprzyjając oszczędnościom na robociźnie. Większy format przekłada się też korzystniejszą cenę samego produktu.

Dachówka Koramic V9 jest produkowana lokalnie w Kunicach k. Legnicy (fot. WIENERBERGER)Lokalna produkcja

Dachówka Koramic V9 jest produkowana lokalnie, z surowca pozyskiwanego na miejscu w zakładzie w Kunicach k. Legnicy, bez konieczności importu i przy wykorzystaniu energii elektrycznej opatrzonej w 100% gwarancjami pochodzenia z OZE. Ma to ogromne znaczenie zarówno dla ochrony środowiska, jak i wkładu w proces dekarbonizacji branży budowlanej – redukcja emisji dwutlenku węgla  stanowi ważny krok w kierunku bardziej zrównoważonej przyszłości.

Więcej niż dachówka

Pod marką Koramic firma Wienerberger oferuje nie tylko różnorodne dachówki ceramiczne, lecz także akcesoria techniczne - między innymi membrany dachowe, elementy okapu, taśmy wentylacyjno-uszczelniające czy zabezpieczające komin, systemy mocujące, elementy przeciwśniegowe i systemy komunikacji dachowej – oraz cały system akcesoriów ceramicznych. Dachówki szczytowe, wentylacyjne, czy gąsiory będą dostępne dla nowego modelu V9.


Pełna oferta marki Koramic dostępna jest na stronie:
www.wienerberger.pl


Źródło: materiały prasowe Wienerberger.

Data publikacji: 7 listopada 2023

Zobacz także

Jak uzyskać dofinansowanie na termomodernizację dachu? (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)DACH IDEALNY

Remont cieplny dachu – dofinansowanie do termomodernizacji

Poprawa jakości termoizolacji dachu pozwala cieszyć się lepszym komfortem na poddaszu i obniżyć rachunki za ogrzewanie. Koszty nie są małe, ale istnieje wiele możliwości wsparcia finansowego.
Panele fotowoltaiczne Wevolt X-Tile od Wienerberger przeznaczone sa do układania razem z wybranymi modelami płaskich dachówek ceramicznych (fot. WIENERBERGER)AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

PV Wevolt X-Tile

Wienerberger wprowadza do oferty nowoczesne panele fotowoltaiczne Wevolt X-Tile zintegrowane z płaskimi dachówkami ceramicznymi.
Czy lukę pod wiązarami powinno się osłonić na czas przerwania prac?PYTANIA I DYLEMATY

Czy zamknąć przestrzeń między wieńcem a wiązarami?

Chciałbym skończyć w tym roku prace budowlane i zostawić budynek na zimę. Czy muszę zamknąć jakoś przestrzeń pod dachem?