Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Nowy system do paneli PV

Nowość w ofercie firmy Röben - system do montażu paneli fotowoltaicznych - został nagrodzony Złotym Medalem Targów DACH FORUM 2024.

Nowy system umożliwia montaż paneli PV i solarnych na dachach pokrytych dachówkami PIEMONT i MONZAplus. Wprowadzenie go do oferty wynikało z odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie nowoczesnego budownictwa na rozwiązania fotowoltaiczne, w tym ich szybki i bezinwazyjny montaż. Podczas prac dekarskich unika się ingerencji w połać dachu, eliminując konieczność podcinania dachówek. Dodatkowo, istnieje możliwość dopasowania systemu do różnego rozstawu łat. Ważne jest również to, że uchwyt jest trwale związany z więźbą dachową, co skutkuje brakiem przenoszenia obciążeń na pokrycie.

Złoty Medal targów Dach Forum 2024 dla systemu montażu paneli fotowoltaicznych marki Röben (fot. RÖBEN)Otrzymanie tak prestiżowej nagrody, jak Złoty Medal Targów DACH FORUM 2024, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem, a także potwierdzeniem znaczenia i oczekiwań pokładanych w zaprezentowanym rozwiązaniu. Nagroda oraz pozytywny oddźwięk zarówno ze strony komisji konkursowej, jak i odwiedzających nasze stoisko dekarzy, są dla nas motywacją do dalszej pracy oraz poszerzania oferty o kolejne produkty, które będą odpowiedzią na stale zmieniające się potrzeby rynku” – mówi Agnieszka Spychała, kierownik działu marketingu w firmie Röben.

Na prezentację nowego systemu nieprzypadkowo wybrano Kielce. Tegoroczna edycja Kongresu i Targów Dekarzy, Blacharzy i Cieśli DACH FORUM 2024 przyciągnęła ponad 24 tysiące zwiedzających i blisko 150 wystawców. Dwa dni intensywnych emocji uczyniły z tego kongresu prawdziwe święto rzemiosła dekarskiego.

Na stoisku Röben ekspert marki codziennie prowadził prezentację instalacji nowego systemu do montażu paneli fotowoltaicznych i solarnych. Wszyscy zainteresowani mieli okazję zapoznać się z nowym rozwiązaniem „od podszewki”, mogli też uzyskać odpowiedzi na wszelkie pytania związane z jego funkcjonalnością.

Podczas dwóch dni targowych dostępni byli również Kierownicy Regionów, gotowi do rozmów nie tylko na temat nowego systemu, ale też pełnej oferty dachówek ceramicznych marki, w tym najnowszej dachówki ceramicznej - MILANO.

Na stoisku Röben ekspert marki codziennie prowadził prezentację instalacji nowego systemu do montażu paneli fotowoltaicznych i solarnych (fot. RÖBEN)

Na stoisku wręczono nagrody dla laureatów IV edycji konkursu MEDA DEKARZ, a dla najodważniejszych z braci dekarskiej, zorganizowano konkurs „Wbijania gwoździ”, w którym do zdobycia były zestawy gadżetów firmowych Röben oraz atrakcyjne vouchery na narzędzia dekarskie marki Stubai ufundowane przez ich dystrybutora - firmę Budman.


Źródło: materiały prasowe Röben.

Data publikacji: 18 stycznia 2024

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Membrany BLACK

Nowość w ofercie marki CREATON – linia innowacyjnych membran BLACK na dachy skośne i elewacje.
Nowa dachówka Koramic V9 ma opatentowany kształt zaprojektowany przez Studio F. A. Porsche i jest większa od swojej poprzedniczki V11 (fot. Wienerberger)DACH IDEALNY

NoVa Koramic V9

Marka Koramic rozszerza ofertę dachówek ceramicznych o wielkoformatowy model Koramic V9 – kolejny efekt współpracy Wienerberger z uznanym Studio F. A. Porsche.
Jak uzyskać dofinansowanie na termomodernizację dachu? (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)DACH IDEALNY

Remont cieplny dachu – dofinansowanie do termomodernizacji

Poprawa jakości termoizolacji dachu pozwala cieszyć się lepszym komfortem na poddaszu i obniżyć rachunki za ogrzewanie. Koszty nie są małe, ale istnieje wiele możliwości wsparcia finansowego.