(fot. WIENERBERGER, PVL Architecten)
Szara, długa cegła Long John na surowej prostej bryle domu. Prostotę, elegancję i niemal nadmorski klimat domu podbijają „przyszarzone” trawy i elementy drewniane na elewacji w szarej tonacji.
(fot. WIENERBERGER)
Czerwona cegła Pomerania to klasyka – tu, w otoczeniu zieleni i zastosowana w budynku o nowoczesnej bryle idealnie łączy się z gładką taflą szkła balkonu. Gładkość elewacji został dodatkowo przełamana nieregularnym ułożeniem cegieł (wiązaniem), tzw. dzikim.
(fot. WIENERBERGER, CAAN Architecten)
Długie, ciemne przeszklenia, prosta ale rozłożysta bryła – dom świetnie eksponuje klinkier o niestandardowym, wydłużonym formacie z cegły klinkierowej Long John Grey.
(fot. WIENERBERGER, BVBA Architectenburo)
Budynki w ogrodzie przy basenie wyglądają naturalnie i elegancko, zachowując ten sam materiał, co elewacja domu – na zdjęciu Long John Red.
(fot. WIENERBERGER, Piotr Krajewski)
Nieregularne brązowo-oliwkowe odcienie cegły ręcznie formowanej Gandawa współgrają z pniami sosen wizualnie rozszerzając strefę domu na teren zadrzewionego ogrodu.
(fot. WIENERBERGER)
Iluzo szaro-grafitowa daje iluzoryczne wrażenie, że cegły w tej podmiejskiej willi nie są połączone zaprawą. To specjalna kieszeń sprawia, że zaprawa „ukryta” jest między cegłami i całkiem niewidoczna.
(fot. WIENERBERGER, Davy Nekkebroek architect bvba 2)
Prostą bryłę można w ciekawy sposób ożywić poprzez poprzeczne ustawienie cegieł w elewacji. Spektakularny efekt podkreśla długość cegieł Cassia Long Brown i ich nieprzewidywalna faktura lica, która powstaje poprzez... łamanie cegły na pół. Dla równowagi prosta i płaska dachówka ceramiczna.
(fot. WIENERBERGER, Blanco Architecten)
Faktura cegły klinkierowej Marono ma charakterystyczną strukturę lica, przypominającą korę drzewa. Tutaj zastosowana na prostej bryle w kontraście z okładziną w miedzianym, intensywnym kolorze.
(fot. WIENERBERGER)
Zastosowanie cegły klinkierowej Marono w strefie wejścia do domu nie tylko ją podkreśla, ale również chroni przed obiciami i uszkodzeniami.
(fot. WIENERBERGER)
Czekoladowa cegła klinkierowa Marono urozmaica kremowe beże, jednocześnie swoją fakturą przełamuje gładką elewację budynku.
(fot. WIENERBERGER)
„Lekkie” przeszklenia od strony ogrodu równoważą solidną bryłę domu z cegły klinkierowej Long John Rusty, otwierając go na taras będący strefą relaksu.
Więcej inspiracji na stronie WIENERBERGER.
Data publikacji: 17 września 2018
Budowa domu do stanu surowego to dopiero początek długiej drogi dzielącej zakup projektu od pierwszej nocy we własnej sypialni. Wybór podłóg, farb, płytek, rozwiązań do kuchni i łazienki, wszędzie dylematy, opinie i różne potrzeby... Na tej stronie będziemy starali się inspirować ciekawymi rozwiązaniami z zakresu wykończenia domu, zamieszczając trendy, nowinki, ciekawostki i propozycje - a gdzieniegdzie sypniemy garstką porad stricte praktycznych. Zapraszamy!