Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Kameralna sypialnia na słonecznym strychu

Tam, gdzie kiedyś był ciemny strych z małym tylko świetlikiem, teraz znajduje się piękny, pełen naturalnego światła pokój sypialny. Case study FAKRO.

W holenderskim domu przestrzeń pod samym dachem została przekształcona w stylową sypialnię. Nowe życie w poddasze tchnęły cztery okna dachowe FAKRO. Jasne ściany, okna dające mnóstwo światła, sprawiły, że ta niewielka przestrzeń na poddaszu wydaje się dużo większa. Drewniane belki związane z konstrukcją dachu, które zostały zachowane, nadają wnętrzu niepowtarzalnego klimatu, tworząc unikatowy, kameralny nastrój. Dokładnie taki, jakiego szukamy w spokojnej, wygodnej sypialni.

Do sypialni wybrano drewniane okna dachowe FAKRO w kolorze białym (fot. FAKRO)

Do sypialni wybrano drewniane okna dachowe FAKRO w kolorze białym. Klamka umieszczona w dolnej części skrzydła umożliwia łatwą obsługę okna oraz dwustopniowe mikrouchylenie. Dodatkowo okna mają wydajny automatyczny nawiewnik V40P, który zapewnia odpowiednią ilość świeżego powietrza i zdrowy mikroklimat nawet przy zamkniętych oknach. W pionie okna zespolono z nieotwieranymi oknami FXU, które doprowadzają do wnętrza jeszcze więcej światła i zwiększają pole widzenia Wszystkie okna zostały wyposażone w zacieniające rolety ARF w jasnobeżowym odcieniu. Rolety pozwalają na kontrolę nasłonecznienia i nagrzewania poddasza, poprawiając komfort użytkowników, a dodatkowo podkreślają styl tego kameralnego pomieszczenia. Wraz z oknami zamieniły go w pełnowartościową przestrzeń życiową.


Nazwa inwestycji: Breda, Holandia
Zastosowane produkty FAKRO: FTU-V, okna do zespoleń FXU, roleta zaciemniająca ARF


ZOBACZ PEŁNĄ WERSJĘ CASE STUDY
(kliknij zdjęcie, aby otworzyć pdf):

FAKRO - case study Breda, Holandia. Nowe życie strychu z oknami FAKRO.

Zobacz więcej na >>> fakro.pl.


Źródło: materiały prasowe FAKRO.

Data publikacji: 19 maja 2022

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Okna VELUX w eko-opakowaniach

Grupa VELUX prawie całkowicie usuwa tworzywa sztuczne i styropian z opakowań okien dachowych.
Okna PVC od FAKRO są produkowane z poszanowaniem środowiska i mogą być w 100% poddane recyklingowi (fot. FAKRO)OKNA DACHOWE

Wybierz EKOlogicznie!

Lepszą przyszłość buduje się dobrymi decyzjami, a taką jest wybór okien przyjaznych środowisku. Okna aluminiowo-tworzywowe są nie tylko ładne i funkcjonalne, ale też produkowane z poszanowaniem przyrody i z łatwością poddawane recyklingowi.
Ciekawa realizacja z wykorzystaniem okien dachowych FAKROINSPIRACJE OKIENNE

Bungalowy w Turcji

Małe domki wkomponowane w naturę to ciekawa architektoniczna inspiracja, ale też doskonały przykład na to, jak ważną funkcję – poza doświetleniem – pełnią okna dachowe. Zobacz case study.