Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Bungalowy w Turcji

Małe domki wkomponowane w naturę to ciekawa architektoniczna inspiracja, ale też doskonały przykład na to, jak ważną funkcję – poza doświetleniem – pełnią okna dachowe. Zobacz case study.

Turecka architekt Esra Reyhanoğlu zaprojektowała wiejskie bugalowy jako formę ucieczki od zgiełku miasta w naturę. Urzeka trójkątna bryła domków i ich kolorystyka, ale niezmiernie ważną rolę w projekcie odgrywają okna. W pełni przeszklone frontowa ściany zacierają wizualną barierę między wnętrzem domu a otoczeniem, chroniąc jednocześnie przed czynnikami zewnętrznymi. Okna dachowe z kolei doświetlają pomieszczenie, a jednocześnie zapewniają możliwość efektywnego przewietrzenia. W realizacji zastosowano 10 okien dachowych FAKRO.

>>> KLIKNIJ W ZDJĘCIE, ABY OTWORZYĆ PDF
Bungalowy w Turcji - case study FAKRO

 


Źródło: materiały prasowe FAKRO.

Data publikacji: 25 lutego 2022

Zobacz także

Dlaczego warto wymienić okna dachowe i jak wygląda w praktyce przebieg prac? (fot. FAKRO)INSPIRACJE OKIENNE

Wymiana okien dachowych

Zamontowane kilkanaście lat temu okna dachowe starego typu najwyższy czas wymienić na nowe. Jakie to przyniesie korzyści – i jak w praktyce wygląda przebieg prac? Zobacz realizację FAKRO w domu w podwarszawskim Chotomowie.
Uchylno-obrotowe okno FPP-V preSelect MAX to rozwiązanie o zwiększonych możliwościach użytkowych (fot. FAKRO)AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Okno, które otwiera przestrzeń

Nowe okno dachowe FPP-V preSelect MAX pozwala na uchylenie skrzydła aż do kąta 45 stopni, może też być produkowane w większych niż dotychczas rozmiarach.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Szyby nie do zbicia

Bezterminowa gwarancja szyb hartowanych na rozbicie przez grad w oknach dachowych FAKRO.