Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Fetor zneutralizowany

Nieprzyjemne zapachy w toalecie? Z nowym systemem Geberit DuoFresh bez obaw możemy korzystać z toalety w dowolnych okolicznościach, bo usuwanie zapachów jest szybsze i trwalsze niż przy użyciu odświeżaczy powietrza.

Jeśli nie chcemy znosić nieprzyjemnych zapachów pozostawionych przez osoby korzystające z toalety ani samemu ich zostawiać, najlepszym rozwiązaniem jest natychmiastowe ich usunięcie i zneutralizowanie. Nowy moduł Geberit DuoFresh doskonale spełnia powyższe zadanie, a dodatkowo realizuje kilka innych funkcji. 


Moduł Geberit DuoFresh umożliwia montaż odciągu nieprzyjemnych zapachów w łazience (fot. GEBERIT) 

Moduł Geberit DuoFresh wyciąga powietrze bezpośrednio z ceramicznej miski ustępowej przez tę samą rurę, przez którą woda spływa do miski. Jest on dzięki temu niezwykle skuteczny, ponieważ zapobiega rozprzestrzenianiu się nieprzyjemnych zapachów w całej łazience i sprawia, że stosowanie odświeżaczy powietrza, zapałek, otwieranie okien itp. staje się zupełnie niepotrzebne. Dzięki czujnikowi zbliżeniowemu odciąg nieprzyjemnych zapachów zawsze włącza się automatycznie, gdy tylko ktoś usiądzie na miskę ustępową. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie np. w toalecie dla gości.

Moduł Geberit DuoFresh zapewnia dodatkowy komfort dzięki ledowemu oświetleniu orientacyjnemu. Znajduje się ono za płytką przycisku spłukującego i emituje do pomieszczenia dyskretne światło – idealne podczas nocnej wizyty w toalecie. Oświetlenie orientacyjne jest wraz z wentylatorem wyciągowym włączane i wyłączane przez czujnik zbliżeniowy. 


Dyskretne podświetlenie  orientacyjne LED ułatwia korzystanie z toalety w porze nocnej (fot. GEBERIT)

Układy elektroniczne modułu, w tym również wentylator i filtr, są montowane przez fachowca za przyciskiem spłukującym. Dzięki specjalnemu mechanizmowi płytkę przycisku spłukującego można przesunąć na bok jednym ruchem dłoni, zapewniając łatwy dostęp do pojemnika na kostki higieniczne, a także do ceramicznego filtra, który należy okresowo wymieniać.


Aby dostać się do modułu, przycisk należy przesunąć w bok. Filtr ceramiczny wyjmuje się jednym ruchem. Moduł wyposażony jest w pojemnik na kostki higieniczne, dzięki niemu spłukiwana woda barwi się na niebiesko i wydziela przyjemny, świeży zapach (fot. GEBERIT)

„Oczywiście najłatwiej jest dołączyć moduł Geberit DuoFresh podczas montażu instalacji kanalizacyjnej w trakcie budowy lub remontu łazienki" - mówi Małgorzata Rycaj-Dąbrowska, product manager odpowiedzialny za systemy instalacyjne w Geberit. ”Jednak, z wielu powodów, często nie robi się tego, mimo że użytkownicy posiadający nową a zarazem nowoczesną łazienkę z pewnością doceniają zalety komfortu korzystania z niej, oddychając bezwonnym, świeżym powietrzem".

Moduł DuoFresh tworzą: filtr ceramiczny o strukturze plastra miodu, pojemnik na kostki higieniczne, przycisk Sigma oraz oświetlenie orientacyjne (fot. GEBERIT)

Moduł pasuje do wszystkich spłuczek Geberit Sigma i pozwala na wybór różnorodnych opcji przycisku spłukującego. Można również zamontować go w większości spłuczek podtynkowych firmy Geberit zamontowanych w ciągu ostatnich dziesięciu lat, pod warunkiem wykonania przyłączenia sieciowego. Osoby chcące zmodernizować istniejącą toaletę i wyposażyć ją w nowy moduł Geberit DuoFresh, powinny skontaktować się z hydraulikiem, który udzieli niezbędnych wyjaśnień technicznych.

Więcej informacji na stronie producenta.

Data publikacji: 22 listopada 2019

Zobacz także

fot. IDEAL STANDARDAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Podtynkowe Systemy Spłukujące nowej generacji

Produkty ProSys™ Ideal Standard to komplet rozwiązań instalacyjnych do łazienki - a przy tym zachwycający design przycisków spłukujących.
fot. IDEAL STANDARDŁAZIENKA

Czyściej i ciszej

System AquaBlade to rewolucja w kwestii higieny i efektywności spłukiwania toalet, a także przełom w dziedzinie wzornictwa. 
Zmiękczacze AquahomeINSPIRACJE

Miękka woda, dobra woda

Zapytaliśmy eksperta o korzyści i ewentualne problemy wynikające z użytkowania zmiękczacza wody Aquahome, a także o to, jak działa, który wybrać, jak przygotować się do montażu i z czym musimy się liczyć podczas eksploatacji.