W drzwiach łamanych skrzydło jest symetrycznie przedzielone w pionie i w trakcie otwierania oraz po otwarciu zajmuje tylko połowę tego miejsca, które potrzebne byłoby przy skrzydle pełnym. Dzięki temu zarówno na podłodze, gdzie promień łuku zakreślany przez skrzydło jest mniejszy, jak i na ścianie pomieszczenia, na którą otwierają się drzwi, pozostaje więcej przestrzeni do zagospodarowania i łatwiej się w pomieszczeniu poruszać.
Połówki skrzydła "zjeżdżają" na jedną stronę otworu (fot. INVADO)
Drzwi osadzone są w ościeżnicy stałej (blokowej) lub regulowanej. Na górze i na dole montuje się specjalne szyny z prowadnicami, w których zagłębia się czopy utrzymujące obie części drzwi. Podczas otwierania i zamykania prowadnik wodzi po szynie. Obie części skrzydła połączone są ze sobą za pomocą zawiasów sprężynowych, które zapobiegają rozchylaniu drzwi w pozycji zamkniętej - całość pozostaje równa jak pełne skrzydło. Dobre przyleganie do ościeżnicy zapewniają uszczelki przylgowe umieszczone na krawędziach.
Dostępne szerokości od 60 do 90 cm (czyli pojedyncza część ma od 30 do 45 cm szerokości).
Więcej informacji na stronie INVADO.
Data publikacji: 16 kwietnia 2019
Budowa domu do stanu surowego to dopiero początek długiej drogi dzielącej zakup projektu od pierwszej nocy we własnej sypialni. Wybór podłóg, farb, płytek, rozwiązań do kuchni i łazienki, wszędzie dylematy, opinie i różne potrzeby... Na tej stronie będziemy starali się inspirować ciekawymi rozwiązaniami z zakresu wykończenia domu, zamieszczając trendy, nowinki, ciekawostki i propozycje - a gdzieniegdzie sypniemy garstką porad stricte praktycznych. Zapraszamy!