Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Drzwi do lepszego M

W pięknie urządzonych, zaaranżowanych we własnym stylu pomieszczeniach dobrze się czujemy. A jak podrasować wystrój? Planując remont, warto zacząć od… wymiany drzwi wewnętrznych. Zobacz inspiracje PORTA.

Drzwi wewnętrzne, choć nie zawsze zdajemy sobie z tego sprawę, mają ogromny wpływ na funkcjonalność i wygląd pomieszczeń. Jeśli zatem planujemy przeprowadzić remont połączony ze zmianą aranżacji, warto zacząć właśnie od wymiany wysłużonej stolarki drzwiowej. Wśród nowoczesnych drzwi wewnętrznych z pewnością znajdziemy takie, które idealnie wpiszą się w nasze gusta.

Do wnętrz loftowych świetnie pasują rozmaite zestawienia kolorystyczne - na zdjęciu drzwi Porta LOFT 11 perfect 3d buk skandynawski z czarną ościeżnicą (fot. PORTA)
Do wnętrz loftowych świetnie pasują rozmaite zestawienia kolorystyczne - na zdjęciu drzwi Porta LOFT 11 perfect 3d buk skandynawski z czarną ościeżnicą (fot. PORTA) 

Jak dobrać wzór? Przy klimatach nowoczesnych, loftowych bądź rustykalnych, dobrze sprawdzą się skrzydła minimalistyczne z mocnym akcentem barwnym. „Taki efekt uzyskamy dzięki czarnej ościeżnicy, zestawionej kontrastowo z prostym skrzydłem w kolorze drewna. Czarna klamka będzie tu świetnym uzupełnieniem. W ofercie marki PORTA DRZWI mamy takie 2 kolekcje – Porta LOFT i Natura LOFT” – mówi Karolina Bykowska, Product Promotion Manager w PORTA KMI POLAND. Z kolei do wnętrz o stylistyce skandynawskiej czy boho dobrze pasują białe drzwi z delikatnym frezowanym wzorem. Można wybrać odpowiedni z oferty lub zrealizować projekt z własnym, indywidualnie zaprojektowanym wzorem - w kolekcji Porta VECTOR Premium. 

Ciekawy efekt przyniesie też zestawienie białego skrzydła drzwiowego z ościeżnicą w kolorze drewna - na zdjęciu drzwi Porta VECTOR z ościeżnicą level dąb naturalny (fot. PORTA)
Ciekawy efekt przyniesie też zestawienie białego skrzydła drzwiowego z ościeżnicą w kolorze drewna - na zdjęciu drzwi Porta VECTOR z ościeżnicą level dąb naturalny (fot. PORTA) 

Zachowując ogólną spójność wystroju, warto jednak detalami podkreślić rodzaj pomieszczenia czy indywidualny styl każdego domownika. Najmłodszym i młodzieży spodobają się zapewne drzwi z funkcją tablicy magnetycznej, np. model Porta Verte HOME. Dzięki niemu zyskają dodatkowe miejsce na notatki albo wymienną galerię prac plastycznych czy ulubionych zdjęć. W ostatnim czasie bardzo, w trybie home office i zdalnej edukacji, istotna staje się też akustyka, możliwość odcięcia od dźwięków i zapewnienia sobie ciszy oraz skupienia. Dlatego przydałoby się pomyśleć o drzwiach akustycznych.

„Drzwi PURE 57dB będą idealne nawet do pokoju o podwyższonych wymaganiach w zakresie akustyki, wręcz do pomieszczenia dostosowanego do warunków studia nagraniowego” – podpowiada Karolina Bykowska (fot. PORTA)
Drzwi PURE 57dB będą idealne nawet do pokoju o podwyższonych wymaganiach w zakresie akustyki, wręcz do pomieszczenia dostosowanego do warunków studia nagraniowego” – podpowiada Karolina Bykowska (fot. PORTA) 

Jeśli chodzi o łazienki, warto zainstalować trwałe rozwiązania bezprzylgowe, np. Porta DECOR z czarną bezprzylgową ościeżnicą stalową Porta SYSTEM ELEGANCE.

Odrobinę ekstrawagancji wniosą drzwi z przeszkleniem w postaci bulaja, przywodzącym na myśl pokład statku - na zdjęciu drzwi CPL antracyt z bulajem i ościeżnicą LEVEL (fot. PORTA)
Odrobinę ekstrawagancji wniosą drzwi z przeszkleniem w postaci bulaja, przywodzącym na myśl pokład statku - na zdjęciu drzwi CPL antracyt z bulajem i ościeżnicą LEVEL (fot. PORTA)

Pamiętajmy, że dobierając drzwi z różnych kolekcji, powinniśmy zgrać je pod względem wizualnym, aby stanowiły spójną całość (choć wcale nie oznacza to, że muszą być jednakowego koloru). „Zanim kupimy drzwi, opłaca się zrobić wstępny, spójny plan wystroju poszczególnych wnętrz. Najlepiej, aby łączył je jakiś wspólny motyw oraz podobna gama kolorystyczna. Gdy w głowie zarysuje się nam konkretny plan, łatwiej będzie dokonać wyboru drzwi” – tłumaczy pani Karolina. Koniecznie zadbajmy także o ich dobry montaż – w innym wypadku nie spełnią naszych oczekiwań.


Źródło: materiały prasowe kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”, zrealizowane dla Partnera Głównego akcji – marki PORTA DRZWI.

Data publikacji: 13 stycznia 2021

Zobacz także

Dzięki zredukowaniu absorpcji ciepła słonecznego płyty nawierzchniowe Dasag Prato mniej się nagrzewają (fot. DASAG)RÓŻNE TRENDY

Nagrzewanie pod kontrolą

W ofercie Dasag dostępne są teraz kamienne płyty nawierzchniowe Prato o ograniczonej absorpcji promieniowania cieplnego.
Dom w Młynisku - case study (fot. FAKRO)INSPIRACJE OKIENNE

Dom w Młynisku - case study

Elegancki, nowoczesny dom w miejscowości Młynisko wypełniony jest światłem i harmonijnie współistnieje z pięknem naturalnego otoczenia. To między innymi zasługa optymalnie ulokowanych przeszkleń. Projektant postawił na komplet stolarki Fakro. Zobacz opis realizacji.
Wyspa nie tylko przydaje się podczas kuchennych prac, ale też symbolicznie oddziela kuchnię od jadalni i salonu (fot. HOMEKONCEPT)PROJEKTY - HOMEKONCEPT RADZI

Serce kuchni - wyspa

W nowoczesnych otwartych wnętrzach wyspa kuchenna zajmuje pozycję szczególną - pełni funkcję dodatkowej przestrzeni roboczej, ale też symbolicznie oddziela kuchnię od salonu i gromadzi wokół siebie gości oraz domowników. Zespół HomeKONCEPT radzi, na co warto zwrócić uwagę w projekcie i aranżacji zabudowy.