Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Co słychać w Twoim domu?

Nasza codzienność obfituje w hałas. Generujemy decybele nawet podczas prostych domowych czynności. Wydaje nam się, że we własnym domu jesteśmy bezpieczni - czy na pewno tak jest...?

Stowarzyszenie na Rzecz Lepszej Akustyki w Budynkach przygotowało grafikę, która świetnie obrazuje skalę natężenia dźwięków w naszych domach. Wygląda na to, że nawet podczas relaksu jesteśmy bombardowani decybelami...

 

Okazuje się, że nasze otoczenie - od którego tak szczelnie odgradzamy się "cichymi" oknami i grubymi murami - to nie jedyny sprawca dyskomfortu wywołanego hałasem! Ruch uliczny jest tylko nieznacznie intensywniejszy, niż szum wody nalewanej do wanny, a kręcąc ciasto w kuchni hałasujemy porównywalnie lub nawet bardziej, niż telewizor albo głośnik w pokoju dziecka. Ku przemyśleniu :)

 

Data publikacji: 12 lutego 2018

Zobacz także

Szkło piankowe jest bardzo trwałe i odporne na degradację (fot. GEOCELL)MATERIAŁY

Ocieplenie ze stłuczki

Produkowane z odpadów szklanych, dostępne w formie kruszywa i granulatu szkło piankowe to ekologiczny i bardzo trwały materiał termoizolacyjny.
Struktura przypominająca pumeks - mała gęstość i ciężar, duża izolacyjność (fot. SOLBET)BETON KOMÓRKOWY

ABK - co to jest?

Autoklawizowany beton komórkowy to jeden z najpopularniejszych materiałów murowych. Czemu to zawdzięcza? I co tak kryje się w jego strukturze?
Stal musi mieć właściwości odpowiednie dla przeznaczenia (fot. KMR)SZCZYPTA TEORII

Gatunki stali zbrojeniowej

W Polsce dopuszczone są do stosowania dwie normy - europejska i krajowa. Wprowadza to chaos w nazewnictwie, trudno powiązać ofertę handlową z projektem. Jak kupić dobrą stal?