Nie wiesz? Pytaj! Wiesz? Pomóż!

Ciepłe wsparcie

Stabilne podparcie okna jest niezbędne do jego prawidłowej pracy. Szczelne i ciepłe wypełnienie przestrzeni pod ramą ogranicza straty ciepła. Uniwersalna listwa podokienna spełnia oba te wymagania.

Listwy podokienne to - mówiąc najprościej - elementy podporowe dla ramy okna. Nadają się zarówno do budynków nowo wznoszonych, jak i do tych remontowanych, w których wymienia się stare okna na nowe. Pozwalają na szybkie i przede wszystkim bezbłędne osadzenie stolarki w otworze. Na gotowym profilu, który tylko wpina się w ościeżnicę, naprawdę trudno byłoby zamontować okno krzywo i nieszczelnie...

Zalety listwy podokiennej

Umieszczona między dolną częścią ramiaka a murem, listwa równomiernie i stabilnie podpiera konstrukcję okna. To niezwykle istotne dla jego prawidłowej pracy, zwłaszcza w przypadku przeszkleń o dużych rozmiarach, które coraz częściej goszczą w naszych domach. Dodatkową zaletą takiego elementu jest jego izolacyjność. Wypełniona pianką poliuretanową listwa ogranicza powstawanie na styku okna i ściany liniowego mostka termicznego. Dzięki elastyczności pianki podpora nie traci swoich właściwości niezależnie od stopnia ściśnięcia.

Do jakich okien?

Listwa SIMPLEX MULTIBASE marki AIB nadaje się do wszystkich typowych okien z PCW i aluminium. Jej szerokość można regulować w zakresie od 55 do 82 mm. Po prostu wpina się ją w ramę okienną. Co ważne - można stosować ją nawet pod ciężką stolarką wielkogabarytową, na przykład jako podparcie przesuwnych drzwi tarasowych typu HST o szerokości 175 czy 250 cm. Wystarczy wpiąć równolegle obok siebie dwie lub trzy listwy. To rozwiązanie sprawdzi się więc i w mniejszych oknach fasadowych, i w drzwiach balkonowych oraz wyjściowych na taras. To unikat na polskim rynku.

Co z wysunięciem okna w izolację?

Ciepły montaż, polegający na wysunięciu stolarki z lica muru w grubość izolacji, nie stanowi tu przeszkody. Listwę wpina się w dolną ramę okienną, regulując szerokosć, a następnie wraz z oknem mocuje mechanicznie wkrętami do muru albo do specjalnych profili używanych w ciepłym montażu. Połączenie z murem należy wypełnić systemowym klejem, który niweluje nierówności i zapewnia szczelność połączenia. 

Listwa pasuje do systemu SIMPLEX BASIC (rama do ciepłego montażu okna w warstwie ocieplenia).

Produkt jest polecany przez kampanię DOBRY MONTAŻ.

Zobacz także

Podstawą bezpieczeństwa jest ochrona przed podważeniem skrzydła (fot. ROTO)OKNA

Złodziejowi pod górę

Nie ma okien ani drzwi, które powstrzymałyby dobrze przygotowanego włamywacza. Ale stolarka o odpowiedniej klasie odporności na włamanie mocno zmniejsza szanse złodzieja.
Profil parapetowy ILLBRUCK to wygodne i szczelne połączenie okna z murem (fot. ILLBRUCK)OKNA

Ciepły parapet

Profil parapetowy z XPS to wygodny sposób na uszczelnienie dolnego złącza okna z murem. I bez obawy - na pewno będzie pasował!

Markizy można ustawiać w różnym położeniu (fot. KMR)INSPIRACJE

Markizy solarne

Wielkie południowe przeszklenia to wielkie zyski cieplne, ale też ryzyko przegrzewania. Efektywnym i wygodnym rozwiązaniem są markizy solarne.