Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Wymiana okien dachowych

Zamontowane kilkanaście lat temu okna dachowe starego typu najwyższy czas wymienić na nowe. Jakie to przyniesie korzyści – i jak w praktyce wygląda przebieg prac? Zobacz realizację FAKRO w domu w podwarszawskim Chotomowie.

Jeśli dom był wybudowany pod koniec lat 90-tych XX wieku, z pewnością zasługuje już na remont – a być może został mu nawet kilkakrotnie poddany. Poza klasycznym odświeżeniem pomieszczeń, ważnym elementem prac jest wymiana starej stolarki, w tym okien dachowych. To nie tylko kwestia estetyki, ale przede wszystkim realna korzyść dla bilansu energetycznego całego domu i samopoczucia mieszkańców. Zamontowane kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu okna dachowe starego typu nie spełniają już obecnych wymagań termoizolacyjnych i powodują dużą utratę ciepła, co z kolei przekłada się na wyższe koszty ogrzewania. Poza tym stare okna mogły ulec zużyciu w wyniku normalnej eksploatacji. Warto też dodać, że rozwiązania techniczne stale się zmieniają i stare okna mające wiele lat mogą po prostu nie przystawać do obecnych standardów jakościowych i technicznych. Najlepszą opcją w takim przypadku jest fachowa wymiana okien dachowych na nowszy model, który nie tylko wpłynie na oszczędność energii cieplnej, lecz także na komfort przebywania na poddaszu.

Nowoczesne okna dachowe FAKRO prezentują się bardzo atrakcyjnie, są łatwe w obsłudze - można też połączyć je z systemem inteligentnego sterowania domem - i korzystnie wpływają na estetykę całego wnętrza oraz komfort mieszkania na poddaszu (fot. FAKRO)
Nowoczesne okna dachowe FAKRO prezentują się bardzo atrakcyjnie, są łatwe w obsłudze - można też połączyć je z systemem inteligentnego sterowania domem - i korzystnie wpływają na estetykę całego wnętrza oraz komfort mieszkania na poddaszu (fot. FAKRO)

Zachętą do zamontowania nowej stolarki jest także przystępna cena wymiany okna dachowego, która w wielu przypadkach jest czynnikiem decydującym o wszczęciu remontu. Na rynku działa wiele firm oferujących demontaż okna dachowego i jego wymianę na nowy produkt  spełniający określone wymagania. Warto szukać ofert specjalistów, którzy cieszą się pozytywnymi opiniami klientów. Należy zwrócić uwagę nie tylko na koszt wymiany okna dachowego, ale również na opinie innych osób, doświadczenie branżowe, stosowane rozwiązania technologiczne oraz możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb klienta.

Pamiętajmy, że liczy się nie tylko to, ile kosztuje wymiana okna dachowego. Nie traktujmy tego jako pusty wydatek, ale jako inwestycję w szczelność, energooszczędność i komfort – a podczas eksploatacji w mniejszą ilość materiału opałowego i emitowanych podczas spalania zanieczyszczeń oraz niższe koszty ogrzewania, co ma z kolei długofalowy korzystny wpływ na klimat i czystość powietrza. Montując solidne, nowoczesne okna dachowe FAKRO, inwestor zapewnia sobie również większy poziom bezpieczeństwa. Konstrukcje takie są bowiem wyposażone w rozwiązania antywłamaniowe, które chronią przed wejściem niepowołanych osób do mieszkania.

Warto dodać, że wbrew powszechnym obawom cały proces nie powoduje bałaganu i dużych uciążliwości. Więcej na temat przebiegu procesu wymiany okien dachowych w praktyce i korzyści związanych z takim remontem dowiecie się oglądając filmik z realizacji u państwa Sankowskich w podwarszawskim Chotmowie:


Źródło: materiały prasowe FAKRO.
Więcej informacji na stronie www.fakro.pl.

Data publikacji: 20 października 2021

Zobacz także

Uchylno-obrotowe okno FPP-V preSelect MAX to rozwiązanie o zwiększonych możliwościach użytkowych (fot. FAKRO)AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Okno, które otwiera przestrzeń

Nowe okno dachowe FPP-V preSelect MAX pozwala na uchylenie skrzydła aż do kąta 45 stopni, może też być produkowane w większych niż dotychczas rozmiarach.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Szyby nie do zbicia

Bezterminowa gwarancja szyb hartowanych na rozbicie przez grad w oknach dachowych FAKRO.
Okna dachowe wpuszczają do wnętrza światło i ciepło. Markizy zewnętrzne pozwalają kontrolować ich ilość (fot. FAKRO)INSPIRACJE

Markizy – antidotum na upał

Okna dachowe już na dobre zagościły w naszej architekturze i trudno nam sobie wyobrazić poddasze bez nich. Latem nieosłonięte okna mogą jednak prowadzić do przegrzewania wnętrza. FAKRO oferuje markizę zewnętrzną - do wypróbowania za darmo do końca września!