Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Wsporniki pod panele fotowoltaiczne

Bądźmy bardziej eko – cały czas poszukujemy rozwiązań OZE, które ograniczą nasz negatywny wpływ na środowisko, a jednym z nich są panele fotowoltaiczne.

Fotowoltaika pozwala na pozyskiwanie energii w ekologicznym duchu, daje też szansę na zredukowanie kosztów energii elektrycznej potrzebnej do ogrzania lub schłodzenia domu. Panele fotowoltaiczne najczęściej montujemy na dachu, dlatego bardzo ważne jest zastosowanie bezpiecznego systemu mocowania.

Jak przebiega montaż paneli fotowoltaicznych?

Kluczowe dla montażu systemu fotowoltaicznego są wsporniki, dzięki którym stała konstrukcja będzie stabilna oraz funkcjonalna. Firma Blachy Pruszyński posiada w swojej ofercie dwa rodzaje wsporników pod panele, o dwóch różnych odległościach zaczepów montażowych: 350/20 oraz 350/30. Wsporniki do paneli fotowoltaicznych zostały stworzone z myślą o blachodachówkach, które charakteryzują się przetłoczeniem do 20 mm lub 30 mm oraz długością panelu sięgającą 350 mm.

Długość oraz szerokość dla obu elementów jest taka sama i wynosi odpowiednio 383 mm oraz 30 mm.

Wsporniki to rozwiązanie, które daje gwarancję kompletnej instalacji fotowoltaicznej i w przeciwieństwie do opcji uniwersalnych, jest tworzone z myślą o konkretnych modelach blachodachówek (fot. CEDA)
Wsporniki to rozwiązanie, które daje gwarancję kompletnej instalacji fotowoltaicznej i w przeciwieństwie do opcji uniwersalnych, jest tworzone z myślą o konkretnych modelach blachodachówek - na zdjęciu wsporniki do paneli na rąbek (fot. CEDA)

Wsporniki znajdziemy w ofercie w 6 popularnych kolorach. Selekcja kolorów została dokonana na podstawie statystyki popularności poszczególnych barw w dekarskim świecie.

Panele dachowe na rąbek a fotowoltaika

Panele dachowe na rąbek stanowią łatwe podłoże dla instalacji PV, dobrze też komponują się  z nią wizualnie, dając efekt kojarzący się z wyznacznikami stylu postindustrialnego. Specjalnie dla pokryciach tego typu powstały wsporniki bez otworów. Całość daje się zamontować bez większych trudów. Pamiętajmy o tym, że wsporniki przeznaczone są dla paneli NA RĄBEK o wysokości zamka do 46 mm.

Montaż fotowoltaiki na dachu

Jak w każdym przypadku prac na wysokości, konieczne jest zachowanie procedur bezpieczeństwa oraz ostrożność. Należy też uważać, aby nie zniszczyć blachodachówki – używać odpowiedniego obuwia i narzędzi, unikać uderzeń i wgniatania blachy oraz uważać na uszkodzenia samych paneli.

Opisywane wsporniki pasują do takich modeli blachodachówek modułowych jak: RUBIN, SZAFIR, LOARA oraz TIGRA (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI, na zdjęciu model TIGRA)
Opisywane wsporniki pasują do takich modeli blachodachówek modułowych jak: RUBIN, SZAFIR, LOARA oraz TIGRA (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI, na zdjęciu model TIGRA)

 


Źródło: materiały prasowe Blachy Pruszyński.

Data publikacji: 16 maja 2024

Zobacz także

Dachówki cementowe KAPSTADT, GÖTEBORG i HEIDELBERG wyróżniają się wysoką trwałością, odpornością na uszkodzenia i porastanie oraz korzystnym stosunkiem jakości do ceny (fot. CREATON)MATERIAŁY POKRYCIOWE

Dachówki na lata

KAPSTADT, GÖTEBORG i HEIDELBERG to trzy modele dachówek cementowych, które cieszą się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów ze względu na trwałość, wyróżniający design oraz staranne dopracowanie detali. Wszystkie dostępne są w konkurencyjnych cenach i z szeregiem systemowych akcesoriów.
Prace związane z wymianą eternitu na nowe pokrycie należy zlecić wyspecjalizowanej ekipie (fot. BLACHY PRUSZYŃSKI)MATERIAŁY POKRYCIOWE

Co zamiast eternitu?

Zgodnie z dyrektywą UE, do 2032 roku musimy pozbyć się pokryć zawierających azbest do 2032 roku. Podpowiadamy, czym zastąpić niepożądany materiał.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowy trapez dachowy

Nowa blacha trapezowa T18P od Blachy Pruszyński – stop podciekaniu wody deszczowej!