Comap Smart Home jest idealną opcją dla domów jednorodzinnych. Jak to działa? Mówiąc w uproszczeniu – termostat reguluje temperaturę i przewiduje rozpoczęcie ogrzewania w takim momencie, aby zapewnić optymalny komfort użytkownikom. Do wyboru jest wersja programowalna i „samoucząca się” autonomiczna. W przypadku wersji programowalnej, użytkownik ustawia własne programy. Przy wersji autonomicznej termostat dostosowuje temperaturę do charakterystyki energetycznej budynku, prognozy pogody i profilu obecności użytkowników oraz ich preferencji – wskazań, kiedy jest za ciepło lub za zimno. Za włączanie i wyłączanie ogrzewania odpowiedzialny jest moduł grzewczy, z którym komunikuje się termostat. Moduł jest też połączony z bramką, która za pośrednictwem internetu odzwierciedla dane operacyjne na interfejsie użytkownika.
Sercem Comap Smart Home są termostat i termostatyczne głowice grzejnikowe. Można ich używać razem lub oddzielnie, redukując koszty zużycia energii nawet o 20% (fot. COMAP, Aalberts hfc)
Comap Smart Home może być uzupełniony o grzejnikowe głowice termostatyczne, które umożliwiają niezależne zdefiniowanie temperatury i harmonogramów czasowych w każdym pomieszczeniu. Głowice termostatyczne mogą też być używane samodzielnie, po prostu jako narzędzie sterowania grzejnikami. Jednak w przypadku połączenia obu rozwiązań, ułatwiona jest kontrola nad systemem, a wydajność energetyczna grzejnika może być regulowana, co sprzyja świadomemu zarządzaniu zużyciem energii grzewczej.
Więcej przeczytasz na ecieplo.pl.
Data publikacji: 25 kwietnia 2023
Czym ogrzać, schłodzić, jak zapewnić skuteczną wentylację i zdrowy mikroklimat w budynku? Stawiamy domy o wysokim stopniu szczelności, montujemy nieotwierane okna i ogromne przeszklenia o południowej wystawie. Dbamy o to, żeby dom był energooszczędny i wykorzystywał odnawialne źródła energii. Oswoiliśmy zimne pory roku. Ale w naszym klimacie równie problematyczne są tygodnie ciepłe. Nie ma ich wiele, jednak i tak potrafią uprzykrzyć codzienną egzystencję. Właściwa ochrona przed przegrzewaniem jest równie ważna dla zdrowia, jak przed wyziębianiem.
Nie możemy też zapominać o środowisku! Przepisy obligują nas do obniżania śladu węglowego i podejmowania świadomych decyzji zakupowych.
Na szczęście rynek wychodzi nam naprzeciw. Mamy nowoczesne rozwiązania instalacyjne, technologie grzania, chłodzenia i wentylacji, pompy ciepła i grzejniki hybrydowe do niskich temperatur zasilania... Na tej stronie będziemy o nich pisać. Zapraszamy!