Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Optymalna temperatura i niższe rachunki

Czy komfort cieplny może iść w parze z oszczędnością energii? Z Comap Smart Home system grzewczy staje się rozwiązaniem „inteligentnym”.

Comap Smart Home jest idealną opcją dla domów jednorodzinnych. Jak to działa? Mówiąc w uproszczeniu – termostat reguluje temperaturę i przewiduje rozpoczęcie ogrzewania w takim momencie, aby zapewnić optymalny komfort użytkownikom. Do wyboru jest wersja programowalna i „samoucząca się” autonomiczna. W przypadku wersji programowalnej, użytkownik ustawia własne programy. Przy wersji autonomicznej termostat dostosowuje temperaturę do charakterystyki energetycznej budynku, prognozy pogody i profilu obecności użytkowników oraz ich preferencji – wskazań, kiedy jest za ciepło lub za zimno. Za włączanie i wyłączanie ogrzewania odpowiedzialny jest moduł grzewczy, z którym komunikuje się termostat. Moduł jest też połączony z bramką, która za pośrednictwem internetu odzwierciedla dane operacyjne na interfejsie użytkownika.

Sercem Comap Smart Home są termostat i termostatyczne głowice grzejnikowe. Można ich używać razem lub oddzielnie, redukując koszty zużycia energii nawet o 20% (fot. COMAP, Aalberts hfc)
Sercem Comap Smart Home są termostat i termostatyczne głowice grzejnikowe. Można ich używać razem lub oddzielnie, redukując koszty zużycia energii nawet o 20% (fot. COMAP, Aalberts hfc)

Comap Smart Home może być uzupełniony o grzejnikowe głowice termostatyczne, które umożliwiają niezależne zdefiniowanie temperatury i harmonogramów czasowych w każdym pomieszczeniu. Głowice termostatyczne mogą też być używane samodzielnie, po prostu jako narzędzie sterowania grzejnikami. Jednak w przypadku połączenia obu rozwiązań, ułatwiona jest kontrola nad systemem, a wydajność energetyczna grzejnika może być regulowana, co sprzyja świadomemu zarządzaniu zużyciem energii grzewczej.

 


Więcej przeczytasz na ecieplo.pl.

Więcej o rekuperacji przeczytasz na ecieplo.pl


 

Data publikacji: 25 kwietnia 2023

Zobacz także

Dlaczego wielowarstwowe membrany zgrzewane mają wyższy współczynnik Sd niż tradycyjne membrany wysokoparoporzepuszczalne? (fot. CREATON)PYTANIA I DYLEMATY

Współczynnik Sd w membranach

Dlaczego jedne wysokoparoprzepuszczalne membrany dachowe mają współczynnik Sd na poziomie 0,02 m, a inne 0,2 m?
Aby wyrównać powierzchnię ścian fundamentowych pod powłoki izolacyjne, wystarczy WYKONAWCÓW SPOSOBY NA...

Szczotkowanie ścian fundamentowych

Szczotka to narzędzie wielu zastosowań - jest niezastąpiona przy wyrównywaniu powierzchni ścian fundamentowych pod powłoki izolacyjne.
Warstwa wstępnego krycia współuczestniczy w pracy połaci i procesach odpowiadających za zapewnienie szczelności (fot. CREATON)WIĘŹBA I POSZYCIE

Szczelne i trwałe poszycie

Co się dzieje nad i pod dachówką, czyli jakie czynniki wpływają na dobór materiałów i wykonanie warstwy wstępnego krycia dachu?