Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Małe formaty wielkich możliwości

Wysublimowane wzornictwo, szlachetność form, ponadczasowa prostota oraz autorskie struktury. To wszystko znajdziemy w nowej kolekcji płytek ceramicznych Paradyż Neve Creative by Maja Ganszyniec.

Jest to już kolejna odsłona niezwykle udanej współpracy Ceramiki Paradyż z utalentowaną projektantką. Tym razem Ceramika Paradyż i Studio Ganszyniec wspólnie stawiają czoła wyzwaniom współczesności, proponując kolekcję płytek bliską idei nowego europejskiego Bauhausu, redefiniując znane nam dotychczas formy dekoracji. Poprzednio w kolekcji Modernizm, to kultowe gorseciki i estetyka lat 20. i 30. grały pierwsze skrzypce. Po wielkim sukcesie pora na dalszą współpracę i równie wyjątkową, odważną kolekcję płytek ceramicznych. Tym razem twórcy czerpią z bogactwa architektury II pol. XX w., łącząc stylistykę lat. 60. z ultranowoczesnym wzornictwem.

Paradyż Neve Creative by Maja Ganszyniec - dekoracje odkryte na nowo (fot. CERAMIKA PARADYŻ)

Kolekcja Neve Creative by Maja Ganszyniec w centrum stawia detal, bazując na połączeniu czterech aspektów: formatów, struktur, kolorów i światła. Zachwyca designem oraz niebanalnym podejściem, redefiniując pojęcie dekoracji. Jest to odpowiedź na bieżące potrzeby współczesności, jakimi są szukanie indywidualnych rozwiązań we wnętrzach oraz wyrażanie siebie, a także życie w sposób bardziej zrównoważony. Modułowość kolekcji pozwala na łączenie poszczególnych elementów w dowolny sposób, dzięki czemu każdy może urządzić wnętrze tak, jak podpowiada mu wyobraźnia. Z kolei wysoka jakość i minimalistyczne wzornictwo sprzyjają wdrażaniu rozwiązań na lata.

"Punktem wyjścia do stworzenia kolekcji Neve Creative była redefinicja dekoracji, które w tradycyjnym ujęciu wnętrz, rządziły się dotąd ściśle określonymi zasadami. Był to sztywny schemat, w który pomieszczenia miały swoją funkcję, a dekoracja z definicji była dodatkiem do spokojnej, stonowanej całości. Współczesne podejście do projektowania wnętrz podlega zmianom i wpływom trendów społecznych. Coraz trudniej więc zdecydować się na „ten” jeden, ponadczasowy motyw, z którym będziemy żyć przez lata, aż do kolejnego remontu. Wnętrza są teraz swobodne, płynne, dekoracje ścian i podłóg tworzą przyjazne tło w otwartej przestrzeni dla pozostałych elementów mobilnych – mebli, dodatków" – wyjaśnia Maja Ganszyniec.

Dekoracje odkryte na nowo

Zgodnie z ideą minimalizmu i koncepcją autorki kolekcji, mniej znaczy więcej. Dekoracja jest subtelna, podobnie jak naturalne i głębokie kolory, które stanowią znakomitą bazę do ponadczasowych aranżacji. Kolorystyka kolekcji zbudowana jest na dwóch filarach: BASIC w kolorach bianco, beige, light grys, grys, nero, a także TREND - kolory blush, green, blue (część jaśniejsza) oraz terakota, dark green i dark blue (część ciemniejsza). Warto zaznaczyć, że cały set jest kompatybilny kolorystycznie, co pozwala na bardzo płynne przejście z powierzchni ściennej na podłogę. Całość dopełnia charakterystyczna geometria płytek, która pozwala łączyć je ze sobą w dowolnych kompozycjach kwadratów w formatach 19,8x19,8 cm i 9,8x9,8 cm oraz prostokątów 9,8x19,8 cm.

Paradyż Neve Creative by Maja Ganszyniec. Małe formaty wielkich możliwości (fot. red.)

Jak zaznaczają przedstawiciele Ceramiki Paradyż, nowo prezentowana kolekcja to ważny krok w kierunku projektowania i urządzania przestrzeni, bliskich założeniom nowego europejskiego Bauhausu. Kolekcję cechuje funkcjonalizm, prostota, oszczędność formy, modułowość, nowoczesny, ale ponadczasowy design i najwyższa jakość wzornictwa. To wszystko sprawia, że jest ona odpowiedzią na potrzeby współczesnego klienta. Pozwala tworzyć wnętrza, które zaskakują i wyrażają osobowość domowników, a jednocześnie będą służyć przez im przez lata.

"Za każdym razem, kiedy tworzymy nowe produkty, chcemy by inspirowały pięknem. Pracując nad kolekcją Neve Creative, zaczerpnęliśmy z piękna architektury II pol. XX wieku. Piękno to wyraża się przede wszystkim w swojej prostocie i funkcjonalności, które jest niezwykle nowoczesne, a jednocześnie na wskroś ponadczasowe. Postanowiliśmy z Mają Ganszyniec, że po raz kolejny połączymy nasze know-how i doświadczenie oraz jej niesamowitą wrażliwość i talent, aby przenieść ducha tamtych czasów tworząc produkt, który będzie odpowiadał na potrzeby współczesnego świata" – mówi Aldona Chudzicka, dyrektor rozwoju produktów w Ceramice Paradyż.

Mały format w Neve Creative by Maja Ganszyniec doskonale sprawdzi się zarówno we wnętrzach przestronnych, jak i kameralnych. Ponadto śmiało można łączyć go z płytkami wielkoformatowymi, a cały koncept znajdzie zastosowanie we wszystkich stylach architektonicznych. Kolekcję wyróżnia także wyszukana i oryginalna forma ekspozycji, pokazująca bogactwo kolekcji i możliwych rozwiązań.

Płytki dostępne są już w sprzedaży. Oficjalna premiera odbyła się 26 kwietnia w warszawskiej Elektrowni Powiśle.

 


Źródło: materiały prasowe Ceramika Paradyż.

Data publikacji: 29 kwietnia 2022

Zobacz także

Podłogi wineo to rozwiązanie proste w montażu i łatwe do utrzymania w nienagannej świeżości przez długie lata (fot. wineo)WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG

Podłogi do zadań specjalnych

Utrzymanie podłogi w idealnym stanie nie jest łatwe - codzienne użytkowanie niszczy powierzchnię. Aby jak najdłużej cieszyć się jej zadbanym widokiem, warto postawić na funkcjonalny i łatwy do utrzymania w czystości materiał - biopodłogi PURLINE wineo 1000 lub panele winylowe wineo 800.
W aranżacji wnętrza pomogą eleganckie i różnorodne biopodłogi oraz panele winylowe marki wineo (fot. wineo)WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG

Podłoga w Twoim stylu z produktami wineo

Podstawą każdego pomieszczenia jest podłoga, dlatego to właśnie od niej dobrze jest rozpocząć projektowanie wymarzonego wnętrza. Pomogą w tym eleganckie i różnorodne biopodłogi oraz panele winylowe. Materiał prasowy marki wineo.
Laminat STRATAFLEX nadaje się na większość powierzchni, jakimi otaczamy się w domu i biurze, na ściany, płyty g-k i płyty MDF (fot. MURASPEC)WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG

Elastyczny laminat

Dekoracyjny samoprzylepny laminat STRATAFLEX to produkt z oferty Muraspec, który pozwoli w łatwy sposób przeprowadzić szybką, atrakcyjną metamorfozę przestrzeni.