Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Jak sprytnie odświeżyć pokój?

W ostatnim czasie ogromną popularność zyskały szybkie, samodzielne remonty mieszkania, bez udziału ekipy fachowców. Zobacz, jak odmalować sypialnię albo salon z wykorzystaniem taśm tesa.

Niedrogie i szybkie „rewolucje”, które zrobimy samodzielnie i z których efektów będziemy zadowoleni – czy to w ogóle może się udać? Jak najbardziej! Czasem wystarczy wymiana dosłownie kilku elementów wystroju wnętrza: poduszki lub narzuta w innym kolorze, nowy obraz na ścianie, ceramiczne ozdoby albo kwiaty, nowy dywan, zasłony, rolety okienne... Mówi się też, że diabeł tkwi w szczegółach – może warto wymienić klamki w drzwiach albo zainstalować w szafkach nowe uchwyty? Taka drobna zmiana pomoże subtelnie odświeżyć styl wnętrza, dodając mu świeżości i pozytywnej energii.

Domowi majsterkowicze, którzy nie boją się samodzielnych prac wykończeniowych, mogą pokusić się o odważniejszą zmianę i przemalować ściany na inny kolor! To naprawdę nic trudnego, nie zajmuje też wcale tak wiele czasu, jak się pozornie wydaje. Najważniejszą czynnością podczas malowania są prace przygotowawcze. Trzeba osłonić folią podłogę i okna oraz większe meble pokojowe, których nie wyniesiemy do innych pomieszczeń. Koniecznie trzeba też przykleić taśmy maskujące wzdłuż narożników przy suficie, framug okiennych i drzwiowych oraz planowanych miejsc odcięcia danego koloru. Aby precyzyjnie nałożyć farbę bez „wychodzenia za linię”, niezawodnym pomocnikiem będzie czerwona taśma maskująca tesa® Excellent. Potem łapiemy za wałek malarski i już idzie z górki.

Taśma tesa® Excellent umożliwia łatwe uzyskanie precyzyjnych, ostrych i czystych krawędzi farby. Dzięki niej dokładne malowanie ścian będzie niezwykle proste. Wystarczy przykleić ją na granicy obszaru, który chcemy pokryć farbą i przystąpić do malowania (fot. tesa)
Taśma tesa® Excellent umożliwia łatwe uzyskanie precyzyjnych, ostrych i czystych krawędzi farby. Dzięki niej dokładne malowanie ścian będzie niezwykle proste. Wystarczy przykleić ją na granicy obszaru, który chcemy pokryć farbą i przystąpić do malowania (fot. tesa)

Dlaczego akurat tesa? Jeśli ktoś już kiedyś podejmował się malowania ścian, wie, że dobór odpowiedniej taśmy jest bardzo ważny. Kiepskiej jakości produkty nie zawsze chcą przywrzeć do podłoża, zwłaszcza do chropowatych powierzchni, mogą też przepuszczać drobinki farby przy krawędzi, do tego po skończonej pracy drą się, rozwarstwiają i trudno je precyzyjnie odkleić. W rezultacie pomimo włożonego wysiłku nie jesteśmy zadowoleni z efektu.

„Taśma tesa® Excellent jest bardzo trwała i doskonale trzyma się różnych materiałów, a po malowaniu łatwo się odkleja i nie pozostawia po sobie żadnych śladów” – mówi Monika Framska, Marketing Manager Modern Trade w tesa® Polska.
„Taśma tesa® Excellent jest bardzo trwała i doskonale trzyma się różnych materiałów, a po malowaniu łatwo się odkleja i nie pozostawia po sobie żadnych śladów” – mówi Monika Framska, Marketing Manager Modern Trade w tesa® Polska (fot. tesa)

Jeżeli do tej pory nie malowaliśmy samodzielnie ścian, najlepiej nie planować od razu ogromnego zakresu prac, tylko delikatnie zacząć od jednego pomieszczenia, a nawet jednej ściany. Sprawdźmy, jaki jest efekt i dopiero potem zdecydujmy, czy warto odświeżyć resztę. Zmiana i tak będzie wyraźnie zauważalna, a pozwoli zmierzyć siły na zamiary i być może zainspirować się do odważniejszych decyzji aranżacyjnych.


Przygotowujecie się do remontu i macie w planie malowanie ścian?
Koniecznie zaopatrzcie się w czerwoną taśmę tesa® Excellent!
Przy zakupie dwóch taśm 50 mm lub 30 mm w sklepach Mrówka lub Briomarche czerwoną koszulkę otrzymacie gratis!

Więcej informacji o taśmach tesa® pod linkiem:
https://www.tesa.com/pl-pl/konsument/remont/tasma-maskujaca

Taśmy maskujące tesa


Źródło: materiały prasowe tesa Polska.

Data publikacji: 9 maja 2022

Zobacz także

Małe formaty wielkich możliwości - płytaki ceramiczne Neve Creative by Maja Ganszyniec (fot. CERAMIKA PARADYŻ)WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG

Małe formaty wielkich możliwości

Wysublimowane wzornictwo, szlachetność form, ponadczasowa prostota oraz autorskie struktury. To wszystko znajdziemy w nowej kolekcji płytek ceramicznych Paradyż Neve Creative by Maja Ganszyniec.
Podłogi wineo to rozwiązanie proste w montażu i łatwe do utrzymania w nienagannej świeżości przez długie lata (fot. wineo)WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG

Podłogi do zadań specjalnych

Utrzymanie podłogi w idealnym stanie nie jest łatwe - codzienne użytkowanie niszczy powierzchnię. Aby jak najdłużej cieszyć się jej zadbanym widokiem, warto postawić na funkcjonalny i łatwy do utrzymania w czystości materiał - biopodłogi PURLINE wineo 1000 lub panele winylowe wineo 800.
W aranżacji wnętrza pomogą eleganckie i różnorodne biopodłogi oraz panele winylowe marki wineo (fot. wineo)WYKOŃCZENIE ŚCIAN I PODŁÓG

Podłoga w Twoim stylu z produktami wineo

Podstawą każdego pomieszczenia jest podłoga, dlatego to właśnie od niej dobrze jest rozpocząć projektowanie wymarzonego wnętrza. Pomogą w tym eleganckie i różnorodne biopodłogi oraz panele winylowe. Materiał prasowy marki wineo.