Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Dom inteligentny w zasięgu ręki - FAKRO smartHome

Żyjemy szybko, borykamy się z brakiem czasu i na każdym kroku szukamy rozwiązań, które ułatwią nam życie, poprawią jego komfort i pozwolą zaoszczędzić czas oraz pieniądze. W te oczekiwania wpisuje się technologia, a wraz z jej coraz śmielszym rozwojem - dom inteligentny. 

Smarthome to zastosowanie zaawansowanej technologicznie automatyki, dzięki której nasz dom staje się bardziej bezpieczny, tańszy w utrzymaniu, a przede wszystkim komfortowy. Tak zwane rozwiązania inteligentne warto przemyśleć już na etapie projektu lub budowy, a wybierając później elementy takie jak stolarka, montując okna dachowe i fasadowe, drzwi wejściowe czy bramy garażowe - zastosować takie, które przystosowane są do budynków typu smart. To powoli wykorzystać cały ich potencjał i spójnie połączyć je w jednym inteligentnym systemie sterowania. FAKRO nie tylko dostarcza takie produkty, ale także projektuje kompleksowe rozwiązanie domu inteligentnego. Taki indywidualny projekt, przygotowany specjalnie pod kątem potrzeb klienta, kosztuje w FAKRO 300 zł.

Projekt FAKRO smartHome to profesjonalne doradztwo, dobór odpowiednich produktów, wsparcie techniczne i konfiguracyjne wraz ze schematami elektrycznymi (ft. FAKRO)
Projekt FAKRO smartHome to profesjonalne doradztwo, dobór odpowiednich produktów, wsparcie techniczne i konfiguracyjne wraz ze schematami elektrycznymi (fot. FAKRO)

Myśląc o domu inteligentnym, warto zaplanować kilka kwestii, które usprawnią proces projektowania i wykonania. Już na etapie budowy powinniśmy zdecydować, czy doprowadzamy do urządzeń smart przewody elektryczne, czy inwestujemy w nowoczesne i łatwe do późniejszej rozbudowy rozwiązania bezprzewodowe. Musimy też wybrać elementy, którymi chcemy sterować zdalnie – w tym stolarkę, czyli okna i drzwi. Nasz dom możemy także wyposażyć w wiele czujników, detektorów czy kontaktronów, którymi można zarządzać za pomocą odpowiednich scenariuszy. 

Zaprojektuj swój scenariusz smartHome

Dom inteligentny w projekcie FAKRO smartHome ma wiele możliwości indywidualnych ustawień. Funkcjonalność o nazwie „Sceny” pozwala użytkownikowi na stworzenie spersonalizowanego planu działania urządzeń, który uruchamia wszystkie akcje w sposób automatyczny - o wyznaczonej godzinie, w wybrany dzień tygodnia i zgodnie z preferowanym wyborem ustawienia (np. pozycji otwarcia okna). Sceny zwiększają komfort użytkowania domu, bo zdejmują z naszych ramion liczne codzienne obowiązki. Ciekawym przykładem jest wykorzystanie domu inteligentnego w oparciu o kontrolę temperatury na poddaszu. W domu smart okna dachowe otwierają się samoczynnie gdy temperatura na poddaszu wzrośnie, a zamykają, gdy spadnie. Z kolei inteligentne akcesoria do okien, zarówno dachowych, jak i pionowych, zasuwają się i otwierają automatycznie pod wpływem wzrostu nasłonecznienia lub spadku temperatury, chroniąc wnętrza przed nagrzaniem w sezonie letnim, a przed wychładzaniem zimą.

Jak sterować domem smart

Mamy kilka możliwości sterowania domem inteligentnym. Podstawowa opcja to pilot albo przełączniki naścienne. Umożliwiają sterowanie jednym urządzeniem, ale również kontrolę w grupach. Sterowanie grupowe w dużym stopniu ułatwia użytkowanie automatyki domowej, bo zamiast zamykać każdą roletę przed wyjściem z domu, wystarczy jednym kliknięciem uruchomić wszystkie. Bardziej zaawansowanym technologicznie rozwiązaniem jest zarządzanie domem za pomocą aplikacji w smartfonie. Produkty elektryczne FAKRO mogą być dzięki temu kontrolowane z dowolnego miejsca na świecie będącego w zasięgu internetu, a lokalnie nawet bez niego.

W jednej aplikacji możesz przewietrzyć poddasze, zamknąć rolety, o których zapomniałeś, sprawdzić status pozostałych akcesoriów, otworzyć bramę wjazdową i garażową kurierowi, sprawdzić czy wyłączone jest żelazko i czy światło jest zgaszone (fot. FAKRO)
W jednej aplikacji możesz przewietrzyć poddasze, zamknąć rolety, o których zapomniałeś, sprawdzić status pozostałych akcesoriów, otworzyć bramę wjazdową i garażową kurierowi, sprawdzić czy wyłączone jest żelazko i czy światło jest zgaszone (fot. FAKRO)

Ważną kwestią jest również bezpieczeństwo domu. Detektory z oferty FAKRO smartHome monitorują zmieniające się warunki atmosferyczne, sprawdzając status okien po pojawieniu się opadów deszczu albo silnego wiatru. Czujniki otwarcia monitorują też stan okien w połączeniu z systemem alarmowym. Przykładowo detektor dymu czuwa nad bezpieczeństwem przeciwpożarowym i po uruchomieniu otwiera okna dachowe w celu oddymiania budynku. 

Pewnie każdy by chciał mieć więcej czasu na odpoczynek czy ulubione zajęcia. Zaprojektowany z FAKRO dom inteligentny jest gwarancją zaawansowanych rozwiązań technologicznych i wsparcia na każdym etapie realizacji. FAKRO smartHome to komfort, oszczędność pieniędzy i więcej czasu na radość z życia. 

Więcej informacji nt projektu FAKRO smartHome znajdziesz TUTAJ.


Źródło: materiały prasowe FAKRO.

Data publikacji: 10 października 2022

Zobacz także

Nowa powłoka Superglaze od Roca to higiena na najwyższym poziomie (fot. ROCA)ŁAZIENKA

Higiena PLUS

Roca wprowadza do swoich kolekcji nową powłokę Superglaze® ograniczającą osadzanie się brudu i rozwój bakterii na ceramice łazienkowej.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Przyszłość w betonie, czy beton w przyszłości?

28 września 2022r. w Warszawie odbyła się debata poświęcona współpracy uczestników procesu budowlanego przy wdrażaniu rozwiązań gospodarczych oraz prawnych, które ułatwiają budowanie zielonych miast.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowa publikacja PSD

Polskie Stowarzyszenie Dekarzy wydało kolejną część merytorycznych publikacji: „Wytyczne dekarskie. Zeszyt 5. Zasady układania łupka na dachach i fasadach”.