Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Nowe mocowanie dachówek CREATON

Nowe klamry podwieszane do dachówek ceramicznych TITANIA, SIMPLA i KODA.

Wyróżniająca jakość w przystępnej cenie i szereg korzyści dla dekarzy oraz inwestorów – tak można w skrócie opisać nowe, opracowane przez ekspertów CREATON, klamry podwieszane do dachówek ceramicznych TITANIA, SIMPLA i KODA. Każdy wariant nowych klamer został zaprojektowany indywidualnie dla danego modelu dachówki CREATON i jest z nim w pełni kompatybilny - w przeciwieństwie do występujących na rynku uniwersalnych zamienników, które mogą obniżać estetykę dachu, a często wymagają od dekarza dodatkowych czasochłonnych czynności montażowych.

Nowe klamry podwieszane do dachówek ceramicznych TITANIA, SIMPLA i KODA.

Co wyróżnia nowe klamry CREATON? 

1. Precyzja wykonania - przekłada się to na maksymalnie dokładne dopasowanie do zamka dachówki przez „zatopienie” w wycięciach bocznych. To zapobiega odstawaniu krawędzi czy występowaniu zjawiska tzw. „klawiszowania”, zapewnia też dachówce odporność na poderwanie czy przesunięcie przez porywiste podmuchy powietrza. To szczególnie ważne ze względu na coraz częściej spotykane gwałtowne zjawiska pogodowe. 

2. Szybkość i prostota montażu – wykorzystując nowe klamry podwieszane, dekarz w kilka sekund jest w stanie solidnie przytwierdzić dachówkę do łaty bez użycia żadnych dodatkowych narzędzi. Odpowiednio wyprofilowana końcówka klamry daje pewność stabilnego mocowania poprzez mocne zahaczenie o łatę dachową.

3. Trwałość – wykonanie z mocnej i elastycznej stali gwarantuje zachowanie pierwotnych właściwości materiału i stabilności mocowania przez długi czas eksploatacji. 

4. Konkurencyjna cena - nowa technologia produkcji klamer umożliwiła znaczące zmniejszenie kosztów ich wytworzenia - nawet o 86 % w zestawieniu z niektórymi oferowanymi do tej pory wariantami spinek - przy zachowaniu wysokiej jakości charakterystycznej dla wszystkich produktów CREATON. Ponadto szybki montaż pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze potrzebne na wykonanie całego dachu. 

Zastosowanie nowych klamer podwieszanych podczas montażu dachówek ceramicznych TITANIA, SIMPLA i KODA ułatwi pracę dekarzom, da pewność solidnego mocowania na długie lata i pozwoli docenić wszystkie zalety dachu w wyróżniającej jakości CREATON. 


Więcej szczegółowych informacji oraz ciekawych inspiracji na temat dachów wykonanych z dachówek ceramicznych lub cementowych można znaleźć na stronie www.creaton.pl/blog.


Źródło: materiały prasowe CREATON.

Data publikacji: 22 lutego 2023

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowa taśma kominowa w ofercie CREATON

Firma CREATON Polska wprowadziła do oferty nową ekonomiczną wersję taśmy do obróbek dekarskich - CREPFORM. 
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

PSD na targach BUDMA 2023

Podczas zbliżających się targów BUDMA 2023 nie zabraknie Polskiego Stowarzyszenia Dekarzy i organizowanych przez nich pokazów.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

KODA w czerni

Firma CREATON Polska wprowadziła do oferty nowy wariant dachówki ceramicznej KODA – FINESSE czarna glazurowana.