Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Zaprawieni na sucho

Certyfikowani Wykonawcy Porotherm Dryfix spotkali się 8 czerwca w malowniczym Folwarku Łochów, gdzie weryfikowali swoje umiejętności rywalizując w konkursie, mieli też okazję do integracji i wymiany doświadczeń z ekspertami z firmy Wienerberger.

Każdy inwestor chciałby mieć na budowie profesjonalnych fachowców, rzetelne wykonawstwo i wysoką jakość produktu. Niestety, często kwestie te nie idą w parze. Aby ułatwić osiągnięcie najwyższych parametrów i zminimalizować ryzyko fuszerki, firma Wienerberger, lider technologiczny w branży budowlanej na polskim rynku, oferuje kompleksowe rozwiązania systemowe wsparte profesjonalnym doradztwem i grupą doświadczonych wykonawców.

Certyfikacja Dryfix

Wienerberger od wielu lat szkoli wykonawców i kształci uczniów zawodowych szkół budowlanych. Od 2016 roku prowadzi mający na celu podniesienie poziomu kwalifikacji program certyfikujący dla murarzy specjalizujących się w technologii Porotherm Dryfix. Proces certyfikacji nie ogranicza się do szkolenia. Jest to cykl spotkań, na których kładzie się nacisk przede wszystkim na umiejętności praktyczne. Elementem niezbędnym do uzyskania Certyfikatu jest weryfikacja wiedzy w praktyce - na „żywej” budowie. Dokonuje jej Doradca Techniczny Wienerberger. Dopiero po pozytywnym zaopiniowaniu budowy, wykonawca otrzymuje dokument potwierdzający ukończenie szkolenia.

zobacz, jak zostać Certyfikowanym Wykonawcą Porotherm Dryfix 

Pan Krzysztof Beszterda, właściciel firmy BERDA Budownictwo Krzysztof Beszterda z Białegostoku, tak mówi o korzyściach z udziału swoich brygad w programie certyfikacji Porotherm Dryfix: „Dzięki certyfikacji moja firma weszła na wyższy poziom wykonawstwa, realizując coraz bardziej wymagające, a co za tym idzie, bardziej popłatne inwestycje. Czas i pieniądze zainwestowane w szkolenia pracowników dały murarzom większe poczucie profesjonalizmu, a imienne certyfikaty - gwarancję stałości zatrudnienia. Idąc tym tropem, zgłosiłem kolejnych murarzy do certyfikacji z myślą o poszerzeniu swojej profesjonalnej ekipy o kolejną brygadę wyspecjalizowaną w Systemie Porotherm Dryfix”. Pytany o to, w jaki sposób udaje mu się utrzymać zespół wykwalifikowanych murarzy i wysoki poziom na realizowanych budowach, dodaje: „Przede wszystkim oferując dobre warunki pracy. Pracownik oprócz dobrego wynagrodzenia oczekuje normalnego czasu pracy. (…) Chce mieć zapewnione stabilne zatrudnienie i pewną przyszłość. (…). Widząc, że ktoś w niego inwestuje sam daje z siebie więcej, bardziej utożsamia się z firmą, staje się jej częścią i największą wartością”.

Certyfikacja to benefit nie tylko dla fachowców. Korzystają na niej przede wszystkim budujący, którzy inwestując w wysokiej jakości produkt, chcą być pewni, że zostanie on właściwie zastosowany - i mogą w pełni czerpać korzyści, jakie daje innowacyjna technologia Dryfix.

Profesjonaliści na start

Najlepsi z najlepszych – Certyfikowani Wykonawcy Porotherm Dryfix - spotkali się 8 czerwca w malowniczym Folwarku Łochów. Dla ponad 120 wykonawców była to okazja do integracji i wymiany doświadczeń z ekspertami z firmy Wienerberger, ale przed wszystkim możliwość weryfikacji wiedzy i umiejętności zdobytych na szkoleniach i budowach poprzez uczestnictwo w konkursie z nagrodami. Do rywalizacji stanęło aż 29 dwuosobowych zespołów, które walczyły o miejsca na podium i nagrody finansowe. Łączna pula nagród wyniosła 20 tys. zł. Konkurs stanowiły cztery konkurencje, sprawdzające:

  • WIEDZĘ - quiz składający się z 30 pytań, weryfikujący znajomość teorii. 10 najlepszych zespołów przeszło do kolejnego etapu;
  • SPOSTRZEGAWCZOŚĆ – konkurencja sprawdzała znajomość produktów marki Porotherm. Po tej konkurencji odpadły kolejne 2 zespoły;
  • PRECYZJĘ - położenie pierwszej warstwy wg ściśle określonego planu „działki”. Po trzecim starciu wyłoniła się szóstka finalistów;
  • SZYBKOŚĆ - finał, będący budowaniem w technologii Porothermie Dryfix na czas z zachowaniem zasad sztuki budowlanej.

Po bardzo zaciętej walce w upalne, czerwcowe popołudnie zwyciężył zespół z Torunia, Patryk Piechowski i Mirosław Sawicki z firmy Usługi Remontowo-Budowlane Paweł Piechowski. Miejsce drugie przypadło dwójce fachowców ze Śląska, Arielowi Cuglewskiemu i Kornelowi Cuglewskiemu, reprezentujących Zakład Handlowo-Usługowy ARTKO Edyta Cuglewska, z miejscowości Nierada. Trzecie miejsce zdobyli Adrian Perszel i Artur Skowronek z Firmy Ogólnobudowlanej PER-BUD Adrian Perszel z Raciborza.


Laureaci konkursu Zaprawieni na Sucho 2019 (fot. WIENERBERGER)

Postępy ekip relacjonował Tomasz Zimoch, wybitny komentator sportowy. Nad prawidłowością przebiegu poszczególnych konkurencji czuwali Sędziowie – eksperci Wienerberger.

Porotherm Dryfix - budowa nowoczesna

Metoda murowania pustaków ceramicznych "na piankę" dostępna jest na polskim rynku od niemal dziesięciu lat. Dziś ta umiejętność jest wyróżnikiem profesjonalnych ekip budowlanych. Szlifowane z dokładnością do 0,3 mm pustaki ceramiczne, murowane na cienkowarstwową suchą zaprawę, to rozwiązanie, które wymaga precyzji. W zamian technologia odwdzięcza się wieloma zaletami. Zaprawa jest gotowa, nakłada się ją dwoma pasmami z lekkich puszek pod ciśnieniem. To łatwa i - co nie bez znaczenia – czysta aplikacja. „Nowe technologie to nie tylko precyzja wznoszenia coraz bardziej skomplikowanych obiektów, ale przede wszystkim czas, który powoli staje się największym kosztem na budowie. Ekipy Dryfix budują szybciej, czyściej, bardziej precyzyjnie i pozostawiają mniej odpadów. Prostszy proces budowy oznacza mniejszy nakład pracy, pomocnik zamiast rozrabiać zaprawę i ją dostarczać murarzom, tak jak to jest w systemie tradycyjnym, w tym czasie podaje pustaki, docina je oraz pilnuje porządku na budowie. Murarz jest w stanie jednego dnia wybudować więcej metrów kwadratowych ściany” – dodaje Krzysztof Beszterda, pytany o zalety pracy z Dryfixem.

Firmy, które zatrudniają Certyfikowanych Wykonawców Porotherm Dryfix można znaleźć na stronie internetowej Wienerberger (przejdź do strony). 

Data publikacji: 27 czerwca 2019

Zobacz także

fot. ASMBUDOWLANA MARKA ROKU

Fachowcy wybrali!

Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2019.
fot. HORMANNAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Gładki wymiar elegancji

Skrzydło nowych drzwi ThermoPlan Hybrid firmy Hörmann jest po obu stronach zlicowane z ościeżnicą. Elegancki wygląd uzupełnia mocna, ciepła i bezpieczna konstrukcja.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowy przedstawiciel SSO

Paweł Pogorzelec został nowym przedstawicielem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) w Komitecie ds. Certyfikacji w Instytucie Techniki Budowlanej.