Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Gładki wymiar elegancji

Skrzydło nowych drzwi ThermoPlan Hybrid firmy Hörmann jest po obu stronach zlicowane z ościeżnicą. Elegancki wygląd uzupełnia mocna, ciepła i bezpieczna konstrukcja.

Firma Hörmann poszerzyła swoją ofertę drzwi zewnętrznych o nowy model ThermoPlan Hybrid. Tym, co je wyróżnia, jest skrzydło, które wraz z ościeżnicą tworzy równą płaszczyznę – zarówno z zewnętrznej, jak i wewnętrznej strony. Jednolitej powierzchni nie zakłócają nawet zawiasy, bo zastosowano mechanizmy ukryte. Dzięki temu wejście sprawia wrażenie większego i staje się bardziej reprezentacyjne, a jednocześnie doskonale komponuje się z minimalistyczną architekturą. Dowolną aranżację umożliwia bogaty wybór wzornictwa i kolorów, możliwość dobrania naświetli górnych i bocznych oraz uchwytów.

Poza atrakcyjnym wyglądem, drzwi ThermoPlan Hybrid cechuje wysoka wytrzymałość i podwyższony poziom bezpieczeństwa - drzwi standardowo wyposażone są w okucia antywłamaniowe w klasie RC3. Połączenie w konstrukcji aluminium i stali nierdzewnej, oferowane wyłącznie przez firmę Hörmann, zapewnia stabilność i odporność na odkształcenia. Zewnętrzna strona płyty drzwiowej, wykonana z malowanej proszkowo stali, jest sztywna i nie ulega deformacji nawet wtedy, gdy na zewnątrz panuje ekstremalnie wysoka lub niska temperatura. Na uwagę zasługuje też świetna izolacyjność termiczna. Skrzydło ma grubość 82 mm i jest wypełnione twardą pianką poliuretanową, a dodatkowo aluminiowa rama ma przegrodę termiczną. Drzwi wyposażono też w potrójne uszczelnienie. Dzięki temu współczynnik przenikania ciepła UD wynosi nawet 0,87 W/(m2.K).

Więcej informacji przez zapytanie na stronie producenta.

Data publikacji: 18 czerwca 2019

Zobacz także

AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowy przedstawiciel SSO

Paweł Pogorzelec został nowym przedstawicielem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) w Komitecie ds. Certyfikacji w Instytucie Techniki Budowlanej.
fot. ATLASAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Gładź "na wałek"

ATLAS GTA to idealnie gładka, śnieżnobiała gładź polimerowa do aplikacji... wałkiem. 
fot. KRISPOLAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowe FEN 82

Oferta okien z PVC marki KRISPOL powiększyła się o nowy model - energooszczędne i eleganckie FEN 82.