Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Nowy przedstawiciel SSO

Paweł Pogorzelec został nowym przedstawicielem Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) w Komitecie ds. Certyfikacji w Instytucie Techniki Budowlanej.

Komitet jest organem opiniująco-doradczym w kwestiach dotyczących obiektywnego i bezstronnego prowadzenia działalności certyfikacyjnej wyrobów budowlanych. SSO, rozumiejąc znaczenie procesu niezależnej certyfikacji wyrobów oferowanych konsumentom, od lat aktywnie uczestniczy w pracach Komitetu powołanego przez ITB.

Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń, działające od 2003 roku, zrzesza czołowych producentów systemów ETICS oraz ich komponentów w Polsce. Według szacunków w Polsce wykonuje się rocznie ponad 40 mln metrów kwadratowych ociepleń i jest to największy rynek w Unii Europejskiej. "Odpowiedzialni producenci, a takich zrzesza SSO, wkładają wiele wysiłku w celu zapewnienia ich odbiorcom wyrobów, które nie tylko przyczynią się do bieżącej poprawy efektywności energetycznej budynków, ale zapewnią realizację tego celu w sposób trwały i długookresowy. Weryfikacja jakości produktów przez niezależny ośrodek badawczy jest zatem kluczowa. Stąd nasze wsparcie dla działań ITB w tym zakresie" – skomentował nominację Pawła Pogorzelca prezes SSO dr inż. Jacek Michalak.


Laboratorium badawcze (fot. SSO)

Zakład Certyfikacji Instytutu Techniki Budowlanej jest jedną z działających w Polsce jednostek mogących niezależnie i obiektywnie ocenić wyroby budowlane. Jego misją jest zapewnienie funkcjonowania na jednolitym rynku krajowym i europejskim wyrobów i usług budowlanych, których poziom został potwierdzony niezależnym certyfikatem Zakładu, oraz potwierdzanie funkcjonowania systemów zarzadzania w organizacjach objętych certyfikatami Zakładu. "Komitet ds. Certyfikacji, reprezentujący wszystkie strony biorące udział lub zainteresowane procesem certyfikacji wyrobów, został wyodrębniony w ramach struktur ITB, aby zapewnić bezstronność i autonomię działań Zakładu. Mając na uwadze, jak istotnymi są zabiegi ITB w celu zagwarantowania naszym klientom rzetelnej i obiektywnej informacji o dostępnych na rynku wyrobach, SSO od dawna uczestniczy w pracach Komitetu. Mam nadzieję, że jako przedstawiciel Stowarzyszenia przyczynię się do potwierdzenia obiektywności i niezależności w codziennej działalności Instytutu z jednej strony, a z drugiej będę mógł skutecznie przekazywać stanowiska i opinie wypracowane przez SSO" – podkreślił Paweł Pogorzelec.

 Paweł Pogorzelec (fot. SSO)

Paweł Pogorzelec jest od ponad 20 lat związany z branżą ociepleniową. Obecnie kieruje działem badawczo-rozwojowym w firmie Greinplast. Specjalizuje się w projektowaniu i wdrażaniu nowoczesnych wyrobów chemii budowlanej, a zwłaszcza funkcyjnych materiałów powłokowych. Od 2016 roku uczestniczy w pracach Komisji Technicznej SSO, jak też – od bieżącego roku – jest w składzie Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia.


 

Data publikacji: 13 czerwca 2019

Zobacz także

fot. ATLASAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Gładź "na wałek"

ATLAS GTA to idealnie gładka, śnieżnobiała gładź polimerowa do aplikacji... wałkiem. 
fot. KRISPOLAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Nowe FEN 82

Oferta okien z PVC marki KRISPOL powiększyła się o nowy model - energooszczędne i eleganckie FEN 82.
AKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Kalkulator budowlany

Na stronie Xella Polska można skorzystać z kalkulatora budowlanego, który pozwoli wstępnie oszacować koszty budowy domu z betonu komórkowego w systemie Ytong.