Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Unikatowy poradnik

Od 22 sierpnia w sprzedaży dostępny jest poradnik "Odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego. Procedura, orzecznictwo, przykłady".

Poradnik wyjaśnia, czym jest istotne i nieistotne odstępstwo od zatwierdzonego projektu budowlanego i innych warunków pozwolenia na budowę, pokazuje przykłady tych odstępstw i opisuje procedury z nimi związane. Z pewnością przyda się inwestorom, kierownikom budowy, architektom, a nawet urzędnikom, którzy na co dzień borykają się z zawiłościami przepisów. Poza teoretycznym omówieniem procedur, w treści znajduje się też 35 praktycznych przykładów i orzeczenia sądów. 

Poradnik wydany jest jako e-book i dostępny w formacie pdf. Można zapisać go na dowolnym urządzeniu albo wydrukować.

Więcej informacji oraz możliwość dokonania zakupu - na blogu "O PRAWIE BUDOWLANYM".

 >>> PRZEJDŹ DO SKLEPU

 

Data publikacji: 28 sierpnia 2018

Zobacz także

Szamba można lokalizować tylko na działkach bez możliwości przyłączenia do sieci kanalizacyjnej (fot. KOPART)FORMALNOŚCI

Gdzie zrobić szambo?

Miejsce, w którym wkopiemy szczelny betonowy lub plastikowy zbiornik na nieczystości ciekłe, musi być wyznaczone zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Adaptacja budynku nie powinna oznaczać jego ponownego projektowania (fot. KMR)FORMALNOŚCI

Zakres adaptacji projektu

Zakup gotowego projektu jest trochę jak kupno książki o swoim domu - bez adaptacji nie uzyska się pozwolenia na budowę. Adaptacja z kolei nie może wywracać projektu do góry nogami. Co nam wolno, a czego nie?

fot. PROKOM OLSZTYNFORMALNOŚCI

Wymagane dokumenty

Zanim wbije się w ziemię przysłowiową pierwszą łopatę, najpierw trzeba zadbać o to, aby budowa była legalna. Do wyboru mamy zgłoszenie lub pozwolenie.