Swoją zadziwiającą cechę farba zawdzięcza zaawansowanemu technologicznie systemowi mikrosfer, który zapewnia jej wysoki współczynnik odbicia promieniowania cieplnego (Rs = 94%). W efekcie ciepło równomiernie rozprowadzane jest w pomieszczeniu, sprzyjając szybkiemu uzyskaniu komfortu i ograniczając czas potrzebny do odpowiedniego nagrzania wnętrza - a wraz z nim zużycie energii. Dodatkowym czynnikiem wspomagającym ochronę przed stratami ciepła jest niski współczynnik λ = 0,063 W/(m.K). Farba tworzy naturalną barierę ułatwiającą zatrzymanie energii cieplnej w pomieszczeniu.
Poza wymiernymi korzyściami finansowymi, mamy też szereg zalet użytkowych. Jako farba lateksowa, CIQ Termointeligentna charakteryzuje się świetnym kryciem i elastycznością, która zapewnia jej wytrzymałość na spękania i zarysowania. Powłoki są trwałe, odporne na wilgoć, pleśnie i grzyby, a przy tym dobrze znoszą szorowanie, więc łatwo utrzymać je w czystości. Uzupełnieniem jest jedwabista, przyjemnie ciepła w dotyku powierzchnia pomalowanej ściany czy sufitu.
(fot. POLIFARB KALISZ)
Farba nadaje się do ochronnego i dekoracyjnego malowania wszelkich podłoży mineralnych: betonu, tynków cementowych oraz cementowo-wapiennych (sezonowanych przez 4-6 tygodni), tynków gipsowych, płyt gipsowo-kartonowych, powierzchni drewnianych (po uprzednim zagruntowaniu), a nawet otulin rur i kanałów wentylacyjnych ze spienionego kauczuku i PVC. Farba jest biała, w celu zabarwienia należy użyć pigmentów do farb emulsyjnych. Uwaga - do bardzo ciemnych i intensywnych kolorów przeznaczona jest CIQ Termointeligentna baza do barwienia. Farbę nanosi się w dwóch warstwach, czas schnięcia każdej z nich to 2 godziny. Pomieszczenia od razu po wyschnięciu ostatecznej warstwy nadają się do użytkowania, jednak farba swoich pełnych właściwości nabiera dopiero po upływie 14 dni. W tym czasie nie powinno się jej zmywać.
Więcej informacji na stronie producenta.
Data publikacji: 7 września 2018
Budowa domu do stanu surowego to dopiero początek długiej drogi dzielącej zakup projektu od pierwszej nocy we własnej sypialni. Wybór podłóg, farb, płytek, rozwiązań do kuchni i łazienki, wszędzie dylematy, opinie i różne potrzeby... Na tej stronie będziemy starali się inspirować ciekawymi rozwiązaniami z zakresu wykończenia domu, zamieszczając trendy, nowinki, ciekawostki i propozycje - a gdzieniegdzie sypniemy garstką porad stricte praktycznych. Zapraszamy!