Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Terca Kosmo Nova

Tradycyjny format w nowym wydaniu - firma Wienerberger wprowadza popularną cegłę Kosmo w wersji Nova.

Nowa cegła to coś dla wielbicieli tradycyjnych rozwiązań i klasyki wysokiej jakości. Kosmo Nova do złudzenia przypomina popularną angobowaną cegłę Kosmo, niegdyś jedną z najpopularniejszych w portfolio firmy i jest produkowana w niemieckim zakładzie w Buchwaldchen.
Oferowana jest w polskim tradycyjnym formacie 250 x 120 x 65 mm w dwóch wersjach – drążonej, przeznaczonej głównie na elewacje, ogrodzenia czy elementy małej architektury oraz pełnej, m.in. do budowy estetycznych kominów.

Kolor cegły Kosmo Nova to melanż ceglastej czerwieni i kasztanowego brązu z lekkim połyskiem. Angobowanie powoduje że każda z cegieł ma unikalne zabarwienie, co na elewacji pozwala osiągnąć spójny, ale przy tym niepowtarzalny efekt (fot. WIENERBERGER)
Kolor cegły Kosmo Nova to melanż ceglastej czerwieni i kasztanowego brązu z lekkim połyskiem. Angobowanie powoduje że każda z cegieł ma unikalne zabarwienie, co na elewacji pozwala osiągnąć spójny, ale przy tym niepowtarzalny efekt (fot. WIENERBERGER)

Kategoria trwałości F2 oznacza, że cegły są mrozoodporne i charakteryzuje je wielopokoleniowa trwałość. Niska nasiąkliwość (poniżej 6%) zapewnia również odporność na zawilgocenie i tym samym brudzenie czy porastanie. 

Cegła jest już dostępna w sieci dystrybucji na terenie całego kraju.  

Cegła Terca Kosmo Nova firmy Wienerberger


Źródło: materiały prasowe Wienerberger.

Data publikacji: 16 sierpnia 2021

Zobacz także

Bruzdy pod instalację elektryczną powinny być jak najpłytsze, a otwory pod puszki dopasowane do rozmiarów osprzętu (fot. H+H)BUDOWLANE DETALE

Bruzdy instalacyjne w ścianach z betonu komórkowego

Proces bruzdowania ścian z jednorodnego betonu komórkowego nie jest trudny. Zobacz, czym najlepiej wykonywać kanały, jaką mogą mieć głębokość i jak później estetycznie wykończyć ścianę.
Do połączenia ścian nośnych zaleca się stosowanie kotew ze stali nierdzewnej (fot. red.)BUDOWLANE DETALE

Kotwienie wewnętrznej ściany nośnej

Do połączenia ścian nośnych zaleca się stosowanie kotew ze stali nierdzewnej – dwa łączniki w co drugiej spoinie.
Wykonując w murze silikatowym bruzdy pod instalację elektryczną, musimy zwrócić uwagę na właściwą głębokość i prawidłowy układ kanałów - rozwinięcie w treści artykułu (fot. H+H)BUDOWLANE DETALE

Bruzdowanie pod instalację elektryczną w ścianie działowej z silikatów

Decydując się na pocienienie wąskich ścian działowych bruzdami pod przewody, musimy zwrócić uwagę nie tylko na kwestie wytrzymałościowe, ale i akustyczne. Pamiętajmy też o używaniu odpowiednich dla silikatów narzędzi.