Nie wiesz? Pytaj. Wiesz? Pomóż!

Rockwool Polska w SSO

W prace Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO) włączyła się kolejna firma – Rockwool Polska, producent materiałów izolacyjnych z wełny skalnej.

Działająca od 16 lat organizacja skupia dziś 31 podmiotów, odgrywających kluczową rolę na polskim rynku ociepleń będącym europejskim liderem tej branży. Podstawowym zadaniem Stowarzyszenia, które łączy wszystkich jego członków, jest upowszechnianie wiedzy na temat rozwiązań ETICS oraz wynikających z ich zastosowania korzyści.


System ETICS - instalacja warstwy termoizolacji z wełny mineralnej (fot. SSO)

Prezes Rockwool Polska Sp. z o.o. Andrzej Kielar tak uzasadnił wejście do Stowarzyszenia: "Decyzja Rockwool Polska o przystąpieniu do SSO wynika ze znaczenia, jakie systemy ETICS odgrywają i będą odgrywać  w procesie poprawy energooszczędności w Polsce. Walka ze smogiem, program „Czyste Powietrze”, renowacja istniejącej substancji mieszkaniowej są ogromnym wyzwaniem i szansą dla całej branży. Od zawsze aktywnie staramy się wykorzystać tę szansę, a przystąpienie do SSO widzimy jako kolejną możliwość w tym zakresie. Jako największy w Polsce dostawca niepalnych materiałów izolacyjnych chcemy również pracować nad kwestiami bezpieczeństwa i także w tym obszarze dostrzegamy rolę, jaką może odegrać współpraca różnych firm w ramach SSO". 


Andrzej Kielar, prezes Rockwool Polska Sp. z o.o. (fot. ROCKWOOL POLSKA)

Dr inż. Jacek Michalak, prezes Zarządu SSO, podkreślił, że pozyskanie każdego nowego partnera to dla Stowarzyszenia powód do dumy. "Swoją pozycję w branży Stowarzyszenie ugruntowało dzięki firmom członkowskich. Można zaryzykować stwierdzenie, że niewiele organizacji branżowych jest tak reprezentatywnych jak SSO w sektorze ociepleń ścian zewnętrznych budynków. Zrzeszamy producentów systemów ociepleń, wyrobów do izolacji termicznej oraz akcesoriów, takich jak łączniki mechaniczne i siatki zbrojące, jak również dostawców surowców. Wspierają nas dwa stowarzyszenia branżowe – MIWO i PSPS. Liczba oraz udziały rynkowe naszych członków upoważniają nas do występowania w imieniu całej branży. Z satysfakcją przyjmujemy fakt, że Stowarzyszeniu zaufał Rockwoll Polska, kolejna w naszym gronie firma odgrywająca istotną rolę na polskim rynku ETICS, będącą częścią światowego lidera w produkcji rozwiązań z wełny skalnej" – powiedział prezes Michalak.


Jacek Michalak, prezes Zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (fot. SSO)


Do Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń, założonego w 2003 roku przez pięć firm, należą obecnie: Amex, Asglatex, Atlas, Austrotherm, Baumit, Bolix, Caparol, Dryvit, Dow, Ejot, FS Arbet, Greinplast, Henkel/Ceresit, Hufgard Optolith Bauprodukte, Klimas, Knauf, Koelner, Kreisel, Majsterpol, Mapei, MIWO – Stowarzyszenie Producentów Wełny Mineralnej: Szklanej i Skalnej, Polskie Stowarzyszenie Producentów Styropianu, PPG Deco, Rockwool, Saint-Gobain Construction Products Polska/Weber, Sto, Styropmin, Swisspor, Termo Organika, Wacker oraz ZSChiM „Piotrowice II”/Alpol.


Data publikacji: 26 lipca 2019

Zobacz także

fot. ATLASAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Pogromca silikonu

ATLAS DO USUWANIA SILIKONU to środek rozpuszczający utwardzone spoiny i fugi silikonowe, co ułatwia ich usunięcie.
fot. WIENERBERGERAKTUALNOŚCI BRANŻOWE

Zaprawieni na sucho

Certyfikowani Wykonawcy Porotherm Dryfix spotkali się 8 czerwca w malowniczym Folwarku Łochów, gdzie weryfikowali swoje umiejętności rywalizując w konkursie, mieli też okazję do integracji i wymiany doświadczeń z ekspertami z firmy Wienerberger.
fot. ASMBUDOWLANA MARKA ROKU

Fachowcy wybrali!

Centrum Badań i Analiz Rynku ogłosiło wyniki Rankingu Budowlana Marka Roku 2019.